کد خبر 1080950
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
حماس فلسطین قدس انتفاضه

حماس امروز (هفتم ژوئن) برابر با سالروز اشغال قدس، بیانیه‌ای صادر کرد و به رژیم صهیونیستی هشدار داد، در صورت اجرایی کردن طرح اشغال اراضی کرانه باختری، انتفاضه جدیدی آغاز می‌شود.

به گزارش مشرق، امروز (یکشنبه/ هفتم ژوئن) برابر با سالروز اشغال قدس و کرانه باختری به دست رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷ است و حماس به همین مناسبت، با صدور بیانیه‌ای به رژیم صهیونیستی هشدار داد.

بیشتر بخوانید:

چهار راهبرد هنیه برای مقابله با معامله قرن

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، حماس در بیانیه خود هشت مورد زیر را آورده است:

اول: به ملت فلسطین و در مقدمه آن نگهبانان مرد و زن در قدس و مسجدالاقصی که نوک پیکان در دفاع از مسجدالاقصی و قدس در برابر توطئه‌های یهودی‌سازی هستند، درود می‌فرستیم.

دوم: به مردان مرد از علما، شیوخ، روحانیون مسیحی و نگهبانان که علیرغم بازداشت، تبعید، تعقیب و قتل، در برابر جنایات صهیونیستی ایستاده‌اند، درود می‌فرستیم.

سوم: قدس «عربی- فلسطینی و اسلامی» بوده و خواهد بود؛ تمام قوای زمین نیز نمی‌توانند این هویت را تغییر دهند. قدس پایتخت ابدی کشور فلسطین است و اشغالگر و توطئه‌هایش علیه قدس و فلسطین رو به زوال است.

چهارم: اجرای توطئه الحاق (اشغال) صهیونیستی در کرانه باختری و اغوار (دره اردن) و آسیب به مسجدالاقصی، منجر به انتفاضه شدید در مقابل اشغالگر خواهد شد.

پنجم: از «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان می‌خواهیم توافق فاجعه‌بار اسلو را کاملا منحل و تعهدات سیاسی و اقتصادی و امنیتی خود به این رژیم را تمام کند و هر چه سریعتر به سمت توافق بر یک راهبردی ملی فراگیر بر اساس پروژه مقاومت در تمام انواع آن پیش بیاید تا با طرح الحاق و معامله قرن مقابله شود.

ششم: از اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و پارلمان‌های عربی می‌خواهیم در راستای بیداری امت تلاش کنند.

هفتم: از ملت‌های عربی و اسلامی می‌خواهیم قطب‌نمای خود را به سمت آزادسازی قدس و فلسطین تنظیم کنند و بیداری در برابر توطئه‌های عادی‌سازی روابط از طرق مختلف را تقویت کنند.

هشتم: از دادگاه کیفری درخواست داریم بررسی اولیه انجام شده را پایان دهند تا مقدمه‌ای برای آغاز تحقیقات درباره جنایات جنگی و ضد انسانی رژیم صهیونیستی علیه ملت بی دفاع فلسطین باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس