طبری نمایه

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه و متهمان دیگر این پرونده در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران به پایان رسید.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه و متهمان دیگر این پرونده، صبح امروز به ریاست قاضی بابایی در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران در حال برگزاری است.

در ابتدای جلسه دادگاه قاضی بابایی ضمن تفهیم مفاد مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ و ۳۵۲ و ۳۵۳ و ۳۵۴ قانون آیین دادرسی کیفری از مستشار دادگاه خواست مواد مذکور را قرائت کند.

پس از قرائت مواد مذکور قاضی بابایی از نماینده دادستان خواست جهت قرائت کیفرخواست در جایگاه قرار گیرد.

ببینید:

قهرمانی در تشریح کیفرخواست گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی و در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی، عدالت ریسمانی است که می‌توان به آن چنگ زد و استمداد جست. از شاخص‌های اصلی عدالت مبارزه با قانون شکنانی است که هم قانوندان هستند و هم خود و دیگران را آلوده می‌کنند.

وی تصریح کرد: افرادی که امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شدند متاسفانه اقدامات مجرمانه‌ای اعم از اعمال نفوذ و ارتشاء در حد وسیع مرتکب شده‌اند.

نماینده دادستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به منظور مبارزه با فساد در درون دستگاه قضایی، گفت: مقام معظم رهبری تاکید داشتند مبارزه با فساد در درون قوه قضاییه اولویت است، زیرا یک عنصر ناباب در دستگاه می‌تواند زحمات قضات شریف و پاک دست و کارکنان زحمتکش این دستگاه را مخدوش کند.

وی با بیان این که عدالت قابل اغماض و معامله نیست، گفت: هیچ یک از مصالح گوناگون نمی‌تواند با عدالت معامله شود.

تبدیل دفتر طبری به کانونی جهت مراجعه برخی از متهمان برای حل پرونده خود

قهرمانی تصریح کرد: در پرونده حاضر متهم ردیف اول فردی که به محاکمه کشیده شده شخصی است که در طول حدود ۲۰ سال حضور در قوه قضاییه علیرغم این که رابطه استخدامی نداشته و مامور به خدمت بوده، اقدامات مجرمانه وسیعی را رقم زده است.

نماینده دادستان اذعان کرد: اکبر طبری با انبوهی از اتهامات هم خود به بیراهه رفته و هم راه اجرای عدالت را در مورد برخی از متهمان دانه درشت اقتصادی سد کرده است و با تشکیل گروه مجرمانه در معاونت اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه موجب شد تا دفتر وی به عنوان کانونی جهت مراجعه برخی از متهمان برای حل پرونده خود، تبدیل شود.

قهرمانی در ادامه گفت: آنچه در رفتارهای مجرمانه اکبر طبری حائز اهمیت است مراودات ناسالم و تبانی با صاحبان پول و ثروت است که با اعمال نفوذ در مراجع قضایی و دستگاه‌های اجرایی حداکثر سوء استفاده مالی و اداری را به دست آورده است.

اعمال نفوذ در پرونده‌های بستگان، رجال سیاسی و متهمان کلان اقتصادی

وی تاکید کرد: دایره اعمال نفوذ اکبر طبری در پرونده‌های بستگان، رجال سیاسی و متهمان کلان اقتصادی قابل توجه است.

قهرمانی خاطرنشان کرد: یکی از متهمان کلان اقتصادی که پرونده او با اعمال نفوذ بسته شد، مصطفی نیاز آذری فرزند کیومرث است که به طور غیرقانونی از کشور متواری شد. او از عناصر اصلی ارتشاء در شبکه اکبر طبری است که با تشکیل ۱۰ شرکت صوری در داخل و خارج از کشور با نفوذ در بستر قضایی و بانکی کشور و با فاکتورسازی و ثبت سفارش‌های صوری اقدام به خروج ارز از کشور نموده و به اموال نامشروع زیادی نیز دست پیدا کرده است.

وی در ادامه عنوان کرد: در تاریخ ۲۷ دی سال ۹۰، مصطفی نیاز آذری به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور بازداشت شد؛ اما علیرغم اقاریر صریح متهم با دخالت و اعمال نفوذ اکبر طبری حکم برائت وی در برخی از عناوین اتهامی صادر و در برخی عناوین اتهامی دیگر نیز مسکوت ماند. همچنین بسیاری از مسئولان بانکی که در این پرونده و اقدامات مجرمانه نقش داشتند با اعمال نفوذ اکبر طبری تبرئه شدند و در حال حاضر، این پرونده در دست رسیدگی قرار دارد.

اهدای ویلای لوکس به طبری در قبال تبرئه یک متهم اقتصادی

وی افزود: فرار مصطفی نیاز آذری در قبال رشوه‌ای است که اکبر طبری از او گرفته است که قریب به ۱۵ هزار متر زمین و ۳ طبقه ویلای لوکس به ارزش ۴۲۰ میلیارد ریال در بابلسر است.

قهرمانی خاطر نشان کرد: اهدای ویلایی با این ارزش در قبال کارسازی پرونده وی بوده و سعی کرده اسناد نقل و انتقال آن نیز با پوشش‌هایی انجام گیرد که هیچ اسمی از مصطفی نیاز آذری و اکبر طبری وجود نداشته باشد. بلکه با واسطه بهرام حیدری فر به همسر اکبر طبری منتقل شد که این اقدام با تبانی یکی از سردفتران تهران و با وکالت نامه جعلی صورت گرفت، به طوری که اکبر طبری به جای همسر خود اثر انگشت زد.

قهرمانی اذعان کرد: این ویلا با نظر اکبر طبری و صرف هزینه‌ها از سوی مصطفی نیاز آذری ساخته می‌شود. اکبر طبری به منظور این که در مراجعات خود به ویلای مذکور از سوی سرایدار شناسایی نشود، خود را حسین معرفی می‌نموده است.

نماینده دادستان در ادامه گفت: از دیگر مفسدان اقتصادی که از کشور گریخته، حسن نجفی است که در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در اطراف لواسانات و همچنین با همراهی برخی از مدیران توانسته است زمین‌های ارزشمندی را وارد حوزه شهری کند که در نتیجه الحاق آن ساختمان‌ها و ویلاهای چشم نواز با پول‌های نامشروع احداث می‌شود.

شگرد اکبر طبری برای دریافت ملک و وجوه رشوه 

وی افزود: دریافتی اکبر طبری از وی مجموعه‌ای از وجوه نقد و ملک است و شگرد اکبر طبری برای دریافت ملک و وجوه رشوه با شیوه‌ای ماهرانه و به صورت واسطه‌ای بوده است.

نماینده دادستان عنوان کرد: از دیگر مفسدان اقتصادی رسول دانیال زاده است که حمایت بی دریغ اکبر طبری از وی منتهی به صدور قرار منع تعقیب در برخی از پرونده‌های وی شده است. ۳ واحد لوکس مسکونی در ساختمان روما و ۳ واحد در ساختمان فلورا دریافتی اکبر طبری از رسول دانیال زاده بوده است.

تشریح اتهامات اکبر طبری و سایر متهمان

وی در ادامه با تشریح اسامی و عناوین اتهامی متهمان در کیفرخواست گفت: متهم ردیف اول اکبر طبری فرزند احمد متولد بابل، ایرانی و شیعه و معاونت وقت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه است که بر اساس کیفرخواست متهم است به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در ارتشا، با وصف سردستگی، اخذ رشوه از حسن نجفی به مبلغ بیش از ۸۰ میلیارد ریال وجه نقد، اخذ زمین به مساحت ۳۰۰ متر مربع در خیابان کریم خان، اخذ زمینی مشجر به مساحت هزار و ۶۵۷ متر مربع واقع در قریه نجار کلای لواسان، اخذ آپارتمان اداری به مساحت ۱۰۸ متر مربع در مجتمع سانا، تسهیل وجه نقد به مبلغ ۱۰۰ هزار یورو، پولشویی از طریق تبدیل وجه نقد به سهام شرکت سیمان به مبلغ ۴۲ میلیارد ریال، دریافت رشوه از رسول دانیال زاده به مبلغ ۱۸۳ میلیارد و ۲۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال، دریافت رشوه از مصطفی نیاز آذری به میزان ۵ قطعه زمین و یک ویلا در بابلسر، معاوضه سه دستگاه آپارتمان مسکونی متعلق به رسول دانیال زاده که هر سه واقع در کامرانیه شمالی در ساختمان روما است.

قهرمانی تصریح کرد: دریافت رشوه از جلیل سبحانی بابت هزینه نصب کمد در واحدی در مجتمع سانا به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال، پولشویی از طریق انتقال دو واحد آپارتمان در روما به فرهاد مشایخ، پولشویی از طریق انتقال ویلای مصطفی نیاز آذری به خانم حکیمه شیرمحمدی، جعل و استفاده از اسناد مجعول در پرونده مصطفی نیازآذری، اعمال نفوذ با سوء استفاده از مستخدمین دولتی در پرونده رسول دانیال زاده، اعمال نفوذ با سوء استفاده از روابط خصوصی از مستخدمین دولتی در پرونده داوودی سرخوش شهری و سایرین، اعمال نفوذ در پرونده موضوع اتهامی وریا مولانایی، تاثیر دادن نفوذ در اقدامات اداری در پرونده علی دیواندری، گرفتن وعده و تعهد در پرونده سید هادی رضوی و خرید زمین از حمید محمدی از دیگر اتهامات وی است.
نماینده دادستان در تشریح عناوین اتهامی ردیف دوم پرونده گفت: حسن نجفی که با دستگیری متهم اصلی پرونده به خارج از کشور متواری شد، به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در امر ارتشاء، پرداخت رشوه به اکبر طبری و پرداخت رشوه به غلامرضا منصوری قاضی وقت اجرایی لواسان به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو، متهم است.

وی ادامه داد: فرهاد مشایخ به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری ارتشاء، تحصیل مال به مبلغ بیش از ۸۰ میلیارد وجه نقد، یک قطعه زمین واقع در نجار کلای لواسان و همچنین زمینی در کریم خان و تبدیل ۴۲ میلیارد ریال به سهام شرکت سیمان، پولشویی در دو واحد در ساختمان روما، فراهم نمودن موجبات ارتشاء میان اکبر طبری و رسول دانیال زاده، پولشویی و فراهم نمودن موجبات تحقق ارتشاء میان غلامرضا منصوری و حسن نجفی و پولشویی در خصوص دو واحد آپارتمان در روما متهم است.

نماینده دادستان عنوان کرد: رسول دانیال زاده فرزند حسینعلی آزاد با قرار وثیقه به مشارکت در تشکیل شبکه در امر ارتشاء، پرداخت رشوه به اکبر طبری از طریق واگذاری چند پلاک ثبتی به وی، پرداخت ۳۰ میلیارد رشوه به حمید علیزاده بازپرس وقت شعبه ۱۵ کارکنان دولت و پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان ۱۸۳ میلیارد و ۲۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال متهم است.

قهرمانی عنوان کرد: مصطفی نیاز آذری فرزند کیومرث متهم ردیف پنجم پرونده که پس از دستگیری اکبر طبری از کشور خارج شد، به مشارکت در تشکیل شبکه در امر ارتشاء و پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان ۵ قطعه زمین در بابلسر متهم است.

نماینده دادستان گفت: متهم ردیف ششم جلیل سبحانی، آزاد با قرار وثیقه به معاونت در فراهم نمودن موجبات رشوه میان اکبر طبری و رسول دانیال زاده و پرداخت رشوه به اکبر طبری و همچنین مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری شبکه ارتشاء با وصف سردستگی اکبر طبری که در دادسرا مفتوح است، متهم است.

نماینده دادستان گفت: متهم ردیف هفتم محمد انوشه متواری و ساکن آلمان، به فراهم نمودن موجبات تحقق بزه ارتشاء از طریق مرتبط نمودن جلیل سبحانی و اکبر طبری، تحصیل مال از طریق نامشروع و مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در امر ارتشاء متهم است.

قهرمانی ادامه داد: متهم ردیف هشتم، علیرضا صادقی، آزاد با قرار وثیقه به فراهم نمودن موجبات ارتشاء میان رسول دانیال زاده و اکبر طبری و پولشویی از طریق انتقال آپارتمان متهم است.

قهرمانی اظهار کرد: متهم ردیف نهم غلامرضا منصوری که از کشور متواری شده است به دریافت رشوه بالغ بر ۵۰۰ هزار یورو متهم است.

وی افزود: متهم ردیف دهم، حمیدرضا قربانی به تاثیر دادن نفوذ اکبر طبری در تصمیمات قضایی شعبه ۱۵ کارکنان دولت در خصوص رسول دانیال زاده و سایرین و همچنین تاثیر دادن نفوذ اکبر طبری در جریان رسیدگی به پرونده اتهامی داود سرخوشی و سایرین و دریافت رشوه به میزان ۳۰ میلیارد ریال متهم است.

قهرمانی بیان کرد: متهم ردیف یازدهم بیژن قاسم زاده آزاد با قرار وثیقه، به تاثیر نفوذ اشخاص دولتی در پرونده وریا مولانایی و تاثیر دادن نفوذ در پرونده حسین حاجی زاده و نادر شریف زاده به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال متهم است.

نماینده دادستان ادامه داد: متهم ردیف دوازدهم امیر عباس مصدق خاقان، فرزند محمدرضا، متولد ۶۳، آزاد با قرار وثیقه شغل کارشناس رسمی دادگستری. اتهامات وی معاونت در جرم خرید زمین از آقای حمید محمدی توسط اکبر طبری از طریق تسهیل وقوع جرم با مباشرت آقای طبری و جعل در سند رسمی موضوع اظهار عقیده برخلاف واقع در نظریه کارشناسی به درخواست آقای طبری و ارائه آن به شعبه دوم دادگاه حقوقی است.

قهرمانی تصریح کرد: متهم ردیف سیزدهم مهدی زاهدیان فرزند ابوالقاسم متولد ۵۱، شغل وکیل دادگستری و آزاد با قرار قبولی وثیقه به فراهم نمودن موجبات جرم ارتشاء از طریق مذاکره و وجه بین دانیال زاده و مرتضی علیزاده به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال، تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال از طریق دانیال زاده و فراهم نمودن موجبات تحقق ارتشاء به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال همچنین تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۲ میلیارد ریال متهم است.

وی تصریح کرد: متهم ردیف چهاردهم فرهاد پور عمل متولد ۴۳، به معاونت در جرم خرید زمین متعلق به حمید محمدی توسط آقای طبری از طریق تسهیل وقوع جرم با مباشرت آقای طبری متهم است.

قهرمانی ادامه داد: متهم ردیف پانزدهم علی دیواندری فرزند محمد متولد ۴۶، متهم به اعمال نفوذ با سوء استفاده از روابط خصوصی با ماموران دولتی و همچنین متهم ردیف شانزدهم جواد ترکمان فرزند حسین متولد ۳۷، کارمند وقت معاونت اجرایی قوه قضاییه، به معاونت در بزه، گرفتن وعده و تحقق با ادعای داشتن نفوذ و ارتباط با ماموران دولتی متهم هستند.

قهرمانی یادآور شد: متهم ردیف هفدهم علی صادقی، متولد ۵۵، آزاد با قرار وثیقه، متهم است به معاونت در بزه گرفتن وعده و تحقق یا اذعان داشتن نفوذ در ارتباط با برخی ماموران دولتی با وصف مباشرت آقای طبری و همچنین متهم ردیف هجدهم علی تن پوشان متولد سال ۶۱، متهم است به فراهم نمودن موجبات ارتشا بین آقای طبری و سبحانی.

نماینده دادستان افزود: متهم ردیف نوزدهم بهرام حیدری فرد متولد ۳۱، شغل وکیل دادگستری، به فراهم نمودن موجبات تحقق ارتشا بین آقای طبری و نیازآذری متهم است. همچنین متهم ردیف بیستم محمد هنرور به ۵ فقره جعل اسناد رسمی از طریق ثبت سند به نام همسر اکبر طبری بدون حضور وی در دفتر خانه و اخذ اثر انگشت آقای طبری به جای نامبرده متهم است.

وی ادامه داد: متهم ردیف بیست و یکم حسین حاج رضا فرزند عبدالله، به مشارکت در پرداخت رشوه به قاسم زاده به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال متهم است. همچنین متهم ردیف بیست و دوم نادر شریف نجار که با دستگیری متهم اصلی از کشور متواری شده به مشارکت در پرداخت رشوه به آقای بیژن قاسم زاده به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال متهم است.

واریز مبالغ قابل توجهی به حساب طبری در ارتباط با اراضی کلاک

قهرمانی در ادامه با اشاره به احصای ادله در کیفرخواست پرونده گفت: در تحقیقات صورت گرفته فرهاد مشایخ در نزد بازپرس عنوان می‌دارد که ۷ الی ۸ میلیارد تومان از بانک صادرات از طریق حسن نجفی به حساب آقای طبری پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: فرهاد مشایخ همچنین درباره وجوه پرداختی به آقای طبری می‌گوید این وجوه شامل ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وجه نقد و ۳۰۰ متر زمین در خیابان کریم خان است.

قهرمانی گفت: یکی دیگر از اموالی که آقای طبری از نجفی دریافت کرد یک واحد آپارتمان اداری در مجتمع سانا واقع در قیطریه تهران که حسب اظهارات آقای مشایخ این واحد از جانب آقای نجفی به آقای طبری منتقل شده است. همچنین آقای نجفی درباره علت پرداخت رشوه به آقای طبری می‌گوید که برای راه انداختن کارها و بهره بردن در سیستم قضایی و جهت پیشبرد اهداف بوده است.

نماینده دادستان ادامه داد: حسب گزارش سازمان اطلاعات و بررسی‌های صورت گرفته مبالغ قابل توجهی از حساب آقای مشایخ به حساب آقای طبری واریز شده است که واریز کننده اصلی آن، آقای حسن نجفی و این واریزی‌ها در ارتباط با با اراضی کلاک بوده است.

وی تصریح کرد: تلاش شد به دو سوال پاسخ داده شود و آن میزان واریزی آقای مشایخ به حساب آقای طبری بوده است و اینکه آقای طبری برای آقای نجفی چه کارهایی انجام داده است.

روایت نماینده روابط اکبر طبری و فرهاد مشایخ

قهرمانی گفت: آقای مشایخ عنوان داشت این پرداخت‌ها به آقای طبری جهت انجام کارهای متخلفانه اراضی کلاک برای پیشبرد اهداف بود.

وی ادامه داد: در بررسی‌های صورت گرفته برخی اسناد بین مشایخ و طبری در ساخت و سازها و تغییر کاربری کلاک به چشم می‌خورد.

قهرمانی گفت: آقای طبری در آن زمان دوستی نزدیک با مالکان داشت و در ابتدا با اعمال نفوذ، کارهای آن‌ها را در منطقه لواسان انجام می‌داد.

وی بیان کرد: مشایخ درباره وجوه و مبالغ پرداخت شده به طبری می‌گوید ۵۰۰ هزار یورو که ۵ بسته ۱۰۰ هزار یورویی در سال ۹۵ بود را در ماشین به آقای طبری می‌دادم که این ۵ بسته در طول ۵ ماه پرداخت شده است.

قهرمانی نماینده دادستان با اشاره به روابط اکبر طبری و فرهاد مشایخ گفت: مشایخ مبالغی همچون ۸۴ میلیارد ریال، ۱۰۰ هزار یورو و یک دستگاه خودرو به طبری پرداخت کرده است. مشایخ درباره پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار یورو اظهار کرده که من به همراه نجفی در سال ۸۶ این مبلغ را به طبری دادیم. همچنین در گزارش اطلاعات سپاه نیز آمده: منصوری با وساطت متهم طبری اقداماتی را به نفع نجفی انجام داده است. در این رابطه قباد افشار به عنوان مطلع در جلسه بازپرسی اظهار داشته نجفی و شرکا اقدام به ساخت و ساز در حاشیه سد لتیان نمودند که خلاف قانون بوده است و تخلف مربوطه به مراجع ذی صلاح اعلام شد و نهایتاً در سال ۹۲ حکم به توقف عملیات صادر گردید، اما نجفی با پشت گرمی کار خود را ادامه داد.

پیگیری پرونده‌های مربوط به دانیال زاده توسط طبری

نماینده دادستان با اشاره به ارتباط طبری با دانیال زاده بیان کرد: طبری ارتباط بسیار نزدیکی با رسول دانیال زاده داشته و در این رابطه دو واحد آپارتمان در برج دوما به مساحت ۳۸۰ و ۳۸۸ متر به فرهاد مشایخ منتقل شده و یک واحد دیگر نیز به همسر متهم طبری منتقل گردیده است. طبری در مورخ ۲ اردیبهشت ۹۱ سه واحد آپارتمان در برج دوما از دانیال زاده اخذ کرده و مشایخ در این خصوص گفته که دو واحد از این آپارتمان‌ها در ظاهر به نام من است؛ اما در اصل متعلق به طبری است. همچنین یک دستگاه آپارتمان در خیابان پاسداران واقع در مجتمع فلورا توسط دانیال زاده به طبری واگذار شده است و یکی دیگر از اموالی که طبری از نجفی گرفته، واقع در بلوار کریم خان است.

قهرمانی ادامه داد: پرونده‌های مربوط به دانیال زاده توسط طبری و به نفع دانیال زاده پیگیری می‌شده است. حسب اظهارات دانیال زاده، طبری ۳ واحد آپارتمان در برج دوما اخذ نموده و دانیال زاده مدعی شده که یک ملک در خیابان کریم خان به ارزش ۱۴ میلیارد تومان را در ازای آن‌ها دریافت کرده است و با عنایت به محتوای پرونده صدور حکم مجازات متهمان مورد تقاضا است.

نماینده دادستان در خصوص ارتباط متهم طبری با مصطفی نیازآذری خاطر نشان کرد: حسب اوراق پرونده طبری یک ویلا از نیازآذری که در بابلسر واقع شده گرفته است. سرایدار ویلا اذعان داشته که شخصی به نام حسینی حقوقش را پرداخت می‌کرده است. پس از این اظهارات عکس متهم طبری به سرایدار ویلا نشان داده شد که سرایدار بیان کرد که این شخص همان حسینی است. همچنین سازنده ویلا نیز گفته که شخصی به نام حسینی را می‌شناخته، اما هزینه ساخت ویلا به مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توسط نیازآذری پرداخت شده است.

قهرمانی گفت: پرونده سید هادی رضوی یکی از پرونده‌هایی که اکبر طبری به همراه عوامل خود پیگیر آن بوده است.

نماینده دادستان بعد از قرائت کیفرخواست، گفت: لازم میدانم چند نکته را بیان کنم پرونده حاضر بسیار پیچیده بود و در دادسرا مطرح شد و قریب به ۹ ماه مورد بررسی قرار گرفت تا جایی که بازپرس پرونده، شبانه روزی آن را بررسی کرده است.

قهرمانی افزود: در این پرونده ۶۱ نفر بازداشت شدند که بعضی از آن‌ها با قرار وثیقه آزاد هستند.

نماینده دادستان گفت: ابعاد پرونده بسیار پیچیده بود و ما از روز اول نمیدانستیم قرار است چه اتفاقی بیفتد و بیشتر توجه مان بر دانیالزاده بود که هر چه جلوتر میرفتیم به ابعاد بیشتر، دسترسی پیدا میکردیم؛ در این میان برخی از متهمان از جمله نیاز آذری متواری شدند.

وی ادامه داد: مشکلی که وجود داشت آن بود که ما باید پرونده‌های دیگری هم مطالعه می‌کردیم که البته بازپرس تلاش زیادی کرد لذا برای حصول اطمینان ۲۵۰ پرونده کلاسه مطالعه شد. همچنین ٣٠ شکایت در این پرونده وجود دارد. در دل پرونده طبری به برخی از متهمان رسیدیم.

نماینده دادستان تصریح کرد: هنوز بخش‌هایی از پرونده طبری مانده که تمام نشده است و امید است به زودی آن‌ها هم به قرار نهایی منجر شود.

قاضی بابایی در این هنگام با توجه نزدیکی به زمان اذان ظهر با اعلام این مطلب که فرصت دفاع برای متهم در این جلسه میسر نیست، خطاب به متهم طبری گفت: فرصت برای متهم محفوظ است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 51
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 31
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  18 1
  این ویلا با نظر اکبر طبری و صرف هزینه‌ها از سوی مصطفی نیاز آذری ساخته می‌شود
  • US ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   49 22
   با این اوصاف سال1404 قدرت اول منطقه هستیم .البته تو فساد
  • IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   3 14
   عباس بهزاد دادستان انتظامي مالياتي ادمي فاسد و خائن كه به جان كارمندان ارزشي و پاكدست افتاده و نوعي تصفيه حساب جناحي در وزارتخانه دارايي راه انداخته
  • IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   1 0
   در لزوم اعدام این موجودات هیچ شکی نیست
 • میثم IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  70 0
  هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک
  • کیان IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   23 6
   اگه این آقا اصلاح طلب بود چه می شد؟ خبر دست چندم است؟ چقدر حاش یبرای این پرونده درست می شد
  • IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   29 13
   فرق اصلاح طلبان و اصولگرایان در این است که اگر فردی خودش به اصولگرایان منتسب کنه اصولگرایان ازش دفاع نمیکنند و قضیه رو سیاسی جلوه نمیدهند درست برعکس اصلاح طلبان دررقضیه نجفی با اینکه قتل صورت گرفته بود و متهم هم علنا اعتراف کرد همه اصلاح طلبان بسیج شدند تا قتل رو سیاسی و...جلوه بدن
  • بهلول IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   19 17
   اتفاقا این آقا اصلاح طلب است. اصلاح طلبی یک تفکر است. یعنی یک جیب گنده برای چاپیدن سرمایه های دولت و تضعیف انواع نیروهای داخلی
  • محمدی IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   37 10
   آقای لاریجانی باید از ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام استعفا دهد این کوچکترین کار و خواسته مردم است
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  20 0
  اکبر طبری به منظور این که در مراجعات خود به ویلا از سوی سرایدار شناسایی نشود، خود را حسین معرفی میکرد؟
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  57 6
  1- اگر رییس قوه تعویض نمی شد جایگاه طبری الان کجا بود ؟ 2- دستگاه های نظارتی کجا بودند.؟ 3- با فرض مجازات نامبرده ، افرادی که به واسطه اعمال ایشان متضرر شده و حق و حقوقشان پایمال شده چگونه احقاق حق کنند.؟
  • سرباز IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   23 11
   بابا تو چقدر بدبینی شاید صادق جون حواسشون نبوده احتمالا مشغول نقشه کشیدن با برادرشون برای زدن محمود و آقای رئیسی بودن که خدا رو شکر با درایت آقا هر دو عزیز خنثی شدن
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  28 0
  طبری = فروشگاه دونبش قوه قضاییه طبری = فروشگاه دونبش قوه قضاییه طبری = فروشگاه دونبش قوه قضاییه طبری = فروشگاه دونبش قوه قضاییه طبری = فروشگاه دونبش قوه قضاییه
 • علی IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  45 0
  مگر میشود بدون هماهنگی با این مسئولان متخلف اختلاس و دزدی کلان کند و خیلی راحت از این مملکت خارج گردد
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  52 1
  مورد توجه رئيس قبلي قوه قضائيه كه از ايشان دفاع جانامه مي كرد.فعلا كه يك مورد رو شده است.ساير عوامل فساد در قوه شناسايي مي شوند.اينده رابايد ديد!!!!!!؟؟؟؟
  • رضا IR ۰۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
   2 0
   فقط رئيس قبلى ؟! نه بابا جون ، متهم با مسؤلين فعلى قوه قضائيه كه در بيست سال اخير ثابت بوده اند روابط حسنه داشته منجمله خود آقاى رئيسى و معاون اولش ، چنان توى بوقش كردند كه انگار ظرف تازه از أسمون افتاده روى زمين ! با اونهمه فساد و زد و بند چطور ميتونه بدون پشتوانه و پشتيبان مرتكب اونهمه جرم بشه ؟!
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  22 0
  این از تبر بی دسته دستگاه عدالت
 • پويا IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  19 3
  گردنش را تبري كنيد يعني با تبر بزنيد، حكمش كمتر از اعدام باشه ظلم در حق انقلاب و مردم
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  31 0
  قهرمانی تصریح کرد: در پرونده حاضر متهم ردیف اول فردی که به محاکمه کشیده شده شخصی است که در طول حدود ۲۰ سال حضور در قوه قضاییه علیرغم این که رابطه استخدامی نداشته و مامور به خدمت بوده، اقدامات مجرمانه وسیعی را رقم زده است. "يعني چي از كدوم قبرستون مامور شده بود توسط كي"
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  1 24
  دانیال زاده باید مورد رافت اسلامی قرار بگیره
 • GB ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  26 15
  همه اینها نمایشه. مردم دیگه هیچ چیز را باور نمی کنند.
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  12 2
  به من یک ویلای صد متری مفت بدهند، رفتم ویلا به سرایدار میگم من ببقیس هستم!
  • IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   17 0
   وای چقدر خندهام گرفت /باببقیس/ خدا خیرت بده
 • علی IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  40 7
  مطمن باشید این ملعون آزاد خواهد شد. این حجم ازتخلفات وزدوبند را. تنهایی نمی تواند انجام دهد وبقیه دست اندرکاران مافوقش گوسفند نبودند که نبینند. اینها مثل حلقه های زنجیر به هم متصل هستند واگریکی را بکشی همه تکان می خورند تا بالا ترین فرد. پس خودتان بدانید چه می شود. مجبورند هوایش را داشته باشند. آقای رئیسی هم نمی تواند کاری کند. میگید نه، پایان جلسات را ببینید. مثل مهدی هاشمی، دخترنعمت زاده، حسین فریدون وده ها وصدها تن دیگر درهتل اوین بامرخصی کیش وقشم. اینجارضاخان می خواهد و......
  • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   13 9
   روحت شاد
  • IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   20 3
   با کمترین جرم امثال هاشمی و فریدون ماه‌ها تیتر روزنامه ها بودند و الان در زندان. طبری با بیست سال فساد و زدبند مخوف الان کجاست؟!!. نتیجه برخورد جناحی!!
  • IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
   0 0
   خدا بخیر بگذرونه.اینها باند بزرگی در کشور هستند.بخواهید متهم و اعمال قانون کنید.یعنی کل خلافکارای یقه سفید و کت شلواری را متهم کردید.بتونن نمیذارن پیش بره.نتونن سگهای هارشان را رها میکنند .
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  2 2
  اکبر طبری هست
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  8 8
  به سیخ بکشیرش کبابش کنید بدید گرگهای بیابون یه کباب طبری بزنن تو رگ حالمون جا بیاد....... این نامرد اعدام کمه براش.....
 • IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  33 1
  ببینید اکبر طبری که نمیتونسته پرونده های قضایی رو مختومه کنه یا حکم قضایی صادر کنه. قطعاً این جناب با تعدادی قاضی فاسد یه باند تشکیل داده بوده. ما هیچ اسمی از هیچ قاضی در این پرونده نشنیدیم.ا
 • DE ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  7 4
  قطعا باید دارش بزنن . مفسدفی الارضه
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  15 4
  حاج آقای ریسی عزیز درحق ابن مفسدان هیچ رحم نفرمایید- ریشه شون بزنید وفق" اعدام"این ها آگر زنده بمانند دوباره عین سرطان ریشه میزنند وعین موریانه هم جا نفوذ و میخورند-این ها انگل بی خاصیت اند رحم بهشون جایز نمی باشد-باعرض معذرت آزحضورتان-
 • ناشناس IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  33 0
  مگه میشه کسایی با این حجم از جرم ها رابطه های محکمی پشتشون نباشه
  • IR ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   25 0
   پس نقش رییس قوه قضاییه سابق لاریجانی چیست؟
  • IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
   0 0
   بادش میزد
  • رضا# IR ۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
   1 0
   حتما هست ولی من و شما اقای رئیسی رو با جان و دل حمایت می کنیم که قدرتمند عمل کنه؟ در شهرستان ما چند قاضی در این چند ماه برکنار شدن برای همین موارد . خودم دو پرونده مالباختگی دارم بخدا ... هنوزم گرفتارم ولی به اقای رئیسی اطمینان دارم افسوس این کوید آمد و متهم ها فعلا آزاد هستن ولی این کوید 19 هم تموم میشه و من به حقم میرسم ولی از زمان آقای لاریجانی متاسفانه رضایت ندارم .
 • CA ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  18 0
  اقا قهرمانی نماینده دادستان با یک شگرد قهرمانانه هیچ اسمی از قضات متخلف در کیفرخواست نیاورده اند اصلا اسم هیچ قاضی در لیست متهمان این پروتده نیست
 • IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  0 0
  برو عمو شما هم مثل بقیه مفسدین سر از کانادا با شخصیت جدید در خواهید اورد
 • IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  1 0
  ظاهرا رییس وقت قوه در جریان عملکرد ایشان نبوده !!!
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  2 2
  من موندم مشرق با چه رویی هنوزم میگه فساد سیستماتیک در ایران نداریم !!!!!!!!!
 • بی نام IR ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  1 0
  عقل میگه شرع میگه مجازات باید بازدارنده باشه! نه اینکه هرکسی هر جوری از دستش بر اومد دزدی کلاهبرداری اختلاس بکنه که در ادامه راه افراد بیشتری به این فساد اضافه بشن و ضربه به نظام انقلاب و زندگی مردم بزنن بعد مطمءن باشن که مجازات سختی براشون در نظر نمیگیرن( که اگه واقعا مجازات مناسب در نظر میگرفتند اینهمه دزدی و اختلاس پشت سر هم نمیشد ).علی ایها الحال با این همه جرم و جنایت خود عامل قضا چه حکمی بزنن عدالت اجرا میشه?
 • IR ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  1 0
  نامحرمان فرصت طلب.گرگ در لباس میش.منافق در کسوت مومن.مدعیان اصلاح ولی مفسدین فی الارض.قاضی که باید حقوق مظلومین را از ظالمین احقاق کند ولی...هرچه بگندد نمک میزنند وای بروزی که بگندد نمک.خدایا خودت بداد مظلومین برس !
 • رضا# IR ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  3 2
  درود به شرفت اقای رئیسی عزیز
 • IR ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  1 0
  اژه ای و منتظری چه کاره بودند
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  2 0
  آقای رییسی در روانشناسی پدیده ای به نام یادگیری مشاهده ای مطرح است که بخشی از ان مربوط می شود به اینکه اگر دیگران ببینند فرد خاطی مجازات می شود به سمت خلاف نمی روند در این مورد هم اگر شما طبری را با اشددددددددددددمجازات تنبیه کنید می توانید مانع خیلی از تخلفات اتی شوید
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  0 1
  چقدر نورانیه..
 • ایرانی IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
  0 0
  فقط متهم ردیف ششم را بگیرن بسه...بهش میگن جعبه سیاه پتروشیمی...که با قرار آزادشده!!!!
 • IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 0
  عدالت کو دم از عدالت می زدی نامرد
 • وطن پرست DE ۰۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  0 0
  حمد خدا ،مالیات فقط صوری و اکثرا متعلق بکارمند است و تولید ملی را ازبین بردیم و گرانی و ارزانی بما فرقی ندارد چون ما مردم همیشه در صحنه خرید هستیم وپول در بانگ پس انداز کرده و سودش را میخوریم پس کا کردن مال تراکتور است. با تفاصیل یعنی ما زندگی اجتمائی را بلد نیستیم.آدمهای خوبی هستیم
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
  1 0
  به نطفه و به لقمه توجه کنید تا از این حرامیان به دور باشید.
 • حمید خلیلی IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
  0 0
  سلام حالا این موضوع چه ارتباطی به دادستان انتظامی مالیاتی آقای بهزاد داشت من که نفهمیدم حالا هر چقدر هم خلافکار!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس