کد خبر 1080210
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰
امام خمینی نمایه

ایران هیچ‌گاه، سخنان دلنشین و نگاه‌های نافذ بزرگمردی را که در دشوارترین روزهای زندگی خود، دل‌های مرده را با نفس مسیحایی خویش زنده می‌ساخت و نهضتی عظیم را بنا کرد، از یاد نخواهد برد.

به گزارش مشرق، «داود عامری» در یادداشت روزنامه «جوان» نوشت:

پدری مهربان، که با سردادن ندای عشق و نغمه سرود رهایی، ضمیر پاک هزاران انسان دردمند را با زندگی عزتمند آشنا کرد. فرزانه‌ای که جمع اضداد بود. او که انسان‌های فرهیخته جهان را متحیر شخصیت خویش ساخت و پرآوازه‌ترین مرد قرن نام گرفت.

رهبری که جهان در برابر عظمت او ناچیز می‌نمود، لیکن در خانه‌ای ساده و بی پیرایه در جماران بیتوته داشت. امام خمینی (ره) با ویژگی‌هایی همچون شجاعت، صراحت، صداقت و تدبیر که از اندیشه پویای اسلامی، عدالت محور و مردم باور آن مرد فرزانه نشئت می‌گرفت، چنان مردم ایران و نظام‌های دردمند را تحت تأثیر خود قرار داد که پیامش مرزها را درنوردید و از ایران، یک نام آشنا و از خمینی، پیام آوری بزرگ ساخت، به گونه‌ای که دنیا نشانه‌های افکار بلند او را در میان همه ملت‌های ستمدیده که برای آزادی مبارزه می‌کنند، به چشم خود دید. او از قدم‌های نخست تا آخرین نفس، هیچ‌گاه حقایق بنیادین دینی و مصالح مسلمانان و ایران را قربانی نظرگاه‌های محدود و مصلحت‌های مقطعی نکرد و هرگز از بیان حقیقت باز نایستاد.

رهبر سیاستمداری که اخلاص و عرفان در چهره‌اش هویدا بود. او همراه با نبوغش در تسخیر قلب ها، سال‌ها بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، ایران پر تلاطم و پرهیاهو را به شایستگی رهبری نمود و آنگاه که به ملاقات محبوبش می‌شتافت، چشم‌ها گریان، قلب‌ها لرزان و دست‌ها برای بدرقه او به رضوان برین به آسمان بلند بود و او با قلبی آرام به دیدار معبود می‌شتافت.

خمینی (ره)، با نگاه گذرا هرگز دیده و فهمیده نخواهد شد. او را باید به صورت کامل شناخت و راهش را آگاهانه پیمود.

واقعاً چگونه می‌شود امام را شناخت و در مسیر او گام برداشت. همان روزهایی که چشم ملت مسلمان گریان به رفتن این بزرگمرد بود، سیدی از نسل یاران او، برای راهبری انقلاب اسلامی قامت راست کرد تا پرچم معمار کبیر انقلاب را بر دوش گرفته، امت را رهبری کند، نه اینکه جای خالی او را پر کند، بلکه در جای خود راه امام عزیز سفر کرده را تداوم بخشد.

آن روزها که انقلاب اسلامی سخت‌ترین روزهای خود را طی می‌کرد و تمام غرب و نظام سلطه قد علم کرده بود تا در غیاب خمینی کبیر، انقلاب ملت بزرگ ایران را با توطئه‌های مختلف بر زمین بزنند، یا به انحراف کشانند، خطیب و حکیم توانای انقلاب به میدان آمد تا انقلاب و امت اسلامی را یاری کند. اما راه سخت بود و قافله سالاری بزرگ می‌خواست. امروز سال‌ها از آن روزهای تاریخی می‌گذرد و انقلاب اسلامی مردم ایران، نه تنها در دل‌های امت اسلامی تثبیت شده و در جایگاه رفیع و بالنده قرار گرفته است، بلکه در همه مسیرهای خود در گام اول انقلاب، اصول خود را حفظ کرده و همچنان طنین سال‌های خمینی به گوش می‌رسد، گویا اگر کسی آن سال‌ها او را درک نکرده، می‌تواند آن راه و منش را در اندیشه و مدیریت حکیم بزرگ انقلاب امام خامنه‌ای پیدا کند و اگر آن سال‌ها را درک کرده، می‌تواند آن را بازخوانی کرده از آن روزها بهره ببرد.

رهبر انقلاب بارها بر راه امام (ره) تأکید کرده و فریاد زده است که انقلاب ما در همان مسیر امام دل‌ها است و ما نیز در این مسیر گام بر می‌داریم تا امانت‌دار روزهای ایثار، گذشت، صداقت، سلامت و صلابت باشیم. امروز بیش از هر زمانی به انسان‌هایی نیاز داریم که بوی سال‌های دور را بدهند، اما با عطری نو و طراوتی جوان. امام را باید شناخت از طریق نزدیک‌ترین انسان‌ها به امام و این همان شعار ملت ایران است که خامنه‌ای خمینی دیگر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس