پانادیچ

مربی اسبق سرخپوشان گفت: مسوولان باشگاه پرسپولیس به جای هدر دادن پولشان در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) به کودکان بی سرپرست کمک کنند، چرا که آنها یک باشگاه فرهنگی هم هستند.

به گزارش مشرق، فیفا در حالی باشگاه پرسپولیس را به پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش محکوم کرد که پرسپولیس در واکنش به آن، اعلام کرد که قصد دارد این پرونده را از طریق دادگاه عالی ورزش دنبال کند.

 

این موضوع بهانه‌ای شد تا با ایگور پانادیچ دستیار برانکو گفت‌وگویی داشته باشیم که در زیر می‌خوانید:

آخرین وضعیت پرونده به کجا رسید؟

شنیدیم که پرسپولیس به دادگاه عالی ورزش رفته است تا از این راه بتواند کمی زمان برای خود بخرد. ما هم مشکلی نداریم و صبر خواهیم کرد اما آنها با این کار فقط هزینه زیادی برای آنها در بر دارد. به نظر من پرسپولیس که پیشوند فرهنگی را هم دارد، بهتر است به جای هدر دادن پولش در CAS آن را صرف کودکان بی سرپرست، کمک به خیریه و یا حتی ایجاد شرایط بهتر برای هواداران خود کند چرا که در بین هواداران پرسپولیس افرادی بودند که برای تهیه بلیت بازی تیم محبوب خود، با مشکل مواجه بودند.

یعنی امکان ندارد که رای در دادگاه عالی ورزش تغییر کند؟

قانون در این باره مشخص است. در هیچ جای دنیا چراغ قرمز به معنی حرکت نیست چرا که این یک قانون واحد در دنیا است. پرسپولیس در دادگاه CAS هم بازنده خواهد شد و همانطور که گفتم این‌ کار برای آنها هزینه در بر دارد. آیا می‌دانید که تا الان چقدر پرسپولیس هزینه کرده؟

خیر. چقدر؟

پرسپولیس تا الان ۶۰ هزار یورو بابت هزینه دادرسی فیفا باید بپردازد و شکایت به دادگاه عالی ورزش هم ۲۵ هزار فرانک سوییس هزینه در بر خواهد داشت.

اما وکیل باشگاه پرسپولیس همچنان عنوان می‌کند که آنها قصد مصالحه با برانکو و دستیارانشان را دارند.

کدام توافق؟ آنها یک بار بیشتر در این باره مذاکره نداشتند که درخواست آنها غیر معقول بود و فکر می‌کنم هر فرد دیگری هم جای ما بود، این موضوع را رد می‌کرد. پس از آن هم هیچ تماسی از سوی آنها با ما و وکیل ما گرفته نشد که درخواستی برای مذاکره مجدد داشته باشند.

یعنی قصد ندارید تخفیف بدهید؟

ما از کارمان چیزی کم نگذاشتیم. قهرمانی‌های متعدد به دست آوردیم اما جواب آن از سوی مدیران باشگاه چه بود؟ دروغ و وعده‌های تو خالی. رفتار آنها یک نوع توهین برای من بود. پرونده من از برانکو جدا است اما من شخصا قصد انجام هیچ مصالحه‌ای را با پرسپولیس ندارم.

از این موضوع بگذریم. بیرانوند سال آینده سرانجام به تیم رویال آنتورپ بلژیک منتقل خواهد شد. نظر شما در این باره چیست؟

او در این چند سال نشان داده که بهترین دروازه‌بان آسیا است و توانایی بازی در بزرگترین لیگ‌های دنیا را دارد. او می‌تواند به باشگاه‌های بزرگ دنیا هم منتقل شود.

در غیاب بیرانوند، رادوشوویچ دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس خواهد شد. نظرت در مورد او چیست؟

رادو را به خاطر سطح خوبی که داشت به پرسپولیس آوردیم. یکی از دلایل اصلی موفقیت دروازه‌بان های پرسپولیس همین است که ۲ دروازه‌بان در یک سطح حضور دارند. آنها بهترین دروازه‌های ایران هستند. رادوشوویچ هم می‌تواند مانند بیرانوند موفق ظاهر شود.

در حال حاضر پرسپولیس باید دروازه‌بان دوم انتخاب کند. کدام دروازه‌بان ایرانی از دید شما می‌تواند جای خالی بیرانوند را پر کند؟

پیام نیازمند. ما حتی در زمانی تلاش کردیم به هر قیمتی که شده او را به پرسپولیس بیاوریم اما او سپاهان را انتخاب کرد. در حال حاضر تنها فردی هم که می‌تواند جای خالی بیرو را پر کند، نیازمند است.

شما رادوشوویچ را به پرسپولیس آوردید و در آن زمان بازی زیادی به او نمی‌رسید اما پس از رفتن شما او شانس بیشتری برای بازی پیدا کرده است. دلیل آن چه بود؟

هر مربی سلیقه خودش را دارد اما چشم پوشی از بیرانوند آماده کار آسانی برای ما نبود. هر مربی سلیقه خودش را دارد. مربی پس از ما هم توانسته به خوبی از رادو بازی بگیرد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس