سخنگوی نیروهای نظامی عراق

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق ضمن تشریح راهبرد کشورش در مبارزه با داعش گفت که بغداد دیگر به هیچ نظامی خارجی برای مبارزه با بقایای تروریسم نیاز ندارد.

به گزارش مشرق، دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح عراق راهبرد جدید این کشور در مبارزه با تروریسم را فاش کرد و گفت که هواپیماهای شناسایی نقش اساسی در پیگرد گروه‌های تروریستی در عراق دارند.

سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی اطلاع رسانی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی این کشور گفت: «نیروهای امنیتی بر گروه‌های تروریستی پیروز شدند، اما هنوز در مناطق وسیع صحرایی از غرب نینوی به سمت الانبار، صلاح الدین، کربلاء، نجف و السماوه هسته‌های تروریست‌ها حضور دارند و ممکن است که آنها قادر به فرار نباشند اما این مناطق صحرایی را پناهگاه خود می‌گیرند و نیروهای امنیتی حالا بر عملیاتی منحصر به فرد به خصوص در مناطق صحرایی به سمت مرز با سوریه متمرکز هستند».

بیشتر بخوانید:

نظامیان اسپانیایی تا اواخر جولای از عراق خارج می‌شوند

رسول دغدغه امروز نیروهای امنیتی را تامین امنیت مرزها خواند و گفت: «بقایای داعش قادر به تسلط بر هیچ منطقه‌ای نیستند اما ممکن است دست به عملیاتی در اینجا و آنجا زنند تا اهداف رسانه‌ای خود را به دست آوردند».

این مقام نظامی عراق با اشاره به اینکه کشورش فناوری نظامی پیشرفته‌ای را در اختیار دارد ، گفت: «صنایع بومی عراق از ارتقای قابل توجهی برخوردار شده است. ما پهپادهایی داریم که از آن برای پیگرد گروه‌های تروریستی استفاده می‌کنیم و از پهپادهای چینی نیز در جنگ علیه داعش و پاکسازی مناطق صحرایی استفاده شده است».

رسول درباره همکاری با ائتلاف بین المللی و حضور نیروهای خارجی گفت که باز استقرار نیروهای خارجی در عراق گام درستی بود زیرا شامل پایگاه‌های بزرگ نظامی نیست و برخی پادگان‌هایی را شامل می‌شود که در داخل مقرهای نیروهای مسلح عراق واقع هستند و به وزارت دفاع تحویل داده شدند و نیروهای مسلح عراق در موضوع مربوط به تصاویر و حملات هوایی با ائتلاف بین المللی همکاری دارد.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق گفت: «ائتلاف بین المللی از فناوری بالا و پوشش هوایی خوبی برخودار است، اما ما بیشتر بر قدرت نظامی خودمان متکی هستیم و عراق به هیچ نظامی خارجی در خاک خود برای مبارزه با داعش نیاز ندارد و چیزی که ما نیاز داریم تنها همکاری اطلاعاتی است».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس