کد خبر 1078836
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
خودرو نمایه

ایران خودرو در بخشنامه‌ای جدید، محرومیت ۲ ساله برخی برندگان قرعه کشی فروش فوق العاده خودرو را لغو کرد.

به گزارش مشرق، ایران خودرو در بخشنامه فروش فوق العاده محصولاتش اعلام کرده بود اگر برندگان قرعه کشی که طی ۴۸ ساعت مبلغ خودرو را واریز نکنند، به مدت ۲ سال از خرید خودرو با نرخ کارخانه محروم می شوند، این موضوع با واکنش وزارت صنعت روبرو شد و در نهایت این گروه خودروسازی امروز با انتشار بخشنامه‌ای جدید، حرف خود را پس گرفت و اعلام کرد در ﺻﻮرت اﻧﺘﺨﺎب ﻣﺘﻘﺎﺿﻲ در ﻗﺮﻋﻪ ﻛﺸﻲ و ﻋﺪم ﺗﻜﻤﻴﻞ وﺟﻪ در ﻣﻮﻋﺪ ﻣﻘﺮر، محدودیت ۲ ﺳﺎﻟﻪ در ﺧﺮﻳﺪ ﺧﻮدرو اﺷﺎره ﺷﺪه در بخشنامه شماره ۴۳۰۷ ﻛﺎن ﻟﻢ ﻳﻜﻦ است.

بیشتر بخوانید:

قیمت گذاری خودرو به کجا رسید؟

همچنین طبق بخشنامه جدید ایران خودرو، ﭘﺲ از اﻧﺠﺎم ﻗﺮﻋﻪ ﻛﺸﻲ و در زﻣﺎن ﺗﻜﻤﻴﻞ وجه، مبلغ ۱۰ ﻣﻴﻠﻴﻮن رﻳﺎل ﻣﻌﺎدل ﻳﻚ میلیون ﺗﻮﻣﺎن از ﻣﺒﻠﻎ ﺧﻮدروی ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺷﺪه ﻣﺸﺘﺮی ﻛﺴﺮ و ﺳﻨﺪ ﺧﻮدرو ﺑﻪ ﻣﺪت ﻳﻚ ﺳﺎل در رﻫﻦ ﺷﺮﻛﺖ اﻳﺮان ﺧﻮدرو ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.

در ﺑﺨﺸﻨﺎﻣﻪ جدید ﻓﺮوش ﻓﻮق اﻟﻌﺎده ﻣﺤﺼﻮﻻت اﻳﺮان ﺧﻮدرو آمده است: ﺷﺮاﻳﻂ اﺧﺬ "ﭼﻚ" ﺑﺮای ﺧﺮﻳﺪ محصولات ﺷﺮﻛﺖ اﻳﺮان ﺧﻮدرو در اﻳﻦ ﻃﺮح ﺣﺬف شده اﺳﺖ. همچنین ﺳﻨﺪ ﺧﻮدرو ﺑﻪ ﻣﺪت ﻳﻚ ﺳﺎل در رﻫﻦ ﺷﺮﻛﺖ اﻳﺮان ﺧﻮدرو ﺑﺎﻗﻲ ﻣﺎﻧﺪه و اﻣﻜﺎن ﺗﺴﻮﻳﻪ ﭘﻴﺶ ازﻣﻮﻋﺪ وﺟﻮد ﻧﺨﻮاﻫﺪ داشت.

ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺟﻬﺖ ﺷﺮﻛﺖ در ﻗﺮﻋﻪ ﻛﺸﻲ ﻓﺮوش ﻓﻮق اﻟﻌﺎده ﺑﺪون اﺧﺬ وجه تا روز ۱۴ خردادماه اداﻣﻪ ﺧﻮاﻫﺪ داﺷﺖ. همچنین اﻣﻜﺎن اﻧﺼﺮاف از ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اوﻟﻴﻪ ﺟﻬﺖ ﺷﺮﻛﺖ در ﻗﺮﻋﻪ ﻛﺸﻲ ﻓﺮوش ﻓﻮق اﻟﻌﺎده ﺗﺎ ﻗﺒﻞ از زﻣﺎن ﺑﺮﮔﺰاری ﻗﺮﻋﻪ ﻛﺸﻲ ﻣﻬﻴﺎ است.

در ﺻﻮرت اﻧﺘﺨﺎب ﻣﺘﻘﺎﺿﻲ در ﻗﺮﻋﻪ ﻛﺸﻲ و ﻋﺪم ﺗﻜﻤﻴﻞ وﺟﻪ در ﻣﻮﻋﺪ ﻣﻘﺮر، ﻣﺤﺪودﻳﺖ ۲ ساله از ﺧﺮﻳﺪ ﺧﻮدرو اﺷﺎره ﺷﺪه در بخشنامه ۴۳۰۷ ﻛﺎن ﻟﻢ ﻳﻜﻦ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ.

ﭘﺲ از اﻧﺠﺎم ﻗﺮﻋﻪ ﻛﺸﻲ و در زﻣﺎن ﺗﻜﻤﻴﻞ وجه، مبلغ ۱۰ ﻣﺒﻠﻎ ﻣﻴﻠﻴﻮن رﻳﺎل ﻣﻌﺎدل ﻳﻚ ﺗﻮﻣﺎن از ﻣﺒﻠﻎ ﺧﻮدروی ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺷﺪه ﻣﺸﺘﺮی ﻛﺴﺮ و ﺳﻨﺪ ﺧﻮدرو ﺑﻪ ﻣﺪت ﻳﻚ ﺳﺎل در رﻫﻦ ﺷﺮﻛﺖ اﻳﺮان ﺧﻮدرو ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد و ﺷﻨﺎﺳﻨﺎﻣﻪ ﻣﺎﻟﻜﻴﺖ ﺧﻮدرو(ﺑﺮگ ﺳﺒﺰ) ﭘﺲ از اﺗﻤﺎم دوران ﺗﺮﻫﻴﻦ در ﻗﺒﺎل اﺧﺬ ﺑﺎﻗﻲ ﻣﺎﻧﺪه وﺟﻪ ﻓﻮق اﻟﺬﻛﺮ، ﺗﺤﻮﻳﻞ ﻣﺸﺘﺮی ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

بر اساس این گزارش، گروه خودروسازی سایپا نیز در بخشنامه فروش خود، محرومیت ۲ ساله برندگان قرعه کشی را لحاظ کرده که تاکنون تغییری در این مورد صورت نگرفته است.

یک مقام آگاه در وزارت صنعت در مورد محدودیت اعلام شده از سوی خودروسازان برای برندگان قرعه کشی فروش خودرو گفته بود: چنین موضوعی جزء مصوبات کمیته خودرو نبوده و محرومیتی برای افرادی که قادر به خرید خودرو نباشند، تعیین نشده است.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت مخالف اعمال چنین محدودیت هایی است، افزود: مصوبات کمیته خودرو، مبنای فروش فوق العاده خودروها است و ضوابط فروش خودرو در کمیته خودرو با حضور سرپرست وزارت صنعت، معاون دادستانی و معاون سازمان بازرسی کل کشور مصوب شده است.

به این ترتیب محدودیت ذکر شده در بخشنامه ایران خودرو و سایپا ماهیت اجرایی ندارد.

 در بخشنامه قبلی ایران خودرو تاکید شده بود که در طرح فروش فوق العاده قیمت قطعی بوده و موعد تحویـل حـداکثر ۳ ماهه خواهد بود و وجه خودرو در دو مرحله دریافت خواهد شد که با توجه به تغییر نکردن آن در بخشنامه جدید به نظر می‌رسد این شرایط همچنان در فروش ویژه برقرار خواهد بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  7 0
  الان یکی اومد ثبت نام کرد و پول رو نداد اونوقت چی میشه پس؟ آیا کس دیگری با قرعه کشی جای اون فرد رو پر میکنه یا اون شانس کلا میسوزه؟
 • IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  4 3
  ازبین رفتن گارانتی برای جلوگیری از بی استفاده نگه داشتن به نظرم کافی نیست. ممکنه کسی ترجیح بده نگه داره و با قیمت آزاد با کسر قیمت گارانتی بفروشه.
 • BG ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  3 0
  رئیس دزدها میخاد سهم افتابه دزدها رو نده
 • IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  2 0
  خدا مسئولین را لعنت کند انشاءالله
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
  2 0
  هی روزگار. اینم از حمایت از کالای ایرانی نتیجه این همه حمایت نباید چیزی غیرازاین باشه
 • مهدی IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  0 0
  خخهل
 • مهدی IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  0 0
  االلب
 • مهدی IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  6 1
  اخه تو ۴۸ساعت میشد پول جور کرد حداقل ی۱۰روز وقت بدید شما تو دو روز ماشین میدید که اینقدر کم وقت دادید.ای خار..
 • حسین IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
  4 1
  ۴۸ ساعت واقعا زمان کمی برای تکمیل وجه هستش چون تا اسمت توی قرعه بیرون اومد فقط کسی میتونه بخره که پول نهاده داشته باشه واقعا به من سخته
 • مهدی IR ۰۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  1 0
  وقت پرداخت پول بعدازبرنده شدن خبلی کمه
 • قاسم نوروززاده IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
  3 0
  سلام لطفا وقت بیشتری برای مبلغ واریزی بزارید
 • IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
  0 0
  واقعا 48 ساعت خیلی کمه برا تگمیل وجه
 • محمدرضا فراهانی IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
  0 0
  به نظر من 48 ساعت خوبه. اما من میشناسم کسی رو که تو یه خانواده 4 نفره 3 تا ماشین دارن یکی هم ثبت نام کردن... جلوی این افراد رو باید گرفت.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس