کد خبر 1078286
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
سعید آذری نکونام

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: ما نه یارانه می‌خواهیم نه چیز دیگری منت سر باشگاه‌ها نگذارند با تمام درآمدهایی که سازمان لیگ داشته است تمام باشگاه‌ها را بدهکار اعلام می‌کنند.

به گزارش مشرق، سعید آذری در خصوص وضعیت سلامت بازیکنان تیم فوتبال فولاد اظهار داشت: خدا را شکر همه بازیکنان در آخرین تست PCR سلامت بودند. کادر فنی و بازیکنان در شرایط خوبی به تمرینات‌شان ادامه می‌دهند. تمرینات‌مان یک هفته دیگر در تهران تمدید می‌شود و از ۲۰ خرداد به اهواز می‌رویم و تمرینات‌مان را از سر می‌گیریم.

وی در خصوص هزینه‌های سنگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رزرو هتل عنوان کرد: قبل از اینکه تست کرونا را بگیریم برای همه اعضاء ۵۰ اتاق تکی رزرو کردیم بعد از تست‌های اولیه اتاق‌ها را دو نفره کردیم و بعد که مطلع شدیم افراد مشکوکی در تیم وجود دارند دوباره اتاق‌ها را به صورت تکی کردیم. هزینه‌های هنگفتی برای رعایت‌ پروتکل‌های بهداشتی پرداخت می‌کنیم مردم فوتبال می‌خواهند و این هنر آدم‌هایی است که در فوتبال هستند ما می‌گوییم کرونا خطر دارد و می‌گویند ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده هر چه بگوییم یک چیزی می‌گویند.

مدیرعامل فولاد در خصوص توان مالی باشگاه‌ها در پرداخت هزینه‌های رعایت پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد: فولاد هم نمی‌تواند هزینه‌ها را پرداخت کند اگر حمایت‌های کارخانه نبود نمی‌توانستیم این هزینه‌ها را انجام دهیم. باید از بودجه سال آینده‌مان وام بگیریم و این انحراف بودجه است.

آذری در خصوص حمایت‌های مالی دولت و سازمان لیگ گفت: ما نه سوبسید می‌خواهیم نه چیز دیگری. منت سر باشگاه‌ها نگذارند با تمام درآمدهایی که سازمان لیگ داشته است تمام باشگاه‌ها را بدهکار اعلام می‌کنند. می‌دانید چرا این اتفاق رخ داده است؟ سازمان لیگ و کمیته اخلاق خوب به حرف‌های من گوش دهند.

وی افزود: کلیه قراردادها و درآمدهایی که سازمان لیگ دارد تا وقتی وصول نشود این درآمدها را به حساب باشگاه‌ها واریز نمی کنند و باشگاه‌ها پول‌هایی که در سازمان لیگ می‌گیرند را به صورت علی‌الحساب می‌گیرند و این علی‌الحساب گرفتن باشگاه‌ها را بدهکار نشان می‌دهد و هر پولی که در آینده بیاید، تسویه حساب می‌کند. اول پول ثبت‌نام‌ها را برمی‌دارند بعد ۵ درصد فوتبالیست‌ها، حق رجیستر تیم و دیگر چیزی برای باشگاه‌ها نمی‌ماند که پرداخت کنند، اوج کار سازمان لیگ این بوده است که یک نامه به سازمان فرودگاهی کشور بزنند که همکاری کنند تیم‌ها از CIP عبور و مرور کنند و به آنها تخفیف بدهند و یا اینکه دیروز ۲۰ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده به باشگاه‌ها دادند.

وی افزود: الان باشگاه‌ها، سرپرست‌ها، مدیران عامل با هم درگیر هستند، هواداران دچار وضعیت روحی بدی شده‌اند. همه در حال کشیدن پنجه به صورت هم هستیم چون بزرگ‌تر و متولی امر نمی‌آید حرفی بزند که همه آن را انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

وضعیت مبهم سلامت داوران برای ادامه لیگ

آذری در خصوص درآمدهای سازمان لیگ خاطرنشان کرد: طی یکسال گذشته فدراسیون فوتبال با یک رویه حقوقی و مشاور حقوقی جدید وارد این ماجرا شده است و فعلاً توانسته‌اند از این قراردادهای بزرگ ۱۸ میلیارد را پاس کنند. البته خیلی از این اعداد و ارقام به حساب فدراسیون واریز نشده است چون در قالب قراردادهایی بوده است که طرفین به علل مختلف از پرداخت حق و حقوق سازمان لیگ و فدراسیون خودداری کردند و به صورت چک‌های برگشتی مانده است. بقیه قراردادها در قسمت داوری باقی مانده و حق و حقوق فوتبال باقی مانده است. تا این پول‌ها بازگردانده نشود باشگاه‌ها به سازمان لیگ بدهکار هستند.

وی در پاسخ به این سوال که در فوتبال چه خبر است، عنوان کرد: خود ما که در فوتبال هستیم نمی‌فهمیم در آن چه خبر است شما خودتان را اذیت نکنید.

آذری در خصوص اساسنامه فدراسیون و نظر اعضای مجمع بر آن تأکید کرد: اعضای مجمع کجا نظر داده‌اند یک نامه دادند که پیشنهادها را بفرستید قرار شد پیش‌نویسی که تهیه می‌شود برای اعضای مجمع بفرستند. آقای نبی با تجربیاتی که داشت این پیشنهادات را گرفت و ما نمی‌دانیم این پیشنهادات در پیش‌نویسی که برای فیفا ارسال شده است اعمال شده است یا نه.

وی در خصوص ایرادات فیفا به اساسنامه خاطر نشان کرد: بیش از ۸۰ مورد ایراد گرفتند من بی‌سواد در فوتبال ۳۰ ایراد از این اساسنامه گرفتم کسانی که در فیفا هستند و کارشان این است وقتی بررسی می‌کنند بیشتر از این موضوع ایراد می‌گیرند.فیفا از بندهایی که تغییر پیدا کرده است ایراد گرفته و مقداری روی ماده ۸ اساسنامه که رفتارهای متقابل سازمان‌ها با فیفا است ایراداتی گرفته‌اند که فکر می‌کنند به فیفا بی‌احترامی می‌شود و طبق تذکراتی که قبلا فیفا داده بود نیست و می‌گویند چرا در آگوست ۲۰۱۹ که نمایندگان AFC و فیفا به ایران آمدند و اساسنامه جدید را نوشتید دوباره اساسنامه جدید را تنظیم کردید و ارسال می‌کنید.

وی افزود: این شبهه وجود دارد اصلا پیشنهاداتی که از ما گرفتند اعمال نشده باشد چون ما پیش‌نویس را نداده‌ایم و آن اعمال شد. اولا اساسنامه‌نویسی در فدراسیون متولی دارد و متولی آن کمیته تنظیم مقررات براتی و همکارانشان هستند. ما خبر نداریم پیشنهادها در اساسنامه گنجانده شده است یا خیر. شاید هم نظرات گنجانده شده باشد و ما خبر نداریم و همان ایرادات نظرات اشتباه ما باشد.

آذری در گفت‌وگو با رادیو تهران در خصوص صحبت‌های شب گذشته‌اش در صدا و سیما و حاشیه‌های ایجاد شده در این خصوص گفت: من دیشب در برنامه سیما حضور پیدا کردم و پیروانی هم در آن برنامه حاضر بود و همکار شما از من سوال کرد و من پاسخ دادم خون فوتبالیست‌ها از مردم رنگین‌تر نیست ولی مقایسه‌ای کنید از مردمی که در جهان به دلیل کرونا فوت می‌کنند و یک ورزشکاری که در زمین فوتبال بمیرد می‌خواهم ببینم بازتاب رسانه‌ای آن چقدر بیشتر است. یک فوتبالیست جوان در حدود یک ماه پیش در سوپرمارکتی کار می‌کرد و فوت کرد ببینید چه هجمه رسانه‌ای علیه افرادی که در فوتبال هستند به راه افتاد. من نگفتم خون آنهایی که در فوتبال هستند رنگین‌تر است این را تفسیر اشتباه نکنند. من گفتم اگر یک فوتبالیست فوت کند بازتاب رسانه‌ای بدی خواهد داشت فوتبالیست‌ها پول می‌گیرند باید فوتبالشان را بازی کنند مثل آن کارگر بدبخت و پیک موتوری. ارزش جان هر کسی دست خداوند است من ارزش‌گذاری نمی‌کنم و این برداشت اشتباهی بود.

وی در خصوص بازی با استقلال عنوان کرد: ما ۲۰ خرداد به خوزستان می‌رویم و در آنجا مستقر می‌شویم امروز ساعت ۸ با استاندار خوزستان جلسه دارم و وضعیت استان را چک می‌کنیم. ما در خوزستان مستقر می‌شویم تا همه بدانند فولاد در همان آب و هوا تمرین می‌کند و شرایط مسابقه دارد چون الان آب و هوا خیلی گرم بود نمی‌توانستیم در آنجا تمرین کنیم و بازیکنان شرایط‌ بدنی‌شان در وضعیتی نبود در هوای ۵۰ درجه تمرین کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
    0 0
    برید از بابا مسعود عشق اسنپ کاپ سوال کنید ایشون در همه ی حوزه ها صاحب نظر هستند میدونه حوزه جوانان را که به فنا داد ورزش هم که حال وروزش معلومه این بابا به جا وزیر شدن باید لیدر باشگاه لنگ میشدند فقط یک شیپور وپرچم کم داره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس