نامجومطلق

مربی تیم فوتبال استقلال گفت وقتی نمی‌شود بازی‌های دوستانه را برگزار کرد چطور می‌خواهند بازی‌های رسمی را انجام دهند.

به گزارش مشرق، مجید نامجومطلق در خصوص آخرین شرایط تیم فوتبال استقلال بعد از برگزاری ۹ جلسه تمرین صحبت‌های زیر را انجام داد:

بیشتر بخوانید:

بعید می‌دانم یحیی اصراری به ادامه لیگ داشته باشد

* طبق برنامه‌ای که دادند مشغول تمرین هستیم

وی در پاسخ به این سوال که در در این شرایط بازیکنان چگونه تمرین می کند اظهار داشت: خود ما مربیان بعضی روزها با ماسک در تمرین حاضر می‌شویم و در کنار بازیکنان حضور داریم. به هر حال چاره ای نداریم و طبق برنامه‌ای که دادند مشغول آماده‌سازی تیم هستیم.

* وقتی بازی‌های دوستانه را لغو می‌کنند چطور می‌خواهند بازی رسمی برگزار کنند؟

مربی استقلال با اشاره به این موضوع که فرهاد مجیدی به دلیل آمادگی برخی بازیکنان بعد از تعطیلات آن‌ها را تشویق کرده است یادآور شد: قرار بود ما بازیهای دوستانه برگزار کنیم ولی به خاطر شرایطی که این روزها به وجود آمده مجبور شدیم بازی های دوستانه را لغو کنیم.البته به ما دستور دادند که این مسابقات باید کنسل شود. سوالی که اینجا به وجود می‌آید این است که وقتی نمی‌شود بازی‌های دوستانه را برگزار کرد چطور می‌خواهند بازی‌های رسمی را انجام دهند؟

* همه رعایت کردن‌های بازیکنان فقط برای 2 ساعت است

وی در خصوص اینکه سعید رمضانی سرپرست آبی پوشان عنوان کرده بود بازیکنان با ترس و لرز تمرین می‌کنند، تصریح کرد: به هر حال شرایط سخت است و باید این مسائل را پذیرفت. همین حالا بازیکنان ما با ماسک و دست‌کش تمرین می کنند و قبل از تمرین اصول بهداشتی به صورت کامل رعایت می شود.هر روز از بازیکنان تب سنجی صورت می‌گیرد و حتی کفش های آنها ضدعفونی می شود ولی همه این مواردی که اشاره کردم فقط برای 2 ساعت است. شما تصور کنید وقتی بازی ها شروع شود باید سوار هواپیما شویم، به هتل محل اقامت برویم و خیلی شرایط سخت دیگر را تجربه کنیم.

* بازی استقلال با فولاد در مرکز کرونا برگزار می‌شود!

نامجومطلق در پاسخ به این سوال که آیا مشخص شده دیدار استقلال با فولاد در کدام شهر برگزار می شود خاطرنشان کرد: این بازی قرار است در مرکز کرونا برگزار شود! همین حالا موج دوم کرونا در تهران راه افتاده و واقعاً خطرناک است اما چاره‌ای نداریم. متاسفانه طی روزهای گذشته بعضی ها عنوان کردند که چون در کشور آلمان، فوتبال برگزار شده، ما هم باید همین کار را انجام دهیم،اما باید قبول کنیم که امکانات ما با کشور آلمان اصلاً قابل قیاس نیست.

* قیاس امکانات فوتبال آلمان و ایران اشتباه است

وی خاطرنشان کرد: در آلمان تیمها اتوبوس هایی در اختیار دارند که تمامی امکانات در اختیار بازیکنان است اما آیا واقعاً ما این امکانات را داریم؟ در کشور آلمان شهرها به هم نزدیک هستند و تردد با اتوبوس هم امکان پذیر خواهد بود اما ما در اینجا نمی توانیم برای برگزاری بازی ها با اتوبوس سفر کنیم. اینکه یک عده ایران را با آلمان قیاس کنند کاملا اشتباه می کنند. به نظرم مسئولان فدراسیون فوتبال باید یک فکر اساسی کنند چون بازیکنان ما خانواده دارند و با آنها رفت و آمد می‌کنند، اگر خدای ناکرده کسی کرونا بگیرد سلامت خانواده آنها به خطر خواهد افتاد.

* اعتراض به برگزاری ربطی به قهرمانی تیمی ندارد

مربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه هر تیمی اعتراض می کند متهم به این موضوع می شود که مخالف قهرمانی پرسپولیس است گفت: واقعاً این مباحث اصلاً به یکدیگر ربطی ندارند، من نمی‌دانم که برداشتی از صحبت ها می شود ولی هر روز یک تعدادی از بازیکنان در لیگ برتر کرونا می گیرند و در جریان بازی ها قطعاً این موضوع برای سلامتی بازیکنان دیگر خطرناک است.

*در هواپیما چطور می‌شود فاصله اجتماعی ایجاد کرد؟

وی در خصوص صحبت‌های مالک باشگاه شهر خودرو که هزینه برگزاری بازی ها در شهرهای وضعیت سفید را فدراسیون یا سازمان لیگ باید پرداخت کند خاطرنشان کرد: من به این مسائل ورود نمی کنم چون صحبت در این زمینه در حیطه اختیارات من نیست ولی همانطور که اشاره کردم کار در لیگ برتر با شرایطی که به وجود آمده سخت است و در هواپیما نمی‌شود فاصله‌گذاری اجتماعی ایجاد کرد. من فقط امیدوار هستم بازیکنی دچار مشکل نشود و ما هم باید مراقبت کنیم که سلامتی بازیکنان به خطر نیفتد.

*دیدباته و میلیچ بازیکنان با معرفتی هستند

نامجو مطلق در خصوص بازگشت شیخ دیاباته به تهران برای حضور در تمرینات استقلال گفت: در این چند ماه که در استقلال کار می کنم هم دیاباته و هم میلیچ واقعا رفتار حرفه‌ای داشتند و انصافاً اگر بخواهم در مورد آنها حرف بزنم باید بگویم آنها معرفت به خرج داده‌اند.از این که دیاباته به تمرینات استقلال برگشت خوشحال هستیم و ان شاالله او به تیم کمک خواهد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس