کد خبر 1077718
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳
جنگنده

سخنگوی نیروهای مسلح یمن می‌گوید طی بیش از یک ماه گذشته ائتلاف سعودی، صدها بار آتش‌بس ادعایی خود را نقض کرده است.

به گزارش مشرق، ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان سعودی به رغم ادعای آتش بس در یمن، طی یک هفته گذشته، صدها بار آتش‌بس ادعایی خود را نقض کرده است.

سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز جمعه طی چند توییت اعلام کرد که ائتلاف مهاجم در چند جبهه طی هفته دست به تشدید حملات زده است.

بیشتر بخوانید:

ائتلافِ سعودی از حمله پهپادی نیروهای حوثی یمن خبر داد

او گفت: «نیروهای مهاجم سعودی-آمریکایی طی هفته گذشته بیش از ۲۰ بار دست به حملات تهاجمی در جبهه‌های مأرب، جوف، تعز، ضالع و بیضاء زده‌اند و ۲۸۶ بار در استان‌های مأرب، صنعاء، صعده و حجه حمله هوایی انجام داده‌اند.»

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود، ائتلاف متجاوز سعودی از نهم آوریل ( ۲۱ فروردین) تا به امروز، ۱۲۰ حمله نظامی و عملیات نفوذ و ۱۵۸۶ حمله هوایی در یمن انجام داده است.

عربستان سعودی هجدهم فروردین مدعی شد که در راستای آنچه که کمک به تلاش‌های مقابله با کرونا در یمن خوانده می‌شود، حملات هوایی و زمینی خود در این کشور را متوقف کرده است؛ ادعایی که تنها با  هدف منحرف کردن افکار عمومی در منطقه و جهان مطرح شد و بنا به گفته مقامات یمنی نه‌تنها عملیاتی متوقف نشده بلکه در برخی جبهه‌هایی مانند جوف، شاهد تشدید عملیات بوده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha