یحیی رسول

سخنگوی نیروهای مسلح عراق تأکید کرد که این کشور قادر به حمایت از حاکمیت خود است و برای مقابل با داعش نیازی به حضور سرباز بیگانه ندارد.

به گزارش مشرق، سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز چهارشنبه گفت که در حال اجرای عملیات بی‌سابقه و پیشگیرانه علیه داعش هستیم.

او در مصاحبه با شبکه المیادین گفت که ما اطلاعاتی را درباره تروریست ملقب به «حجی تیسیر» معروف به «والی عراق» در اختیار ائتلاف بین‌المللی قرار دادیم.

بیشتر بخوانید:

خودداری آمریکا از هدف قرار دادن چهار سرکرده داعش

چرا هسته‌های خفته داعش دوباره سر برآوردند؟

رسول اشاره کرد که طی عملیات‌های بی‌نظیر، ضربات بی‌سابقه‌ای را به داعش وارد کردیم و تا نابودی تروریست‌ها هرگز آرام نخواهیم گرفت.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با اشاره به اینکه داعش از شیوه‌های غافلگیری استفاده می‌کند، تأکید کرد که اما داعش توان رویارویی با ما را ندارد و ما نیز تا نابودی داعش از پای نخواهیم نشست.

رسول همچنین گفت که هماهنگی با سوریه برای نابودی داعش ادامه دارد و یک مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعاتی و هماهنگی اطلاعات وجود دارد.

او افزود که اطلاعات مهمی را درباره داعش در اختیار سوریه قرار دادیم که ارتش سوریه با استفاده از این اطلاعات ضرباتی را به داعش وارد آورد.

او تصریح کرد که ما آماده مقابله با هر گونه پیشروی تروریست‌ها از طریق مرز بین عراق و سوریه هستیم.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق افزود که ما قادر به حمایت از حاکمیت خود هستیم و به هیچ سرباز بیگانه‌ای برای مقابله با داعش در عراق نیاز نداریم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس