سفیر ایران در ونزوئلا: اعزام نفتکش ثابت کرد تحریم‌های آمریکا قابل به چالش کشیدن است

سفیر ایران در ونزوئلا گفت که اعزام نفتکش ثابت کرد تحریم‌های آمریکایی قابل به چالش کشیدن است.

به گزارش مشرق، حجت اله سلطانی، سفیر ایران در ونزوئلا در برنامه صبح گفت‌وگو با اشاره موفق بودن اعزام کشتی‌های نفتکش ایرانی به ونزوئلا و اسکورت آنها در آبهای این کشور درباره آخرین وضعیت میدانی اعزام این نفتکش ها گفت: هم اکنون نفتکش اول و دوم وارد آبهای ونزوئلا شده است و کشتی اول در بندر مشغول تخلیه است. همچنین نفتکش دوم هم در آغاز مقدمات تخلیه بار خود است. نفتکش دیگری هم وارد آبهای قانونی کشور ونزوئلا شده که از سوی نیروهای نظامی ونزوئلا در حال اسکورت است.

بیشتر بخوانید:

سومین نفتکش ایرانی وارد آبهای ونزوئلا شد

وی افزود: نفتکش های چهارم و پنجم در حال حرکت به سمت بندری در ونزوئلا هستند و طی چند روز آتی این نفتکش ها هم پهلو خواهند گرفت. پیش بینی می شود طی دو سه روز آینده این نفتکش ها هم خواهند رسید.

سفیر ایران در ونزوئلا همچنین درباره نوع بار این نفتکش ها گفت: بار بخش اعظم این نفتکش ها بنزین است البته مقداری مواد افزودنی هم همراه این بنزین ها بارگیری شده است.

سلطانی درباه بی اثر شدن تهدیدهای آمریکایی در مورد اعزام این نفتکش ها این گونه واکنش نشان داد: بر اساس اصول روابط بین الملل حق مسلم کشورها و اراده ملت ها در مقاومت و احقاق حقوق شان درباره این اعزام مورد نظر قرار گرفته است.

وی گفت: ما با یک عضو سرکش و یاغی به اسم آمریکا مواجه هستیم که در دهه های گذشته معاهده های بین الملل را نقض کرده است؛ اما آمریکا مجبور شد به کنوانسیون های دریایی تمکین کند که براساس دریانوردی در آبهای آزاد است.

سلطانی اظهار داشت: این موضوع الزاما بین ایران و ونزوئلا نیست و آمریکا در یک طرف قرار داشته و سازمان ملل و معاهده های بین المللی در طرف دیگر هستند. این پیروزی جامعه بین‌الملل است که اهمیت بسیاری در موضوع رسیدن نفتکش به همراه داشت. یکی از اثرات اعزام کشتی ها این است که تحریم شکنی است. اعزام نفتکش ثابت کرد که تحریم های آمریکایی قابل به چالش کشیدن است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس