کد خبر 1074068
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
خداداد عزیزی

خداداد عزیزی بعد از آن دوران درخشان و پرفروغش به عنوان بازیکن در تیم ملی روزهای پرچالشی را به عنوان مربی و یا مدیر سپری کرد.

به گزارش مشرق به نقل از ورزش سه، همه در انتظار این بودند که غزال تیزپا با کت و شلوار هم همان نمایشی که در مستطیل سبز داشت را نشان بدهد اما خداداد در اولین سال های حضورش به عنوان مربی و یا حتی مدیر باشگاه روزهای پردردسری را سپری کرد.

بیشتر بخوانید:

خداداد: تمام کنید این کمپین ناجوانمردانه را/ دلم برای پدر متین سوخت

خداداد عزیزی: از فوتبالیست‌ها جان دوست‌تر کسی پیدا نمی‌شود

بی شک یکی از جنجالی ترین اتفاقات زندگی فوتبالی خدادادعزیزی ماجرای درگیری او و یک خبرنگار در پایان بازی تیم های پیام مقاومت مشهد و فجر سپاسی شیراز است. ماجرایی که حتی باعث شد کیومرث هاشمی معاون وقت سازمان تربیت بدنی بگوید که خداداد باید از ورزش ایران محو شود  و علی کفاشیان رئیس فدراسیون از کمیته انضباطی بخواهد که سخت ترین برخورد را با او بکنند. اتفاقاتی که در نهایت اشک خداداد را در جلسه کمیته انضباطی در آورد.
عزیزی سال گذشته و در گفت و گو با علی ضیا در یک برنامه تلویزیونی درباره ضرب و شتم خبرنگار شیرازی و اینکه گفته بود این کتک حق او بود گفت: "او را خدا زد. من نگفتم که او را زدم ، گفتم زدند و خوب کاری کردند. من ایشان را نزدم ، او فحش بد داد و یک عده ای از دوستان او را زدند. خوب کاری هم کردند."
با این وجود دوازده سال از آن روزهای پرشر و شور خدادادعزیزی می گذرد. وقتی هنوز شبیه همان خداداد عزیزی بعد از گل استرالیا بود، در حالی که زبانش را بین دندان هایش گرفته بود و انرژی مهارناپذیری داشت، تنها تفاوتش این بود که کت و شلوار پوشیده بود که آن هم به خاطر جثه ریزش به زور اندازه اش می شد اما این کت و شلوار و نیمکت مربیگری و صندلی مدیریتی نمی توانست آن میزان هایپراکتیو بودنش را مهار کند. مثل بازیگران فیلم های رزمی هنگ کنگی ، انگار همیشه انتظار یک درگیری را می کشید. عاقبت روح بروسلی در او حلول کرد و در پایان بازی تیم های پیام مشهد و فجرسپاسی یک خبرنگار را به بیمارستان فرستاد.

ماجرای درگیری و اشک خداداد

پیام مشهد در ورزشگاه ثامن میزبان تیم فجرسپاسی شیراز بود و با گل نیمه دوم از حریف شکست خورد. در پایان بازی خدادادعزیزی و تعدادی از همراهانش با خبرنگار شیرازی درگیر شدند و شدت درگیری به حدی بود که خبرنگار به بیمارستان منتقل شد. خداداد می گفت که این فرد خبرنگار نیست چرا که در جایگاه ویژه نشسته و بعد از گل فجر و در پایان بازی الفاظ بدی را به کار برده است:"این خبرنگار شیرازی پس از اتمام بازی در جلوی من و چند تن از بازیکنان که در جایگاه نشسته بودیم، شروع به کری خواندن و فحش دادن کرد که به خاطر این عملش همراهان من او را هل داده و شروع به کتک زدن کردند. در این کشور کسی را به خاطر صلوات فرستادن کتک نمی‌زنند و پس از فحش دادن بود که این خبرنگار مورد ضرب و شتم قرار گرفت. این درست نبود که این فرد که میهمان ما بود به میزبان خود فحاشی کند و حقش بود که در ازای فحاشی‌اش کتک بخورد." 

البته که خداداد آن شب با جلب رضایت شاکی و سپردن وثیقه دو میلیون تومانی آزاد شد اما این پایان ماجرا نبود و حتی پای چهره های فوتبالی و مدیران رده بالای ورزش و فوتبال را هم به آن باز کرد. کیومرث هاشمی و علی کفاشیان نیز مواضع تندی گرفتند .داستان یک ور اشک انگیز دیگر هم داشت. خداداد در جلسه کمیته انضباطی گریه کرد و عکس هایش فردای آن روز در رسانه های مختلف منتشر شد. اشک هایی که نتوانست مانع از محرومیت یک ساله او از فوتبال شود:"

طی دو سه روز گذشته خبرنگاران من را بسیار ناراحت کردند و مطالبی بر ضد من نوشتند که به هیچ عنوان مستحق آن نبودم و تصور نمی‌کنم که حق من بود که اینچنین از سوی رسانه‌ها مورد اذیت قرار بگیرم. از شریفی به عنوان رییس کمیته انضباطی می‌خواهم تا من را برای همیشه از صحنه فوتبال ایران محو کند چرا که من باید از صحنه فوتبال محو شوم و بی‌تردید هر رای که در این زمینه صادر شود دیگر به فوتبال ایران باز نخواهم گشت. به هیچ عنوان حق من نبود که اینگونه با من برخورد شود اما تصور می‌کنم عده‌ای با هشت آذر و بازی ایران و استرالیا مشکل دارند و نمی‌دانم چرا همواره در زمان نزدیک شدن به این تاریخ چنین مشکلاتی برای من رخ می‌دهد. من نمی‌دانستم فردی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته است یک خبرنگار . با این حال هیچ بحثی در این رابطه ندارم و دیگر به هیچ عنوان به فوتبال ایران باز نخواهم گشت."

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • علی GB ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  30 52
  بابا ایشان اداب معاشرتش در حد صفر بلکه زیر صفر است . ادب مرد به ز دولت و پست و مقام و شهرت اوست .
  • IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
   0 0
   شریفی کجا رفت یهو؟
  • پروین IR ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
   11 5
   تو بی نزاکت دم از ادب نزن.چون با این نظرت که برای خداداد دادی نشان دادی بی شخصیت و بی نزاکت هستی
  • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
   0 0
   خدادعزیزی دوای هر مریضی یادش بخیر
  • محمد خ ک IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
   1 1
   هر چی اقا پروین بگه
 • IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  0 1
  آب و هوای مشهد ، باعث می شود که اونهایی که در مشهد مثل طبرسی و طبرسی 2 و پنج راه پایین شهر و کوی امیر و شفا و ... حضور دارند ، کمی جسور بار بیایند و برخی مواقع جسور بودن را به بی ادبی تبدیل می کنند در وضعیت رانندگی هم افتضاح افتضاح هستند . خداداد که یک نمونه ای بود اگر با وی برخورد نشود ، حق به جانبترین فرد می گردد . این از خصلت اکثر ما مشهدی ها است .
 • IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  1 0
  همه مثل شما بی رگ نیستن فحش بشنون لبخندبزنن
 • محمد بوشهر IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  0 1
  خداداد عزیزی فوتبالیست بزرگی بود اما در حد یک فوروارد بود حتی کاپیتانی تیم هم برایش زیاد است خداداد بالاتر از مارادونا که نیست مارادونا در مدیریت توانایی نداشت هرکسی توان یک کاری رادارد اونمیتواند مدیریت کند چرا توقع زیادی برای افراد ایجاد میکنیم به نظر من خداداد را نابود کردیم کسی که این قدر عرق ملی داشت
 • IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  3 10
  جکی جان بای بای عاقبت پول یا مفت همینه.
  • صادق IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
   6 1
   پول یا مفت؟ این وصله ها به خداداد نیمچسبه. خدا حافظ غزال تیز پا. سلام فوتبال ناپاک
  • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
   2 0
   اقای خیابانی دوباره داری صحنه اهسته رو گزارش میکنی
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  7 0
  این اشک ها زمانی جاری میشود که حق با تو باشد اما در مقابل گروه توطئه گر نتوانی حقت را بگیری
 • ناشناس IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  2 0
  کسیرا که خدا بلند کند تمام دنیا بخاهند زمینش بزنند باز هم بلند است اگر درست بقضیه نگاه کنیم از بازی استرالیا سر چشمه میگیرد بدون برو برگرد عده از روی کینه انهم از نوع نژاد پرستی وحقد وتنگ نظری نمیخا هند ببینند خداداد هرچه هست شیرین است این برای بعضیها سخت است چرا که از خدا غافل اند ونمیخاهند بخدا فکر کنند با با تو این دنیای به این بزرگی برای همه جا هست چرا خودتونرا کوچک میکنید تا کسی را نابود کنید اقای کیو مرث تو خاستی خداداد را محو کنی هیچ فکر کردی در مقابل خدا تو چی هستی که بخای بنده ای از بندگان خدارا محو کنی منتظر باش خدا تورا محو کند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس