کد خبر 1071467
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
فدراسیون تکواندو

با گذشت 2 هفته از آغاز به کار پویش دست‌های خدایی تاکنون، 1231 بسته معیشتی و غذای گرم تهیه و بین خانواده های تکواندوکار کم برخوردار توزیع شده است.

به گزارش مشرق، پیرو بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص  شکل گیری یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه، همزمان با ماه مبارک رمضان فدراسیون تکواندو با هدف کمک به خانواده های تکواندوکار کم برخوردار آسیب‌ دیده از ویروس کرونا، پویش «دست های خدایی» را بصورت کشوری از 7 اردیبهشت ماه راه ‌اندازی کرد.

بیشتر بخوانید:

تجلیل از خانواده شهید تکواندوکار

فاطمه جلالی مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون تکواندو با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص پویش دست های خدایی گفت: با ابلاغ صورت گرفته، ستادهای استانی این پویش در سراسر کشور راه اندازی شده است. پس از گذشت دو هفته از آغاز فعالیت، 16 استان مازندران، تهران، کردستان، لرستان، اصفهان، گیلان، البرز، سمنان، خوزستان، قم، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، کرمان و اردبیل عملکرد بهتری داشته اند.

جلالی افزود: استان مازندران بعد از تشکیل ستاد بیشترین فعالیت‌های انجام شده را به خود اختصاص داده است؛ تولید بیش از 15 هزار ماسک و توزیع میان خانواده های نیازمند تکواندو، تهیه اقلام ضروری برای 475 خانواده های کم برخوردار این رشته در شهرهای بهشهر، سلمانشهر، آمل، میانرود و تنکابن، تولید نماهنگ با موضوع پویش توسط ملی پوشان استان از اقدامات انجام شده است. همچنین مربیان استان در کارهای جهادی همچون تب سنجی در بخش‌های ورودی و خروجی استان‌ها فعالیت گسترده‌ای داشته‌اند.

وی در ادامه گفت: استان کردستان به تهیه و توزیع ماسک میان خانواده های نیازمند پرداخت؛ شناسایی 41 خانواده کم برخوردار و اهدای کمک هزینه 250 هزار تومانی به آنها، مشخص شدن 15 مربی که شغل اصلی آنها مربیگری است که به آنها مبلغ 70 هزار تومان کمک هزینه وسیله های بهداشتی تعلق گرفته است. شهریه دوره سالانه مربیان را نیز هیات استان متقبل شده و بسته‌های معیشیتی 600 هزار تومانی تهیه و در میان خانواده ها توزیع گردیده است.

مسئول کمیته فرهنگی در خصوص دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی استان‌ها گفت: لرستان 300 کیلوگرم برنج در میان خانواده‌های کم برخوردار تکواندو توزیع کرده است. هیات تکواندو تهران نیز 300 بسته معیشتی تهیه و در میان خانواده های کم برخوردار توزیع  و ملی پوشان این استان نیز  در ترویج این اقدام خداپسندانه با ساخت کلیپ گام موثری برداشته اند.

جلالی اینطور ادامه داد: هیات تکواندو اصفهان نیز 2000 ماسک، 10 بسته معیشیتی و 200 پرس غذای گرم برای افطار در میان خانواده‌ها توزیع کرده است. هیات گیلان هم پس از اهدای بسته‌های معیشیتی، به ضدعفونی کردن منازل خانواده های شهدای تکواندو با حضور مسئولین پرداخته است.  در ادامه این کار خداپسندانه نیز هیات تکواندو استان خوزستان همگام با سایر استان ها تاکنون 90 بسته معیشیتی تهیه و در اختیار خانواده ها قرار داده است.

مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون در پایان گفت: گزارش فوق مربوط به دو هفته اخیر است و این پویش همچنان ادامه دارد و اشخاصی که علاقمند هستند در پویش "دست های خدایی" مشارکت داشته باشند می توانند از طریق هیات های تکواندو سراسر کشور  در این رزمایش ملی شرکت نمایند.

منبع: فدراسیون تکواندو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha