کلیه / کرونا

طبق گزارش جدید محققان، از آنجائیکه بیماران پیوند کلیه غالبا داروهای متوقف کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند بی نهایت در معرض ریسک بالای مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ قرار دارند.

به گزارش مشرق، محققان مرکز پزشکی «مونت فیور» نیویورک در مطالعه خود به بررسی ۳۶ بیمار پیوند کلیه مبتلا شده به بیماری کووید ۱۹ پرداختند.

حدود یک سوم این بیماران به خاطر ابتلاء به کرونا ویروس جدید جان شأن را از دست دادند و در اکثر موارد، بیماری کووید ۱۹ در این بیماران به سرعت تشدید می‌شد.

بیشتر بخوانید:

یک روش ساده برای مبارزه با کرونا

دکتر «انور آکالین» سرپرست تیم تحقیق در این باره می‌گوید: نتایج ما نشان می‌دهد نرخ مرگ و میر در بین بیماران پیوند کلیه مبتلا شده به کووید ۱۹ در مراحل ابتدایی بسیار بالاست؛ مرگ این بیماران در سه هفته اول ۲۸ درصد است درحالیکه در بین جمعیت عمومی مبتلا به کووید ۱۹ نرخ مرگ در طول سه هفته اول ۱ تا ۵ درصد است.

بیماران دریافت کننده پیوند عضو به منظور کمک به پیشگیری از رد عضو پیوندی، داروهای توقف کننده سیستم ایمنی دریافت می‌کنند. این بدین معناست که اکثر بیماران دارای میزان پایین سلول‌های خونی سیستم ایمنی موردنیاز برای دفاع قوی در مقابل هرگونه بیماری عفونی هستند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس