پارلمان عراق نمایه

منبعی در پارلمان عراق گفت که رئیس پارلمان از نمایندگان خواسته برای بررسی رأی اعتماد به کابینه «مصطفی الکاظمی»، دوشنبه این هفته در صحن پارلمان حضور داشته باشند.

به گزارش مشرق، با نزدیک شدن به پایان مهلت قانونی «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه، برخی منابع از احتمال برگزاری جلسه پارلمان برای دادن رأی اعتماد به این کابینه طی روزهای آینده خبر دادند.

منبعی در پارلمان عراق شامگاه شنبه به شبکه سومریه گفت که محمد الحلبوسی از نمایندگان خواسته دوشنبه خود را به بغداد برسانند و در جلسه رأی اعتماد شرکت کنند.

به گفته این منبع، حلبوسی دستور داده، ساعت ۹ شنبه هواپیماهایی برای انتقال نمایندگان از شهرهای اربیل، سلیمانیه و بصره به بغداد به این سه شهر اعزام شود.

در واکنش به این خبر، منبعی دیگر ضمن تأیید آن، به سومریه گفت که حلبوسی از نماینده‌ها خواسته دوشنبه در بغداد حضور داشته باشند ولی زمان جلسه رأی اعتماد هنوز مشخص نیست.

یکشنبه هفته آینده، مهلت قانونی یک ماهه  برای مصطفی الکاظمی جهت گرفتن رأی اعتماد از پارلمان برای کابینه پیشنهادی خود به پایان می‌رسد.

منابع عراقی می‌گویند کاظمی اسامی وزرای مورد نظر را به فراکسیون‌های پارلمانی ارائه کرده و منتظر  تعیین جلسه رأی اعتماد است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس