فوتبال

کمیته استیناف رای خود را در خصوص تیم های پرسپولیس و سپاهان به صورت مشروح رسما اعلام کرد.

به گزارش مشرق به نقل از سایت رسمی فدراسیون، متن رای کمیته استیناف به شرح زیر است:

در خصوص تجدیدنظرخواهی شرکت فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان که اختصاراً باشگاه سپاهان اصفهان نامیده می شود نسبت به دادنامه شماره ۱۲۳۹ مورخ ۹۸/۱۲/۸ صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون که دلالت بر اعلام بازنده شدن تیم فوتبال بزرگسالان باشگاه سپاهان اصفهان با نتیجه سه بر صفر به نفع تیم فوتبال بزرگسالان پرسپولیس تهران و پرداخت یک میلیارد و پانصد میلیون ریال جریمه و محرومیت از بلیط فروشی و حضور پنجاه درصدی تماشاگران خود در اولین بازی به عنوان میزبان به لحاظ حاضر نشدن در زمین بازی و انجام مسابقه مورخ ۹۸/۱۲/۴ مقابل پرسپولیس تهران دارد با عنایت به شرح مفصل ماوقع در رأی تجدیدنظرخواسته و نظر به بررسی محتویات پرونده اعم از گزارش داور مسابقه – نماینده فدراسیون – تصمیمات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و فدراسیون فوتبال دائر بر برگزاری مسابقه بدون حضور تماشاگران به جهت جلوگیری از شیوع  همه گیر ویروس کرونا – ابلاغ تصمیم وزارت بهداشت توسط استانداری اصفهان و اداره کل ورزش و جوانان استان  به  باشگاه سپاهان به عنوان میزبان مسابقه و توجهاً به مداقه در اظهارات طرفین ،  علی الخصوص لایحه تجدیدنظرخواهی باشگاه سپاهان اصفهان آنچه که ملحوظ نظر است اینکه : 

۱) شیوع همه گیر ویروس کرونا موجب شد تا وزارت بهداشت به عنوان متولی امر پیشگیری و مهار این بیماری تصمیم به برگزاری مسابقات فوتبال بدون حضور تماشاگران بگیرد که مراتب طی نامه شماره ۱۰۰/۱۵۵۳ مورخ ۹۸/۱۲/۳ به استاندار محترم اصفهان اعلام و ایشان نیز عیناً مراتب را به مدیر کل محترم ورزش و جوانان استان اعلام و نهایتاً به باشگاه سپاهان ابلاغ می شود و بر اساس ماده یک آیین نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر و دسته اول فوتبال ایران مصوب ۹۸/۵/۱۳ هیأت رییسه فدراسیون ، رعایت مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جزء وظایف تمام باشگاهها می باشد که تصمیم بر انجام بازی بدون تماشاگر در راستای حفظ سلامت آنان ناشی از وظایف و مقررات وزارت بهداشت است .

 ۲) گزارش نماینده فدراسیون حکایت از تاخیر در عزیمت تیم فوتبال سپاهان از محل هتل به سمت ورزشگاه به جهت ازدحام تماشاگران در محل هتل آنان دارد ، در این خصوص و در اجرای بند یک ماده ۱۲ آیین نامه یاد شده با سی دقیقه تاخیر ، زمان مسابقه از ساعت ۱۶:۱۵ به ۱۶:۴۵ تغییر می یابد و صرفنظر از اینکه طبق بند یک ماده ۸۶ مقررات انضباطی فدراسیون باشگاه ها مکلف هستند تا کلیه اقدامات پیشگیرانه  را در قبال نقض مقررات و سوء رفتار احتمالی تماشاگران به کار بسته و حداکثر تشریک مساعی را در کاهش آثار سوء رفتار آنها قبل ، حین و بعد از مسابقه با مقامات رسمی مسابقه و نیروهای انتظامی و امنیتی نماید ، باید با توجه به حضور ماموران انتظامی در محل هتل اقامت خود اقدام به عزیمت حضور به موقع در ورزشگاه می کردند و اینکه امکان سوار شدن بر اتوبوس اختصاصی تیم به جهت ازدحام و ممانعت تماشاگران وجود نداشته است منطقی نیست چرا که همانگونه که اقدامات نیروی انتظامی در هدایت تیم در سوار شدن اتوبوس موجب اعزام آنها شد از دقایق  و ساعات زودتر نیز ممکن بوده است و در این مورد گزارش نماینده فدراسیون با وصف پیگیری موضوع اعزام تیم به ورزشگاه حاکی از عدم تمایل تیم در سوار شدن به اتوبوس می باشد .

 ۳) زمانبندی شروع مسابقه رسمی برابر ماده ۸ آیین نامه برگزاری مسابقات چنین است که ۱:۳۰ ساعت قبل از برگزاری آخرین فرصت حضور تیم ها در ورزشگاه و ارائه فهرست اسامی بازیکنان و ۶۰ دقیقه قبل از برگزاری تائید لیست اسامی تیم ها توسط ناظر مسابقه ، توزیع فهرست اسامی بین رسانه ها می باشد در حالیکه باشگاه سپاهان هیچگاه لیست اسامی خود را ارائه نکرده است و انگهی محل گرم کردن بازیکنان در زمین مسابقه می باشد نه در راهروهای ورزشگاه و با وصف اصرار نماینده فدراسیون بر حضور چند نفر از بازیکنان در زمین مسابقه جهت گرم کردن به منظور اعلام اراده عملی بر انجام بازی ، باشگاه سپاهان از این امر استنکاف ورزیده است .

 ۴)  بند ۲ ماده ۱۲ آیین نامه برگزاری مسابقات در صورتی  تاخیر سی دقیقه ای دوم را تجویز و در اختیار مسئول برگزاری قرار می دهد که امکان برگزاری مسابقه فراهم نشده باشد در حالیکه با وصف اقدام باشگاه در تاخیر اعزام به محل ورزشگاه و عدم حضور در زمین مسابقه پس از حضور در ورزشگاه موضوع از این بند ماده ۱۲ خارج است.

۵ )  طبق بند یک ماده ۹۶ مقررات انضباطی ، اصل بر صحت و درستی کلیه موارد مندرج در گزارش مقامات رسمی مسابقه که هیأت فوتبال جزء آن ها محسوب نمی شود است مگر آنکه خلاف آن با دلایل قانونی ثابت شود که دلیلی بر عدم صحت گزارش ناظر بازی وجود ندارد . علی ایحال با توجه به مراتب مذکور تجدیدنظرخواهی باشگاه سپاهان در قسمت اعلام نتیجه بازی و پرداخت جریمه غیر وارد تشخیص مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی حکم بر تائید دادنامه معترض عنه صادر و اعلام می شود در خصوص عدم بلیط فروشی پنجاه درصدی ، نظر به رعایت حقوق مکتسبه باشگاه و مساعدت در برخورداری تماشاگران از تماشای مستقیم بازی تیم متبوع خود این قسمت نقض و اعلام می شود.

 این رأی قطعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • شیعه IR ۰۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  5 14
  خرس پولیس
  • حسین IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
   4 1
   دوست عزیز اسمت را کامل ننوشتی اسمتون شیعه انگیلیسی است چون خر نسبت دادن کار حیوانات انگیلیسی است
 • IR ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  2 12
  هر چند گذشت زمان تصمیم درست سپاهان را ثابت کرد و کسانی که برگزاری بازی در شرایط کرونایی در کشورهای دیگر را به عنوان مثال بیان میکردند نتیجه اسفناک آن را مشاهده کردند .
 • ب ح IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  9 2
  حق به حق دار رسید
 • جوجه تیغی بدنساز NL ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  2 3
  اگر در کف دست راستم فوتبال ایران رو قرار بدن و در کف دست چپم پهن گاو رو، کفه چپ ترازو، یک معدن کشف می‌کنه بسکه میره پایین
 • IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  2 3
  دوتا تیم تو کورس صدرنشینی. بازی خیلی حساس برای هر دوتیم و علی الخصوص سپاهان که فاصلش رو با پرسپولیس کم کنه. یهو یه جماعتی میان جلوی هتل سپاهان و نمیذارن تیم بره سمت ورزشگاه. انگار نه انگار شهر پلیس داره قانون داره. اصلا این جمعیت از کجا اومدن؟ چرا متفرق نشدن؟ درست تو حساسترین بازی فصل سپاهان، این تیم به طرز مشکوکی تو بازی حاضر نمیشه و فاصلش با تیم اول میشه ده امتیاز تازه ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ تومن هم جریمه میشه. آخه این مشکوک نیست؟؟
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  2 2
  باید سقوط میکرد به دسته 2
 • ناشناس IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  2 4
  با این حساب حق تیم بزرگ استقلال و دیگر تیم های بالای جدول به همین راحتی پایمال شد. از همین حالا جام اسنپی را بدید بره و تیم های دیگر را الاف و به بازی نگیرید. چشم وزیر ورزش روشن
 • ناشناس IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  2 1
  عکس و شرح رای گویای همه چیز هست پروژه مهندسی لیگ سپاهانیها برای تکرار بازی شکست خورد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس