کد خبر 1066226
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
محمد شریعتمداری نمایه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش می‌شود تا پایان این هفته به ۵ میلیون و ۱۸۳ هزار خانوار باقی مانده که پیامک‌های آنها دریافت شده است نیز این تسهیلات ارائه شود.

به گزارش مشرق به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران و کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها با بیان اینکه ملت ایران در مقابل تهدیدها مقاومت بالایی دارد و می‌تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند، اظهار داشت: در جریان شیوع کرونا ۱۳۸۰ مرکز با همکاری ۸ هزار و ۹۴۰ نفر از همکاران در حال تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم هستند که تا به حال ۱۲ میلیون و ۸۵۵ هزار عدد ماسک توسط سازمان فنی و حرفه‌ای تولید شده است. همچنین ۳۳۳ هزار و ۱۸۷ تولیدکننده موفق به تولید ۳۲۶ هزار و ۶۹۳ عدد سایر اقلام بهداشتی و بیمارستانی شده اند.

شریعتمداری همچنین با اشاره به پیش بینی‌ها مبنی بر رشد اقتصادی منفی ۱۰ درصدی در منطقه گفت: در سایر مناطق جهان نیز رشد اقتصادی منفی خواهد شد که طبیعی است ایران هم از این شرایط متأثر باشد بر این اساس لازم است تمام تلاش خود را برای حفظ و بهبود شرایط اقتصادی و تولید به کار بگیریم.

مقابله با کرونا ممکن است به سبک زندگی تبدیل شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با توصیه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دقت شخصی برای در امان ماندن از ابتلاء به ویروس کرونا، بر ضرورت فرهنگ سازی در این زمینه با همکاری صداوسیما تاکید کرد.

وی افزود: توصیه‌های فرهنگی برای مواجهه با شرایطی که حتی ممکن است به یک سبک زندگی جدید تبدیل شود ضرورت اساسی است.

شریعتمداری با اشاره به ظرفیت فضای مجازی در حوزه‌های آموزشی گفت: با استفاده از ابزارهای گوناگون سازمان فنی و حرفه‌ای باید به سمتی رفت که هیچ ساعت خالی در برنامه‌های این سازمان وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اقشاری که در حداقل شرایط نیازمندی‌ها قرار دارند، ادامه داد: این افراد غیر از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که از طریق پایگاه اطلاعات اقتصادی ایرانیان و پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان انتخاب شدند و ماهیانه بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که این مبلغ مجموعاً ماهیانه در حدود ۳۵۰ میلیارد خواهد بود که در ماه مبارک رمضان دو برابر هم خواهد شد.

۵٠ هزار میلیارد تومان بودجه برای بیمه بیکاری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برای حفظ اشتغال موجود یک وام ۱۲ درصدی در نظر گرفته شده ادامه داد: این وام جمعاً مبلغی در حدود ۵۰ هزار تومان خواهد بود که به شرط حفظ اشتغال موجود تا پایان سال جاری در اختیار بنگاه‌هایی قرار خواهد گرفت که نیازمند به منابع هستند. از طرف دیگر حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری در نظر گرفته شده که با تأیید هیئت‌های تشخیص در سطوح استانی از طریق سازمان تأمین اجتماعی این پرداخت‌ها صورت خواهد گرفت.

شریعتمداری همچنین ادامه داد: با کمک نهادهای انقلابی نزدیک به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار بسته معیشتی توسط سپاه پاسداران، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، آستان قدس رضوی و هلال احمر در طول ماه مبارک رمضان در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت که در کنار اینها امیدواریم بتوانیم یک سبد معیشتی را هم در اختیار مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دهیم.

آموزش‌های فنی با تحصیلات آکادمیک همراه شود

وی در ادامه این جلسه با تاکید بر ضرورت ارتقای اعتبار مدارک فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: فرد ماهر در جامعه باید در جایگاه مناسبی قرار بگیرد و آموزش‌های فنی نیز با تحصیلات دانشگاهی همراه شود. در این زمینه به همکاری صداوسیما برای افزایش سطح مهارت‌ها و راه اندازی نهضت مهارت افزایی نیاز داریم تا فرهنگ سازی لازم انجام شود.

شریعتمداری همچنین با تاکید بر اینکه جهش تولید بدون جهش مهارت، شدنی نیست اضافه کرد: متأسفانه تعداد بالایی از خیل بیکاران از قشر دانش آموختگان هستند و کسانی که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را همراه با مهارت آموخته باشند کمتر بیکار هستند.

وی با تاکید بر اینکه معاونت اشتغال و کارآفرینی نباید بیگانه از سازمان فنی و حرفه‌ای عمل کند این معاونت را به همکاری با سازمان فنی و حرفه‌ای در زمینه صلاحیت‌های حرفه‌ای و مهارتی مکلف دانست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به ضرورت ارائه آموزش‌های نوین پرداخت و گفت: یکی از الطاف الهی به کشور ما وجود دریا در شمال و جنوب کشور است که این مساله باید در برنامه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای دیده شود تا از این طریق صنایع دریایی و بندرگاهی تقویت شود.

آماده سازی پنج میلیون بسته معیشتی ۳۵۰ هزارتومانی برای نیازمندان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در حاشیه این مراسم با اشاره به استفاده از امکانات سازمان فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور برای تولید اقلام بهداشتی اظهار کرد: تعاونی‌ها و شرکت‌های تابع سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری نیز با تغییر خطوط تولید خود اقدامات خوبی را در جهت تأمین اقلام بهداشتی و حتی دارویی انجام داده اند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در مسیر مهارت افزایی ادامه داد: برخی از این مشکلات در همین جلسه و با ایجاد تمرکز در سیاستگذاری آموزش‌های سازمان فنی و حرفه‌ای در سطح وزارتخانه حل و فصل شد. از سوی دیگر قرار شد تا با تشکیل زودهنگام شورای عالی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای این جلسات در سال جدید به صورت هفتگی برگزار شود.

شریعتمداری با اشاره به تشکیل شورای همکاری نهادهای انقلابی، حمایتی و تصمیمات اخذ شده در این جلسه اظهار کرد: قرار شد تا همه از یک بانک اطلاعاتی واحد استفاده کنند به نحوی که اگر قرار است کمکی به افراد نیازمند تقدیم شود این کمک‌ها به همه آنها ارائه شود و کسانی جا نمانند. در مجموع بیش از پنج میلیون بسته معیشتی توسط این نهادها و با کمک خیرین و مردم در حال آماده سازی است. این بسته‌ها بیشتر شامل مواد غذایی و کالا به ارزش هر بسته ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود.

پرداخت وام یک میلیون تومانی به جاماندگان تا پایان هفته

وی با اشاره به کمک‌های دولتی در شرایط کرونایی در قالب تسهیلات قرض الحسنه بیان کرد: این تسهیلات به میزان ۲۵ هزار میلیارد تومان در قالب وام‌های یک میلیون تومانی به ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر پرداخت شده است. همچنین تلاش می‌شود تا پایان این هفته به ۵ میلیون و ۱۸۳ هزار خانوار باقی مانده که پیامک‌های آنها دریافت شده است نیز این تسهیلات ارائه شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: علاوه بر اینها ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، یک میلیون بسته غذایی، آستان قدس رضوی، ۴۴۵ هزار بسته حمایتی_معیشتی، هلال احمر ۲۵۰ هزار بسته و بنیاد مستضعفان ۵۰۰ هزار بسته را تا نیمه اول ماه مبارک رمضان به دست نیازمندان خواهند رساند.

شریعتمداری در پایان با اشاره به ایجاد سامانه‌های مختلف برای دریافت کمک‌های خیرین اظهار کرد: کسانی که در قضیه کرونا خدمات قابل قبولی را ارائه کنند بر اساس قانون می‌تواند به عنوان هزینه‌های مالیاتی در نظر گرفته شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
  1 1
  اینجانب سرپرست خانوار چهارنفری از وزارت رفاه شکایت دارم که چرا یارانه اعضای خانواده بنده را از مهر ماه 94 قطع نموده اند و پس از چند بار اعتراض بنده به صورت حضوری و غیر حضوری ، اعلام نموده اند که چون اینجانب در تهران دارای آپارتمان می باشم یارانه خانوار را قطع کرده اند . آیا اینجانب که معلم بازنشسته هستم و دارایی من همین یک آپارتمان می باشد پس از سی سال معلمی دارایی زیادی محسوب می شود و جزء ثروتمندان محسوب می شوم ؟ در ضمن قبل از انتخابات پیامکی از ستاد هدفمند کردن یارانه ها ارسال شد که یارانه شما به اشتباه قطع شده و وصل خواهد شد اما تاکنون هیچ خبری نشده است . آیا این انصاف است ؟ آیا این عدالت است ؟ خواهشمندم پیگیری و رسیدگی نمایید.
  • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
   1 0
   ميگم يه كمكي بكنيددر راه رضاي خدا براي ايشون و امثالهم. يه گلريزاني هم باشه اشكال نداره. سيرموني ندارند. اين فرهنگيان.
  • IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
   0 0
   پدر جان اشتباه اومده باید بری دو تا چوچه بالاتر اونجا مال یارانه است
 • س. حمیدی DE ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
  0 0
  با رشد تورم یارانه باید حداقل 5میلیون تومان میبود که متاسفانه این یک میلیون که ازپولهای" کشورهای خارجی برای کمک به مردم "ایران داده شده دولت پس میگیرد ما نخواستیم
 • IR ۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
  1 0
  کمک هزینه دولت ژابن به ملتش با ۱۳۵ میلیون جمعیت بدون داشتن هیچ منبع زیر زمینی و ثروت خدادادی هر نفر نهصد دلار کمک هزینه دولت تدببر و کلید شصت دلار اونم بلاعوض با هزار تا دوز و کلک
 • IR ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
  0 0
  اگر فقط یک جو عرق ملی و میهن دوستی وجود داشت، مسوولان باید به انحصار خودرو پایان دهند و و آزادی سازی واردات خودرو انجام دهند. بهانه چند هزار مونتاژکار، موجب نابودی منافع دهها میلیون ایرانی نالشی خسارات مالی و جانی شده است. خودروسازی که نتواند حتی با هند رقابت کند اصلا خودورساز نیست. قطعه ساز هم اگر قطعه ساط باشد مثل ترکیه و بقیه کشورها بایست بتواند برای هر شرکتی داخلی و خارجی قطعه بسازد. انحصارگران و رانت خوارن پشت شعار تولید ملی مخفی شده اند و مردذم میدوشند با خودروهای گران قیمت و بی کیفیت. پیشنهاد خوب، واردات بدون انتقل ارز داده شده حتی دست دوم زیر 5 سال کارکرد! اما چرا با وجود بیش نمی فرسوده شکور- که توان تولید داخل نیست به دلایل محتلف- جلوی واردات میگیرندئ. وقتی کشور توان تولید باکیفیت cpu کامپیوتر ندادر اجازه واردات باید داد. خودرو در کل تولیدش مقرون به صرفه نیست. چون انحصار و عدم تجمیع، اجازه ندادند تمام شرکتها روی یک پلت فرم واحد کار کنند که مثلا تیرازش بالای 500 هزار عدد برسد! با زیر صد یا ده هزار خودرو، نمیشود تولید مقرون به صرفه داشت. آزادسازی واردات خودرو با عوارض 10% بهترین کار برای مصرف کننده و مصرف سوخت و جلوگیری خسارت مالی و جانی است و راه سریع بازسازی ناوگان فرسوده کشور.
 • حسین IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
  2 0
  سلام برای وام یک ملیونی پیام واریز برای من ارسال کردند ولی به حسابم هنوز واریز نشده چند ماه دیگه حتما از حسابم کسر هم خواهند کرد نمی دانم به کجا رجوع کنم با تشکر
 • مجید IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
  0 0
  اینا فقط دروغ میگن تو رسانه. گفتن این سه ماه وامهای قرض الحسنه مثل وام ازدواج رو قسطشو واریز نکنین. دو ماه اولو واریز کردم بانک ازم تشکر کرد. اما این ماه که دیشب موعد واریزش بود رفتم توی سایت بانک ملی قسمت تسهیلات اما میگفت امکان واریز وجود ندارد. با خودم گفتم شاید بهمون تخفیف دادن و این ماهو نیازی نیست واریز کنیم. اما امروز صبح دوباره وارد سایت شدم دیدم واسه این یک روز جریمه هم شدم. مجبور شدم واریز کنم. خدایا تا کی اسلام نمایی و ظاهر سازی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
  • احمد IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
   0 0
   اشتباه کردی ازدواج کردی. بار آخرت باشه.
 • شهروندی IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
  0 0
  بنده نسبت به واریزکمک معیشتی ویارانه ووام یک میلیونی اعتراض دارم اقای نوبخت شما الان یارانه ووام رابحساب افرادی واریزنمودی که شایدبیش ازده ساختمان وزمین مسکونی ومیلیاردمیباشدوبنده بازنشسته معلم باکل حقوق 3700000سه میلیون وهفتصدهزارتومان الان یک سال یارانه قطع شد واین جای سوال داردوام هم پرداخت نشده است چرا مگربنده اسرائیلی میباشم
 • عادل پاسالاری IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  0 0
  اینجانب سرپرست خانوار شش نفره از وزارت راه شکایت دارم که چرا یارانه معیشتی به بنده تعلق نگرفته من معلمی بازنشسته هستم ودر روستای محروم زندگی می کنم که امکان ایجاد شغلی که به صرفه باشد نیست الا مهاجرت به شهر که امکانپذیر نیست با توجه به نداشتن سرمایه ومی خواستم بدونم علتش چیست اگه با گرفتن وام و یک ماشین پراید و یک مسکن جزو ثروتمندان محسوب می شویم که از این موارد در کشورمان بالاتر از ما هستند و چرا شامل حالشان شده شما جناب وزیر قضاوت کن با چهار فرزندی که دانشگاه و مدرسه هستند حقوق چهار میلیون کفاف می دهد اگه می داد که ما مجبور به گرفتن وام نمی شدیم و این یارانه حداقل قسمتی میتوانستیم قسط وام یا هزینه سر سام آور برق و آب مان که در منطقه گرم هستیم پرداخت نماییم آیا واقعا انصاف و عدالت است ؟
  • كمال غيرتبريزي IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
   0 0
   اگر كسي يك خانه و يك ماشين مثل پرايد و داراي يك حقوق ثابت يا بازنشستگي باشه "گرچه ثروتمند" محسوب نمي شود ولي " واجد شرايط براي كمك هاي يارانه اي و دولتي نيست. لطفا خودتان را نسبت به پايين تراز خود مقايسه كنيد نه بالاتر از خود.
 • عبدالجلیل زارعی IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
  0 0
  من اخر فروردین پیامک فرستادم ولی هنوز وام یک میلیونی برام ندادن یارانه ۲۰ امد بحسابم ولی وام یک میلیونی نریختن بحسابم ایناچقدبی عدالتن
 • محمد IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
  1 0
  برا همه میریزن منم تازه یارانمو جدا کردم الان 20 روزه پیامک دادم امروز برام واریز شد
 • علی جعفری IR ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
  0 0
  چرا وام ۱ میلیونی بعد از پیامک ۲۰ روز واریز نشد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس