کد خبر 106559
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۰۳

دارندگان آرم‌هاي طرح ترافيك سال آينده امسال نمي‌توانند از آرم‌هاي خود استفاده كنند چرا كه اين آرم‌ها براي پليس در سال جاري هيچگونه اعتباري ندارد.

به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، رييس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از كاهش 2 ساعته زمان اجراي طرح زوج و فرد از فردا شنبه خبر داد.

سردار حسين رحيمي  افزود: در راستاي ايجاد تسهيلات براي شهروندان تهراني در خصوص خريدهاي نوروزي زمان اجراي طرح زوج و فرد در پايتخت در روزهاي شنبه و يكشنبه همانند طرح ترافيك از ساعت 6:30 تا 17 خواهد بود ولي در عين حال توصيه مي‌كنيم شهروندان تا حد امكان از وسايط حمل و نقل عمومي براي خريدهاي خود استفاده كنند.
 
رييس پليس راهور تهران با اشاره به توزيع آرم‌هاي طرح ترافيك سال 91 گفت: بر اين اساس آرم‌هاي طرح ترافيك سال آينده از 14 فروردين ماه سال 91 معتبر بوده و اعتبار آرم‌هاي سال جاري تنها تا 28 اسفندماه است؛ لذا به كليه شهروندان توصيه مي‌كنيم هرچه سريعتر نسبت به دريافت آرم طرح ترافيك جديد خود اقدام كنند تا در سال آينده با مشكل مواجه نشوند.
 
وي با اشاره به اين كه طرح ترافيك و زوج و فرد از 29 اسفند 90 تا پايان روز 13 فروردين ماه در تهران اجرا نمي‌شود در خصوص آرم‌هاي سال 91 نيز گفت: دارندگان آرم‌هاي طرح ترافيك سال آينده امسال نمي‌توانند از آرم‌هاي خود استفاده كنند چرا كه اين آرم‌ها براي پليس در سال جاري هيچگونه اعتباري ندارد.
 
خودرو رانندگان پرخطر تا پايان تعطيلات نوروز در پاركينگ مي‌ماند

رييس پليس راهور تهران با اشاره به اينكه در تعطيلات نوروز به دليل كاهش حجم بار ترافيك زمينه تخلفات حادثه‌ساز به خصوص در بزرگراه‌ها ايجاد مي‌شود افزود: بر اين اساس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ طرح تشديد كنترل و برخورد با تخلفات حادثه‌ساز شامل سرعت و سبقت غيرمجاز، انجام حركات مارپيچ، حركت با دنده عقب و ... را در بزرگراه‌ها با قاطعيت اجرا مي‌كنند كه در اين راستا علاوه بر گشت‌هاي محسوس و نامحسوس فعلي، 20 دستگاه خودرو گشت نامحسوس از انواع مختلف خودروها در نوروز امسال به ناوگان پليس تهران افزوده شده است.
 
وي با تاكيد بر اين كه پليس در نوروز امسال با كمك دوربين‌هاي مكانيزه تلاش خواهد كرد تا ترافيك و تخلفات رانندگان را كنترل كند افزود: در عين حال طرح تشديد برخورد با تخلفات شبانه با كمك 120 دستگاه خودرو در بزرگراه‌هاي تهران در ايام نوروز اجرا مي‌شود.
 
رييس پليس راهور تهران با تاكيد بر اينكه بر اساس ابلاغيه صورت گرفته ماموران پليس با تخلفات حادثه‌ساز به طور جدي و بدون اغماض برخورد مي‌كنند به ايسنا گفت: خودروهايي كه تخلفات حادثه‌ساز داشته باشند و توقيف شوند تا پايان تعطيلات در پاركينگ باقي مي‌مانند لذا به كليه رانندگان اكيدا توصيه مي‌كنيم از انجام تخلفات حادثه ساز در نوروز خودداري كنند.
 
فعال بودن مراكز ترخيص خودرو تا 28 اسفند

رييس پليس راهور تهران با اشاره به اينكه در تعطيلات نوروز جمعي از شهروندان از شهرهاي ديگر به تهران مي‌آيند گفت: به اين رانندگان نيز توصيه مي‌كنيم از انجام تخلف جدا خودداري كرده و از توقف‌هاي غيرمجاز و سدمعبر خودداري كنند.
 
وي در عين حال به ايسنا گفت: ‌مراكز ترخيص خودرو تا 28 اسفند ماه سال جاري تا ساعت 17 آماده ارايه خدمات به شهروندان براي ترخيص خودرو و موتورسيكلت آنهاست.
 
رييس پليس راهور تهران از رانندگاني كه خودروي آنها به دليل سد معبر يا توقف‌هاي غير مجاز به پاركينگ منتقل شده است خواست در صورت نياز با شماره تلفن 110 تماس بگيرند.
 
كاهش يك دقيقه‌اي زمان رسيدن به صحنه تصادفات در اسفند ماه

وي همچنين از كاهش يك دقيقه‌اي زمان رسيدن پليس به صحنه تصادفات در اسفند ماه خبر داد و گفت: بر اين اساس ميانگين زمان رسيدن پليس راهور به صحنه تصادفات در پايتخت به 8 دقيقه كاهش يافت. در عين حال در روزهاي پاياني سال تلاش كرده‌ايم براي رفاه حال شهروندان واحدهاي موتوري خود را افزايش دهيم تا پليس در سريعترين زمان ممكن به صحنه تصادفات يا ترافيك‌هاي مقطعي برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس