کد خبر 1064696
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
یوفا

اتحادیه فوتبال اروپا برای آن دسته از کشورهایی که به خاطر شیوع کرونا، از ادامه دادن مسابقات فوتبال باشگاهی‌شان منصرف شوند، دستورالعمل‌هایی تعیین می‌کند.

به گزارش مشرق، شبکه اسکای اسپورتس اعلام کرد که اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) حداکثر تا 15 ماه می (26 اردیبهشت) پیشنهادهایی رسمی را به اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های عضو ارائه خواهد کرد که در آنها یکسری راهکارها و دستورالعمل‌های برای موارد خاصی که لیگ‌ها تصمیم به نیمه تمام گذاشتن مسابقات‌شان بگیرند، لحاظ شده است.

بیشتر بخوانید:

جزئیات تاریخ برگزاری لیگ قهرمانان اروپا

شیوع کرونا نزدیک به دو ماه است که باعث تعلیق تقریباً تمامی لیگ‌های فوتبال اروپایی شده و در برخی از کشورهای که بیشتر درگیر این مسئله شده‌اند، مشخص نیست که شرایط از سر گرفتن مسابقات فراهم شود یا نه. برخی از این کشورها مانند بلژیک پیش از این تصمیم به نیمه تمام گذاشتن فصل و معرفی قهرمان لیگ کردند و زمزمه‌هایی مبنی بر احتمال تکرار این اتفاق برای چند لیگ دیگر هم شنیده می‌شود.

به همین دلیل یوفا که تا پیش این در خصوص نیمه تمام گذاشتن مسابقات لیگ هشدار داده بود و هنوز هم بر ادامه مسابقات تأکید دارد، دستورالعمل‌هایی را برای نیمه تمام گذاشتن لیگ‌های اروپایی برای ارسال اتحادیه‌های خواهان اجرای این برنامه ارسال خواهد کرد.

تمامی 55 اتحادیه و فدراسیون عضو یوفا از طریق ویدئو کنفرانس با اعضای کارگروه ویژه یوفا از این موضوع اطلاع یافتند و یک گروه از مقامات ارشد فوتبال قاره سبز نیز در سطحی بالاتر درباره تأثیر بحران کرونا بر فوتبال، در حالی که در برخی کشورها از جمله آلمان بازیکنان تمرینات‌شان را از سر گرفته‌اند، رایزنی و تبادل نظر کردند.

این گروه که در حال بررسی برای ایجاد تقویمی مناسب جهت برگزاری بازی‌های باقیمانده تا پایان فصل هستند، به اتحادیه‌های عضو در خصوص ایجاد شرایطی برای به پایان رساندن لیگ‌ها توصیه اکید کرده‌اند و قرار است تا اواسط ماه میلادی آینده (ماه می) راهکارهای خود را در قالب پیشنهادهایی رسمی ارائه کنند. این پیشنهادها قرار است شامل راهکارهایی برای اتحادیه‌های خواهان نیمه تمام گذاشتن مسابقات باشگاهی‌شان باشد. یکی از آن موارد تعیین معیار و سازکار برای تعیین نمایندگان آن اتحادیه‌ها در رقابت‌های اروپایی فصل آینده است (تیم‌های که سهمیه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را کسب خواهند کرد).

طبق اعلام شبکه اسکای اسپورتس، تاکنون هنوز هیچ اتحادیه‌ای که لیگ‌های‌شان شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا دارند از یوفا درخواست صدور مجوز برای به پایان رساندن زودهنگام مسابقات باشگاهی‌شان را نداشته‌اند. مطابق اعلام یوفا، نیمه‌تمام گذاشتن لیگ‌ها بدون مجوز این سازمان می‌تواند مانع از حضور نمایندگان آن لیگ‌ها در مسابقات اروپایی فصل آینده شود.

قرار است فردا (پنجشنبه) اعضای کمیته اجرایی یوفا تشکیل جلسه داده و هرگونه درخواست‌ خاص از اتحادیه‌های عضو را مورد بررسی قرار دهند. همچنین اتحادیه‌های عضو در خصوص دریافت بودجه‌های ویژه برای کمک به آنها جهت جبران ضررهای مالی ناشی از تعلیق مسابقات، با یکدیگر بحث کردند که البته هنوز جزئیات آن مشخص نشده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس