کد خبر 106461
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۶

دو مقام مسئول بانک های بورسی از توافق و برنامه بانک مرکزی برای برگشت بخش قابل توجهی از حدود 3 هزار میلیارد تومان به حساب بانک ها طی دو روز اخیر خبر دادند.

به گزارش مشرق به نقل از فارس،درپی اقدام اخیر بانک مرکزی در برداشت از حساب بانک‌های ملی ایران، صادرات، سپه، ملت، تجارت، پاسارگاد، پارسیان، اقتصاد نوین، توسعه صادرات، سرمایه، سامان، سینا و برخی بانک های دیگر که از بانک مرکزی ارز دریافت کرده‌اند ، سهام بانک های حاضر در بورس با روند منفی و کاهش قیمت سهام روبرو شدند.
 
 
اقدام کم سابقه بانک مرکزی در شرایطی با واکنش هایی از سوی برخی مدیران بانک ها و کارشناسان روبرو شد که دوشنبه گذشته جلسه ایی با حضور رئیس کل بانک مرکزی و مدیران بانک ها برگزار شد تا ضمن بررسی برخی مسائل ، در مورد برداشت ارزی بانک مرکزی هم نتیجه ایی به دست آید.
 
در این رابطه یکی از مسئولان ارشد بانک های حاضر در بورس به فارس گفت:در پی برگزاری این جلسه ، مقرر شده بود بانک مرکزی دو سوم از ملبغ حدود 3 هزار میلیارد تومانی را در روزهای پایانی سال برگشت دهد. این اتقاق به احتمال قوی امروز رخ خواهد داد و موضوع برداشت از بانک مرکزی برطرف می شود.
 
 
 
مدیرعامل یکی از بانک های خصوصی حاضر در بورس هم این خبر را تایید کرد و گفت: طبق خواسته بانک مرکزی مبنی بر ارایه اطلاعات مربوط به مصارف ارزی بانک ها در اولین فرصت ، همکارانم تا دیروز جمعه این اطلاعات را تکیمل کرده و به بانک مرکزی ارسال کردند.
 
 
 
وی ادامه داد: بنابراین طبق توافق به عمل آمده، انتظار می رود مبلغ برداشتی از بانک ها طی امروز و فردا به حساب بانک ها برگشت داده شود و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.
 
 
 
 وی در برابر این سئوال که آیا بانک مرکزی دو سوم از مبلغ برداشت شده را عودت خواهد داد یا کمتر و بیشتر، توضیح داد: رقم دقیقی از مبلغ اعلام نشده ولی عنوان شده بخش قابل توجهی از حدود سه هزار میلیارد تومان به حساب بانک ها واریز می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس