کد خبر 1063598
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
ساکت الهامی

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: من هم با یحیی گل محمدی موافقم که باید منتظر تصمیم فیفا بود اما با تعیین قهرمان بدون برگزاری دیدارها موافق نیستم.

به گزارش مشرق، ساکت الهامی در خصوص شرایط تراکتور و مباحث مربوط به ادامه برگزاری لیگ برتر، صحبت‌های زیر را انجام داد:

 در این روزهای کرونایی تمرینات تیم را به صورت آنلاین پیگیری می‌کنید؟

تمرینات را به صورت آنلاین زیر نظر ندارم و اصلا این موضوع را قبول ندارم. به این دلیل که در تمرین خانگی شاید در آن لحظه‌ای که به صورت آنلاین با بازیکن در تماس هستم، او شرایط نرمالی نداشته باشد. در هر صورت بازیکنان تراکتور هر روز تمرینات خود را به صورت انفرادی انجام می‌دهند. من میانگین در روز با 6 تا 5 بازیکن در تماس هستم و شرایط بدنی تیم را پرس و جو می‌کنم. همه این رسیدگی‌ها برای آمادگی فیزیکی است و شرایط تاکتیکی  تا زمانی که تمرینات گروهی آغاز نشود، نامشخص است.

در خصوص برگزاری لیگ موضع رسمی شما چیست؟ این روزها به باشگاه پرسپولیس این هجمه وارد شده که فقط آنها می‌خواهند دیدارها برگزار شود و سایر تیم‌ها با توجه به اختلاف امتیازی که با آنها دارند، تمایل‌شان به عدم برگزاری باز‌ی‌هاست.

قبل از هر چیز بگویم که شروع لیگ ما شرایط خوب نبود. ادامه لیگ هم تعطیلی زیاد داشتیم و تا تیم‌ها وارد کوران مسابقات شدند و هر یک وضعیت خود را شناختند، کرونا همه شرایط را به هم ریخت. بیش از 40 روز است که تیم‌ها تمرین نمی‌کنند و معتقدم اگر قرار است لیگ را شروع کنیم باید خیلی چیزها را در نظر بگیریم.

 مثلا چه چیزهایی؟

اکثر ایرانی‌ها با فوتبال زندگی می‌کنند شاید در مقاطعی از زندگی فشارهای اقتصادی را تحمل کنیم اما با نبود فوتبال به راحتی نمی‌توانیم کنار بیاییم. آنهایی که به فوتبال علاقه دارند چه در حال برد و چه باخت، عاشق فوتبال هستند. به خاطر همین می‌گویم بازی‌ها باید برگزار شود اما در شرایط نرمال. شرایط نرمال هم  یعنی حضور هوادار در ورزشگاه. اکثر کسانی که می‌خواهند لیگ تعطیل شود نگران فصل آینده هستند. در نتیجه همه می‌خواهیم فوتبال برگزار شود و مشکلی برای بازی کردن نداریم. تیم‌های پرطرفدار با برگزاری بازی‌ها بدون تماشاگرانشان قطعا ضرر می‌کنند. از سویی باید جوابگوی اسپانسر و کسانی که کارهای تبلیغاتی می‌کنند هم باشیم. 

بیشتر بخوانید:

واکنش تراکتور به پیشنهاد مربیگری به شجاعی

 اما در اروپا هم اگر قرار به برگزاری مسابقات باشد صحبت از برگزاری لیگ‌ها بدون حضور تماشاگر است. 

در اروپا اگر چنین مباحث مطرح است همه چیز سر جای خودش قرار دارد. باشگاه‌ها باید جوابگوی اسپانسرهای خود باشند. مثلا باشگاه لیورپول اکنون با برند نیوبالانس قرارداد دارن. ولی همین باشگاه برای فصل بعد با برند دیگری قرارداد بسته پس مجبور است به تعهدات این فصل خود عمل کند. اما در ایران چنین شرایطی حاکم

 قبول دارید سازمان لیگ برای تصمیم‌گیری با توجه به حواشی در این زمینه کار سختی دارد؟ سازمان لیگ اگر تصمیم به برگزاری مسابقات کند، یکسری از باشگاه‌ها هجمه وارد می‌کنند و از سویی باشگاه پرسپولیس هم می‌خواهد بازی‌ها برگزار شود.

در اینکه پرسپولیس از لحاظ امتیازی جلوتر از بقیه است و برای رسیدن به قهرمانی شانس بیشتری دارد، کسی منکر نیست. ولی یادتان باشد که به بازی نکرده امتیاز نمی‌دهند. ضمن اینکه هنوز کمیته استیناف در مورد بازی پرسپولیس و سپاهان تصمیم خود را نگرفته و شاید یک درصد این امکان وجود داشته باشد که کمیته استیناف اعلام به برگزاری بازی کند. از سویی 9 بازی دیگر تا پایان لیگ باقی مانده است. ما دو بازی پیاپی در خانه داریم و استقلال هم یک بازی کمتر دارد. نمی‌خواهم بگویم با توجه به این شرایط پرسپولیس قهرمان نمی‌شود اما اینطور هم نیست که در صورت شروع بازی‌ها همه چیز برای این تیم گل و بلبل باشد. در فوتبال هزار و یک اتفاق می‌افتد. اصلا مخالف شروع بازی‌ نیستم اما می‌گویم باید با حضور تماشاگران بازی برگزار شود. نه به فکر شانس قهرمانی تیمی هستم نه معتقد به تعطیلی فوتبال هستم. 

 بابت هجمه‌هایی که در موضوع برگزاری لیگ به وجود آمده هفته گذشته یحیی گل‌محمدی واکنش تندی به کسانی که معتقد به تعطیلی مسابقات هستند، نشان داد و معتقد بود همه باید تابع تصمیمات فیفا و AFC باشند.

اتفاقا من هم با یحیی گل‌محمدی موافقم و می‌گویم نباید عجله کنیم و باید دست نگه داشت. ما هم تابع تصمیم فیفا و AFC هستیم اما نباید خودمان را با اروپا قیاس کنیم. شرایط فوتبال ما از لحاظ اسپانسری کاملا متفاوت با کشورهای دیگر است اما هر آنچه فیفا با متناسب با شرایط کشورمان بگوید موافقیم در این بین هم دنبال قهرمان شدن یا نشدن تیمی هم نیستیم. معتقدیم برای مشخص شدن قهرمان لیگ باید بازی‌ها برگزار شود. بدون برگزاری بازی نباید قهرمان تعیین کرد. یحیی‌گل‌محمدی را دوست دارم و مثل او معتقدم فعلا باید منتظر باشیم.

 قضیه فسخ قرارداد مدافع برزیلی تراکتور چیست؟

بحث فسخ قرارداد در میان نیست از وقتی که ماجرای کرونا پیش آمد، جفرسون یوری نتوانست به کشورش برود و واقعا شرایط سختی داشت. سرانجام شرایطی مهیا شد که او به کشورش برود و قرار شد اگر مسابقات ادامه پیدا کند، به تبریز بازگردد. 

 شرایط اشکان دژاگه به چه صورت است؟

دژاگه در آلمان است و تمرینات خود را انجام می‌دهد. با او در تماس هستم. 

 جریان دستیار خارجی شما چیست؟

دستیار خارجی را برای فصل آینده می‌خواهم و در حال انجام دادن کارهایش هستم اما برای این فرد با همین کادر خوبی که دارم کار را ادامه می‌دهم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس