کد خبر 1063054
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
سنگ مزار شهید حججی

سنگ جدید مزار شهید محسن حججی که در آن قطعاتی از مضجع سه امام شهید استفاده شده، با طراحی و رنگ جدید آماده و ساخته و شب گذشته تعویض شد.

به گزارش مشرق، ولایتی عضو هیات مدیره یادمان شهدای نجف آباد اظهار داست: در سفری که خانواده شهیدحججی به عتبات عالیات داشتند، تولیت حرم امام حسین (ع) و امام علی (ع) قطعاتی از سنگ مضجع قدیمی این امامان که در بازه‌های زمانی مشخص تعویض می‌شود را به خانواده شهید اهدا کرده بودند و در مقطع دیگری نیز خادمان حرم امام رضا (ع) با حضور در نجف آباد اقدام مشابهی را انجام دادند.

وی افزود: به دنبال این موضوع، پیشنهاد شد که سنگ مزار به گونه‌ای تغییر کند که این قطعات متبرک نیز در آن استفاده شود و در همین راستا، طراحی لازم با مشارکت تعدادی از هنرمندان انجام گرفت و در نهایت حدود یک سال پیش سنگ جدید طراحی و ساخته شد.

ولایتی افزود: با توجه به شرایط موجود و تعطیلی ویژه برنامه‌های یادمان، تصمیم گرفته شده کار تغییر سنگ مزار در این مقطع زمانی انجام گیرد.

وی گفت: یکی از هنرمندان سنگ تراش شهرستان که جزء رزمندگان لشکر ۸ نجف اشرف نیز محسوب می‌شود، این سنگ را اماده کرده و هزینه این کار را نیز یکی از خانم‌های سیده ساکن تهران تقبل کرده است که اعلام شده نامی از وی آورده نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس