کد خبر 1061966
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۵
کرونا نمایه

تمرین سکوت، تقویت حس خوشحالی، امید و انگیزه و توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله توصیه‌هایی است که برای غلبه بر اضطراب کرونا توصیه شده است.

به گزارش مشرق، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: روانشناسان برای مقابله با ویروس کرونا به انجام دادن برخی کارها و انجام ندادن برخی دیگر از کارها توصیه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

تب بالای ۳۸ درجه در چه صورتی علامت کروناست؟

تمرین سکوت، صبر و بهبود روابط، پذیرش تغییرات جدید، تقویت حس خوشحالی، امید و انگیزه، توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی، جدی گرفتن بیماری، تبدیل خانه به محل امن و آرام، ارسال پیام محبت‌آمیز، تمرینات ذهنی و آرام بخش، داشتن خواب خوب، داشتن رژیم غذایی سبک، دعا و نیایش، انجام ورزش در خانه، دیدن فیلم شاد با خانواده، گوش دادن به موسیقی، مطالعه، نقاشی و کارهای لذتبخش، دوری از موقعیت‌های استرس‌زا و همدلی با خود و دیگران از کارهایی است که روانشناسان به آن توصیه می‌کنند.

کارهایی که روانشناسان از انجام آن نهی می‌کنند عبارتند از: مختل شدن زندگی با اضطراب و ترس، ترسیدن و وحشت داشتن، اجتناب از ناچیزانگاری و فاجعه‌انگاری، مرور اخبار بد در حضور کودکان، مشاجره در محیط خانواده، تردد غیرضرور در شهر، مصرف زیاد قهوه و کافئین، توجه به شایعات، استفاده از مواد مخدر یا الکل، خشم و پرخاشگری، حساسیت به اخبار، رفتن به مسافرت و نشر اخبار و اطلاعات نادرست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس