کد خبر 106047
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۶

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد شدید و وارد آمدن خسارت در اکثر نقاط کشور به خصوص تهران هشدار داد.

به گزارش مشرق، عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با مهر افزود: نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد در روز شنبه به سبب افزایش سرعت وزش باد، گرد و خاک در استانهای کرمانشاه، ایلام ، خوزستان و سپس بوشهر سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا می شود که این شرایط در روز یکشنبه نیز ادامه می یابد. همچنین طی روز شنبه در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل ، زنجان، گیلان، مازندران و سپس گلستان و در روز یکشنبه در استانهای تهران، البرز و بیشتر نقاط کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که می تواند با خسارت همراه باشد.

به گفته وی، طی روز شنبه در استانهای واقع در نیمه غربی و در روز یکشنبه در استانهای واقع در نیمه شرقی دمای هوا بین 7 تا 14 درجه کاهش می یابد. این شرایط طی روز دوشنبه نیز در نیمه شرقی ادامه می یابد؛ از این رو احتمال سرمازدگی درختان میوه در استانهای کرمان، فارس، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشورتصریح کرد: از عصر پنجشنبه و طی روز جمعه در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و شمال کرمانشاه به سبب بارش برف اختلال در تردد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط در روز شنبه علاوه بر مناطق فوق، گذرگاه‌های منتهی به استانهای گیلان، مازندران و گلستان را نیز دربر می‌گیرد.

امیدوار اظهار داشت: نقشه‌های پیش یابی نشان می‌دهد در دو روز آینده در مناطق جنوب غرب و غرب، شمال غرب، برخی نقاط استان‌های واقع در مرکز و تهران گرد و غبار و وزش باد ادامه دارد و در این مدت برای استان‌های واقع در شرق، جنوب و جنوب شرق باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود؛ در ضمن سامانه بارشی از روز پنجشنبه از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود، بنابراین در روز پنجشنبه مناطق شمال غرب، غرب در روز جمعه و شنبه علاوه بر مناطق فوق، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، زاگرس مرکزی و بتدریج شمال شرق تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرد که بر این اساس برای مناطق مذکور طی روزهای یاد شده بارش باران و برف و وزش باد شدید و کاهش محسوس دما پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: بر این اساس در روز پنجشنبه آسمان تهران نیمه ابری در بعضی ساعات افزایش ابر در ارتفاعات بارش پراکنده و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز با 2 درجه کاهش به 5 و 13 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه نیز آسمان پایتخت کمی ابری بتدریج ابری در بعضی ساعات با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 4 و 12 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس