مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اخبار پیشنهادی
با افشای این سند و اینکه آقای مهاجرانی حتی از چند هزار پوند برای بورسیه‌شدن فرزندش نمی‌گذرد، می‌توان این برداشت را کرد که حتماً از پول‌های میلیونی که سعودی‌ها در اختیار وی گذاشته‌اند تا علیه نظام اسلامی تبلیغ کند، نخواهد گذشت.
"همدلی و همزبانی" شاه بیت سخنان دولت و جریان‌های سیاسی بود، اما سخنان دبیرکل حزب کارگزاران این دیدار مهم و پراهمیت که به تدبیر رئیس جمهور فراهم آمده بود را تحت الشعاع خود قرار داد.
محبوبیت روحانی چه میزان کاهش داشته؟/ حمله به قالیباف با شایعه انتخابات‌ریاست‌جمهوری
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
ایران و ۱+۵ هیچ‌کدام در نقطه‌ای نیستند که بتوانند از توافق یا شکست مذاکرات سخن بگویند؛ بنابراین سفر آمانو حامل پیام مهمی است که گام‌های لرزان را به گام‌های استوار بدل سازد.
روزنامه شرق تیتر تخلف ۱۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریالی را از کجا درآورد؟
روزنامه اصلاح‌طلب شرق در روز 8 تیرماه گاف بزرگی داد. روزنامه شرق در این تاریخ با تیتر ۱۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تخلف در قشم و با رو تیتر «ناگفته‌هایی ازآنچه به بازداشت برخی مدیران سابق منطقه آزاد منجر شد» مطلبی را در مورد تخلف بزرگ مدیران جزیره قشم منتشر کرد و روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها فرستاد.
از نظر حسن روحانی آژانس هسته‌ای چگونه زیر قولش می‌زند؟
برشی از تاریخ/ 82
به نظر می‌رسد حسن روحانی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای در حالی به آژانس اعتماد دارند که سابقا خاطره خوب و تجربه مثبتی از همکاری با اژانس هسته‌ای ندارند.
کرباسچی:‌ ما از دولت سهمی نمی‌خواهیم/ حذف عنوان مظلومیت از سخنرانی جنجالی دبیر کل حزب کارگزاران
یک سخنرانی سراسر تناقض؛
سخنرانی دبیر کل حزب کارگزاران در ضیافت افطار رئیس‌جمهور با سیاسیون همچنان که حاشیه‌‌های مختلفی در این مراسم داشت، با تناقض‌های مختلفی هم از لحاظ محتوایی روبروست.
رهبر انقلاب سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را ابلاغ کردند
رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور، سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه را ابلاغ کردند.
هدف نواصلاح‌طلبی عبور از رییس دولت اصلاحات است/ وقتی کرباسچی اظهارات خود را تکذیب می‌کند
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاحات روز سه‌شنبه را با تمرکز بر مذاکرات هسته‌ای آغاز کردند؛ مذاکرات در وقت اضافه و سکوت سنگین بر فراز «کوبرگ»؛ نبرد دیپلمات‌ها نافرجام با نتیجه مذاکراتی در هاله ابهام؛ آیا دود سفید بر فراز هتل کوبرگ دیده خواهد شد؟!
اولین برهم زنندگان تجمعات و سخنرانی‌ها در کشور چه کسانی بودند؟
برشی از تاریخ/ 81
سید حسین موسوی تبریزی از اصلاح‌طلبان کنونی و از عناصر چپ را باید از اولین برهم زنندگان تجمعات در کشور بعد از انقلاب اسلامی دانست.
جدال اصلاح‌طلبان روی فردی که می‌گوید عمر سیاسی‌اش تمام شده/ تصمیم‌گیری‌های بزرگ و مهم ظریف در پایتخت
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
روزنامه‌های زنجیره‌ای روز دوشنبه را با درخواست حجت‌الاسلام روحانی در همايش سراسري قوه قضاييه مبنی بر این‌که «مشخص شود جرم سیاسی چیست و جرم امنیتی کدام است» آغاز کردند.
واکنش ضدانقلاب به تطهیر مهاجرانی توسط همسرش
سایت ضدانقلاب خودنویس به سخنان جمیله کدیور که اسناد منتشر شده توسط سایت ویکی لیکس را عاری از واقعیت خواند واکنش نشان داد و سخنان همسر عطالله مهاجرانی را فرافکنی کدیورانه نامید.
پیام شهدای غواص ایستادگی بود/ تبارسالاری سم مهلک برای نظام اداری است /پاتک
عباس عبدی:
عباس عبدی درباره مرجعیت هاشمی برای اصلاح‌طلبان می‌گوید: آقای هاشمی از این وضع خوشش می‌آید،‌ تخم‌مرغ اصلاح‌طلبان سبد ندارد و باید در سبد ایشان بگذارند، اگر خودشان به شکل مستقل در عرصه سیاسی بودند اصلاح طلبان خیلی به ایشان کار نداشتند.
حضور فرزند رهبری در عملیات جنگی و احتمال مفقودالاثر شدن او
برشی از تاریخ/80
هاشمی رفسنجانی در کتاب خاطره خود به حضور فرزند ارشد رهبر انقلاب در جبهه‌های دفاع مقدس و احتمال مفقودالاثر شدن آقا مصطفی اشاره می‌کند.
چرا اصلاح‌طلبان سند ویکی‌لیکس درباره پسر مهاجرانی را ندیدند؟+ سند
سوابق یک دوستدار سعودی؛
با افشای این سند و اینکه آقای مهاجرانی حتی از چند هزار پوند برای بورسیه‌شدن فرزندش نمی‌گذرد، می‌توان این برداشت را کرد که حتماً از پول‌های میلیونی که سعودی‌ها در اختیار وی گذاشته‌اند تا علیه نظام اسلامی تبلیغ کند، نخواهد گذشت.
فشار اصحاب ثروت و مکنت به دستگاه قضا/ قانونی بودن لغو کنسرت‌ها/ جریانی که فتنه را به راه انداخت هنوز هم وجود دارد/ اجازه تکرار فتنه را نمی‌دهیم
آیت‌الله آملی لاریجانی درهمایش هفته قوه قضاییه:
رئیس‌ دستگاه قضا با اشاره به این مطلب که جریانی که فتنه را راه انداخت هنوز هم وجود دارد و در بحث انتخابات دستگاه‌های نظارتی باید مراقب باشند و ما اجازه تکرار فتنه را نخواهیم داد گفت: برخی می‌گویند ماجرای فتنه تاریخی بود و تمام شد، تاریخی بود اما یک جنبه سیاسی مهم دارد و آن اینکه با کسانی که این جریان را راه انداختند چه برخوردی داشته باشیم.
تفاوت‌های دو اکبر در سیاست ایران/ اصوات نارسا از نغمه‌های سمفونی مذاکرات
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاحات روز یکشنبه را با تمرکز بر آخرین روزهای موعد مذاکرات هسته‌ای آغاز کردند؛ آخرین نغمه‌های سمفونی مذاکرات نارسا است و نه خبری از توافق است و نه تمدید. بار دیگر چشم افکار عمومی به میز نبرد دیپلمات‌هاست.
پنج مورد نقض خطوط قرمز نظام در بیانیه لوزان/ وزیرخارجه ناکام آمریکا دربه‌در یک پیروزی در مذاکرات/تعطیلی مساجد و دفاتر تکفیری‌ها در کویت و تونس/مهرآباد ۲۰ سال دیگر فرودگاه می‌ماند
اخبار ویژه روزنامه ها؛
آنها اصرار دارند بر محدودیت بلندمدت؛ ما گفتیم ما محدودیت ده سال و دوازده سال و مانند اینها را قبول نداریم؛ ده سال یک عمر است؛ همه آنچه ما در این مدت به دست آوردیم، در حدود ده سال طول کشیده است.
انتظار افکار عمومی برای عزل فرد حاشیه‌دار از کمیته امداد امام خمینی
درخواستی از یک مدیر انقلابی؛
با توجه به انتصاب اعضای هیئت‌امنای مورد وثوق نظام و رهبری و همچنین تحرکات مثبتی که اخیراً از مدیریت جدید کمیته امداد شنیده می‌شود، انتظار می‌رود یک اقدام انقلابی را از سوی مهندس فتاح شاهد باشیم.
روایت آقای سفیر از سفر سید حسن خمینی به آفریقا برای کلاس زبان
عصبانیت از یک خاطره؛
معلوم نیست سفیر اسبق ایران از نقل خاطره ناراحت شده‌اند یا از اینکه رسانه‌ها از این خاطره استقبال کرده‌اند و شاید هم از اینکه رضایتی به افشای کمک به سید حسن خمینی برای یادگیری زبان نداشتند.
مادر و دختری که نظام را متهم به تقلب کردند
واکنش هاشمی‌ها به شکست؛
دختر هاشمی رفسنجانی در یادداشتی که دیروز برای روزنامه ایران به مناسبت سالگرد پیروزی حسن روحانی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری نوشت دوباره ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرد.
سیاسیون و همان زیلوی همیشگی / مهمان متفاوت در دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب
دنیای سیاست به روایت تصویر؛
با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بازار افطاری دادن‌ که اقدامی حسنه است داغ است، در این میان افطاری‌های سیاسی نیز رونق گرفته است و حاشیه‌های نیز به دنبال داشته‌ است.
وقتی کارگزاران، دولت و ضیافت‌های دولتی را مدیریت می‌کنند
افراط در ضیافت افطار؛
"همدلی و همزبانی" شاه بیت سخنان دولت و جریان‌های سیاسی بود، اما سخنان دبیرکل حزب کارگزاران این دیدار مهم و پراهمیت که به تدبیر رئیس جمهور فراهم آمده بود را تحت الشعاع خود قرار داد.
آخرین عناوین