مشرق نیوز | mashreghnews.ir

اخبار پیشنهادی
همواره آمریکا سیاست فشار و مذاکره را در دستور کار خود قرار داده و در مراحل مختلف در یک ترفند روانی نشان داده که آماده مفاهمه و توافق است اما در مرحله بعد به‌اصطلاح دبه درآورده و مانع شکل‌گیری توافق مناسب و همچنین نتیجه بخشی ادوار مختلف مذاکرات شده است.
چماق "اصلاح‌طلب بدلی" که سال‌هاست روی سر عارف قرار گرفته بهترین ابزار تندروها برای کنار گذاشتن دوباره او از میدان انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی یا کاستن از سرعت حرکت وی برای رسیدن به کرسی‌های مجلس است.
توهین به تیم مذاکره کننده و انتشار مذاکرات غیرعلنی هیچ کمکی به روند مذاکرات نمی­‌کند
آملی لاریجانی:
رئیس قوه قضاییه گفت: توهین به تیم مذاکره کننده و یا انتشار مذاکرات غیرعلنی مجلس با تیم مذاکره کننده هیچ کمکی به روند مذاکرات نمی­ کند و وجهی ندارد و امیدواریم توصیه ­های مشفقانه در خصوص حمایت از مذاکرات و همدلی در این زمینه مورد پذیرش واقع شود.
توسعه اقتصاد خلاق، گامی بزرگ در راستای اقتصاد مقاومتی است/بهره‌گیری از الگوهای نوین آبیاری و نوسازی کشاورزی، بسیار ضروری است
روحانی در جلسه هیأت دولت:
رئیس‌جمهور توسعه اقتصاد خلاق را گامی بزرگ در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و بر لزوم تسهیل و حمایت از ورود گسترده بخش خصوصی به ویژه انجمن‌های تخصصی به این مقوله و استفاده از تجربیات جهانی تأکید کرد.
رنگ هسته‌ای بر جدال ظریف و احمدی‌نژاد/ عبدی بر لبه تیغ انتقام اصلاح‌طلبان
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
روزنامه‌های اصلاح‌طلب روز چهارشنبه را با تمرکز بر سخنان انتقادی رییس‌جمهور نسبت به منتقدان هسته‌ای و رخدادهای انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس آغاز کردند.
غیر از مسئله هسته‌ای سریال‌های دیگری نظیر حقوق بشر در انتظار ماست/در مسائل هسته‌ای مواضع همان است که علنا اظهار کردیم/معیار مواضع باید وصیتنامه امام باشد
رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس:
آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: مواضع ما در مسائل هسته ای همان مطالبی است که علناً برای مردم بیان کرده ایم و همین مطالب بصورت شفاهی و کتبی دقیقاً به مسئولین نیز گفته شده است. البته برخی مطالب هم برای تاکید و تبیین مواضع اصولی، خصوصی و غیرعلنی گفته شده است.
بازجویی روزنامه اصلاح‌طلب از عباس عبدی
تئوریسین عبور از حاکمیت زیر تیغ انحصارطلبان؛
چندی است عباس عبدی به‌عنوان سنگ محک ادعای متمایز اصلاح‌طلبان بدل شده است. وی که پیش از این به‌عنوان تئوریسین این جریان مطرح بود، اینک در قامت منتقد در این جریان نقشی تازه ایفا می‌کند اما برخلاف همه ادعاها، اصلاح‌طلبان نقدهای فردی که از درون این جناح رشد کرده است را برنمی‌تابند.
سرمقاله روزنامه‌ های امروز/ ششم خرداد
روزنامه‌های امروز سرمقاله خود را به آیا دور جنایت آل‌سعود تندتر می‌شود؟ ،افزایش قیمت‌ها را متوقف کنید، تبدیل دلسوزان به بی تفاوت‌ها خیانت است، مذاکره برای تقویت ساختار تحریم‌ها، چشم‌بندی!، خطوط قرمز جابه‌جاشدنی نیست، وزن‌کشی حقوق بشر غربی، مذاکرات هسته‌ای؛ بایدها و نبایدها، نقد حمله تندروها به توافق هسته‌ای، در دفاع از بنزین تک‌نرخی و... اختصاص دادند.
رفتن زیر بار پروتکل الحاقی یعنی تحریم‌ها لغو نخواهد شد/ وقتی روزنامه اجاره‌ای درباره اصلاح‌طلبان بدلی هشدار می‌دهد/ هزینه هر عضو شورای شهر تهران برای مردم 5 میلیارد
اخبارویژه روزنامه ها؛
بیشتر اعضای ان‌پی‌تی فاقد صنایع و تاسیسات هسته‌ای هستند، اگرچه که 124 کشور پروتکل الحاقی را پذیرفته‌اند. بنابراین امکان بازرسی‌های ویژه بر روی این کشورها به دلیل فقدان تاسیسات و صنایع هسته‌ای اساسا امکان‌پذیر نبوده و بنابراین عضویت آنها یک امر تشریفاتی است.
هاشمی رفسنجانی به فرزند جهانگیری چه هدیه‌ای داد؟
برشی از تاریخ/57
هدیه‌ای که هاشمی رفسنجانی به فرزندان جهانگیری داده است، نشان‌گر رابطه عمیق میان این دو شخص بوده است، رابطه‌ای که از گذشته تا حال ادامه دارد.
قرائت نامه جیسون رضائیان به اوباما/ شبکه‌سازی متهم در داخل ایران
جزئیات دادگاه متهم جاسوسی؛
قاضی ترجمه نامه جیسون به اوباما را قرائت کرد که متهم در آن نامه ضمن اشاره به سوابق خود، عنوان کرده که «من در ایران با کارگر ساده تا ملاهای با نفوذ در ارتباط هستم!».
تریبون دادن برای دفاع از ضدانقلاب در برنامه حذف و اضافه
در مناظره شبکه سوم سیما چه گذشت؟
باید از دست‌اندرکاران این برنامه سؤال کرد که چگونه و با چه شناختی اقدام به پخش و اجرای مناظره‌ای می‌کنند که در یک طرف شخصی حامی محکومین امنیتی در کشور است و بدون هیچ محدودیتی نظام اسلامی را متهم می‌کند و طرف مقابل با مشی کاملانه بی‌طرفانه، بدون هیچ دفاعی از نظام اسلامی به موضوعاتی اشاره می‌کند که قابل دفاع نیست.
اسنادی پیرامون سؤال از دانشمندان هسته‌ای در دولت احمدی‌نژاد/ شهید زنده فتنه‌گران در دانشگاه تهران آفتابی شد
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاحات روز سه‌شنبه را با تمرکز بر سخنان سعید حجاریان و عباس عبدی در نشست «دوم خرداد، تلاقی مشروطیت و جمهوریت» که با همکاری انجمن اسلامی دانشکده فنی و دانشکده‌های پزشکی و داروسازی در دانشگاه تهران برگزار شده بود آغاز کردند.
اجازه نمی‌دهیم خانه احزاب محل لشکرکشی جریانات سیاسی شود/ باید خانه احزاب را غیر سیاسی اداره کنیم
کوهکن در گفتگو با مشرق:
اصلاح‌طلبان خود را کلیددار خانه احزاب می‌خوانند و اصول‌گرایان تغییر اساسنامه را برای جلوگیری از تمامیت‌خواهی جریان رقیب پیشنهاد داده‌اند.
مشکلات کشور با شعار حل نمی شود/ دوران افراطی گری به سر آمده است
رئیس‌جمهور در جمع مردم ملارد، شهریار و شهرقدس:
رییس جمهور گفت: مردم ما به خوبی می دانند که با شعار و ادای جملات تند مشکلات جامعه حل و فصل نخواهد شد.
سرمقاله روزنامه‌ های امروز/ پنجم خرداد
روزنامه‌های امروز سرمقاله خود را به آداب نبرد اینگونه است، راه حل پیروزی در رمادی چیست؟، سونامی اصلاح‌طلبان، از سوم خرداد 61 تا سوم خرداد 94، نسخه علاج مشکلات اقتصادی، عدم توجه به آگاهی مردم و آسیب‌ها، نگاه سیاسی؛ سم مهلک شورایاری، نقش ترکیه در تحولات منطقه، بنزین 1000 تومانی و دلواپس‌ها، آغاز سیاست‌های ضدرکود و... اختصاص دادند.
عدم تغییر جدی در ساختار هیات رئیسه/ لاریجانی و نواب مجلس ابقا شدند
پایان انتخابات در مجلس؛
وکلای ملت در نخستین انتخاب خود علی لاریجانی نماینده مردم قم را با 205 رای از مجموع 263 رای اخذ شده برای تصدی کرسی ریاست مجلس شورای اسلامی برگزیدند.
عده‌ای ندانسته منافع ملی را به‌غلط تعریف می‌کنند/  آخرین وضعیت صیادان ربوده‌شده در سومالی/ دروغ رسانه اسرائیلی درباره انفجار در تهران
اخبارویژه روزنامه ها؛
این افراد بر امواج سیاسی سوار می‌شوند و منافع ملی را به مناقشه و رقابت سیاسی تبدیل می‌کنند. به‌گفته فرمانده نیروی قدس سپاه یکی از اضلاع حفظ منافع ملی حفاظت از یک ملت از کشتار وحشیانه است.
درخواست محمدرضا رحیمی از هاشمی رفسنجانی
برشی از تاریخ/56
بر اساس شواهد به نظر می‌رسد رابطه محمد رضا رحیمی با هاشمی به گونه‌ای است که وی از رفسنجانی اینگونه و بدون هیچ مقدمه‌ای، چنین درخواستی می‌کند و با موافقت هاشمی روبرو می‌شود.
یک تیم و این همه تناقض + فیلم
باید از تیم مذاکره کننده پرسید چرا در سخنان شما این همه تناقض وجود دارد و اگر بر اساس پذیرش پروتکل و بر اساس سند سازی غرب، آژانس درخواست دسترسی به زیرزمین منزل رییس جمهور را داشته باشد، ما چه باید بگوییم و اگر قبول نکنیم توافق زیر سؤال می‌رود؟
جدیدترین خاطره هاشمی از امام خمینی/ لابی احمدی‌نژاد با بیت امام برای بازگشت به سیاست
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
روزنامه آرمان هاشمی خبر از دیدار احمدی‌نژاد داده است، مردی که طبق نظر آنان اصلی‌ترین عامل آسیب به کشور در 8 سال حضورش در پاستور است با روحانی جوانی که از سوی پدر معنوی کارگزاران سازندگی «علامه» لقب گرفته و برای بازگشت به سیاست نیاز به لابی با بیت امام را دارد.
مشابه آمریکا پروتکل را بپذیریم/ کاری نکنیم آیندگان به ما بخندند/می‌خواهند با بازجویی تحقیر را به تحریم اضافه کنند/حل شدن مسائل اقتصادی ربطی به روابط خارجی ندارد
مشروح نشست «مشق غیرت، بازرسی و بازجویی ممنوع»
نشست خبری«مشق غیرت؛ بازرسی و بازجویی ممنوع»با محور حمایت از تیم مذاکره کننده، تبیین توافق خوب و تاکید برعدم بازجویی از دانشمندان و بازرسی از مناطق نظامی با حضور چهره های سیاسی درخبرگزاری مهر برگزارشد.
آخرین عناوین