مشرق نیوز | mashreghnews.ir

جریان اصلاحات با ضبط واژه اصلاح‌طلبی دست به ساختار‌شکنی‌های مختلفی در ساختار سیاسی کشور زده است؛ اما اعضای این جریان همچون موسوی‌لاری امروز مدعی این موضوع هستند که افعال سیاسی آنان در جهت رشد و پیشرفت کشور انجام شده است.
بر اساس شواهد و ظواهر امر، هرگاه غرب به رهبری آمریکا و انگلیس و بواسطه اقدامات امنیتی آلمان به دنبال فتنه در ایران اقدام می‌کند، اصلاحات به خصوص رهبران این جریان اعم از رهبران بالقوه و بالفعل اصلاحات مخاطبین آنها قرار می‌گیرند و بازیچه دستگاه‌های امنیتی قرار می‌گیرند.
اموالی که پهلوی‌ها از کاخ نیاوران نبردند چگونه حفظ شد؟/ ملاقات با قطب صوفیه و پشیمانی از صوفی‌شدن/ تهدید شاه از روبروی کاخ نیاوران/ آیت‌الله مهدوی نسبت به امام و آقا تسلیم محض بود
آیت‌الله مصطفوی در گفتگو با مشرق؛
در زمان فتنه 88 ما در نیاوران بودیم و حسینیه ما مرکز تجمع بسیجیان بود. در آن زمان بسیاری از بسیجی‌ها را از مساجد شمیران بیرون کردند که ما همه را به حسینیه نیاوران دعوت کردیم.
مرور تصویری خاطرات تلخ و شیرین رهبر معظم انقلاب در سال 93
در این گزارش، خاطره‌انگیزترین و ماندگارترین عکس‌های مقام معظم رهبری در سال 93 را منتشر می‌کنیم. انتخاب این تصاویر بر اساس اثرگذاری و خاطره‌انگیزی آنها بوده و سعی شده است که وقایع و اتفاقات مهم سال پوشش داده شود.
صادرات غیرنفتی را افزایش خواهیم داد/ ما سازمان تحریم را در هم شکسته‌ایم/ تلاش برای ظهور و بروز همه خلاقیت‌ها در عرصه فرهنگ
رییس‌جمهور در پیام نوروزی:
ما حقوق هسته‌ای این ملت را تثبیت کرده‌ایم، سازمان تحریم را در هم شکسته‌ایم، رابطه‌مان را با همسایگان در همه زمینه‌ها گسترش دادیم.
سال ۹۴، سال
پیام رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴؛
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۴ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.
یونسی: آنچه گفتم حرف جدیدی نبود
در واکنش به انتقادات؛
حجت‌الاسلام علی یونسی، دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، در دیدار با نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی، درباره برداشت‌ها از سخنان اخیرش گفت: آنچه گفتم حرف جدیدی نبود.
نایب‌رئیس مجلس در واکنش به احتمال پذیرش «قطعنامه فصل هفتمی» درباره پرونده هسته‌ای کشورمان گفت: نمایندگان به تیم مذاکره‌کننده اعتماد دارند اما مجلس در صورت نیاز دخالت می‌کند.
بدون توجّه به الگوی هزینه - فایده نمی‌توان به برنامه هسته‌ای ادامه داد/ به دنبال تعمیق روابط با روسیه هستیم
علی‌اکبر صالحی در گفتگوی تفضیلی؛
رییس سازمان انرژی اتمی معتقد است، اگرچه دستیابی به فنّاوری هسته‌ای به بخشی از غرور ملّی ایرانیان تبدیل‌شده است، امّا نباید چنین تصوّر شود که بدون توجّه به الگوی هزینه - فایده و بدون توجّه به مصالح کلان ملّی، می‌توان به حرکت در این زمینه ادامه داد.
علوی در جمع خبرنگاران اعلام کرد:
وزیر اطلاعات گفت: سربازان گمنام امام زمان با مجاهدت‌های خاموش امان دشمنان را در سال ۹۳ بریدند.
حسن روحانی:
رئیس‌جمهور با بیان اینکه موفقیت‌های بزرگی در سال جاری کسب کردیم، گفت: آمارها به ما می‌گوید موفقیت‌های اقتصادی بزرگ و چشمگیری داشتیم.
قوچانی معتقد است: مجلس آینده مجلسی متنوع‎تر و متکثرتر از مجلس فعلی خواهد بود و حتما اکثریت آن‎ها اصولگرایان نخواهند بود.
اصلاحات به دنبال شعار
نظرات افراطی در سیاست خارجی؛
اصلاح‌طلبان در دوران حیات سیاسی‌شان نظریات مختلفی درباره رویکرد سیاست خارجی ایران در منطقه و جهان ارائه کرده‌اند که اگر کشورمان بنابر این سیاست‌ها در حوزه بین‌الملل عمل می‌کرد، معلوم نبود چه سرنوشتی داشتیم.
تمرکز زنجیره‌ای‌ها روی اختلافات لاریجانی - باهنر/ یونسی خراب می‌کند، اصلاح‌طلبان حمایت می‌کنند/ انتقاد عبدی از حجاریان
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
بالاخره عباس عبدی دست به قلم شد و در نقد سخنان سعید حجاریان یادداشتی نوشت.
زنجیره‌ای‌ها به دنبال بازگشت روباه/ دفاع آرمان از دروغ‌ هاشمی‌/ تکاپوی احمدی‌نژاد برای قدرت
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
محمود احمدی‌نژاد سخنان هاشمی رفسنجانی را تکذیب کرد؛ روزنامه خانوادگی هاشمی رفسنجانی این اقدام را "تلاش احمدی‌نژادها برای بقای سیاسی" توصیف کرد تا با این «ترفندها» به قدرت بازگردند.
تأکید ۲۶۰ نماینده بر لغو تمام تحریم‌ها و مختومه کردن پرونده هسته‌ای ایران در شورای امنیت/ در صورت نقض تعهدات از سوی غربی‌ها، توافقنامه ملغی می‌شود
در بیانیه‌ای صورت گرفت؛
۲۶۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای تأکید کردند در صورت نقض هر مورد از تعهدات از سوی طرف مقابل، توافقنامه ملغی و غنی‌سازی در سطح مورد نیاز کشور از سر گرفته می‌شود.
مذاکرات را تبدیل کرده‌ایم به استادیوم آزادی/ نقش طيب‌نيا، نعمت‌زاده، سیف و ربیعی در مذاکرات، کمتر از ظريف نيست/ به عنوان شهردار ورودی به انتخابات مجلس نخواهم داشت
قالیباف در گفت‌وگوی تفصیلی:
«اولاً عجله نکنیم، و ثانیاٌ در باد خوش بینی و رخوت نخوابیم» این پاسخ محمدباقر قالیباف شهردار تهران است در ترسیم شرایط این سوال که چرا اقتصاد مقاومتی در کشور اجرایی نشده است.
مطالبه عزل یونسی/ ذره بين دولت روي عملکرد ادغامي ها/ حجاریان: شکست روحانی شکست اصلاح‌طلبان نیست
اخبار ویژه روزنامه‌ها؛
اگرچه دولتی‌ها در اظهارات مختلفی سعی کردند اظهارات نسنجیده دستیار ویژه رئیس‌جمهور را طبیعی جلوه دهند اما واکنش‌های خارجی و داخلی به سخنان عجیب یونسی همچنان ادامه دارد.
سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد:
سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد: برای یک بخش از اتهامات "م.هـ" به استناد ماده 3 قانون تشدید مرتکبان ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری حکم به حبس، جزای نقدی و انفصال و همچنین به اتهام تبصره 2 ماده 5 این قانون، حکم حبس و جزای نقدی و رد مال و انفصال صادر شده است.
بیانیه ۲۲۶ نماینده مجلس درباره مذاکرات هسته‌ای/ تأکید بر لغو تمامی تحریم‌ها و هوشیاری مذاکره‌کنندگان برابر خدعه آمریکا
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس از بیانیه ۲۲۶ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون مذاکرات هسته‌ای خبر داد.
آخرین عناوین