مشرق نیوز | mashreghnews.ir

محمدرضا عارف سودای ریاست مجلس دهم را دارد و می‌خواهد رهبری اصلاح طلبان در رقابت های انتخابات مجلس دهم را بر عهده بگیرد و کار نیمه تمام خود را در انتخابات 94 به اتمام برساند. حال باید منتظر ماند و دید.
توسعه سیاسی که اصلاح‌طلبان مطرح می‌کنند و برای آنان به عنوان یک پرستیژ انتقاد از فضای سیاسی مطرح است، در ادوار مختلف تاریخ انقلاب تنها به ایجاد بحران انجامیده است.
خانم رئیس؛ وظیفه شما
دولت برای مردم اهواز چه کرد/
خوزستان هنوز با بحران ریزگردها دسته و پنجه نرم می‌کند. تصاویر روز یکشنبه نشان می‌دهد که ریزگردها دست از سر اهوازی‌ها بر نمی‌دارد اما در همین حین ابتکار به متینگ سیاسی می‌رود و درباره رفع حصر نه رفع ریزگردها سخن می‌گوید.
از لحظه انهدام ماکت ناو آ‌مریکایی تا گرفتن عکس یادگاری با رهبر انقلاب/ دیدار روحانی با نخبگان بنفش
دنیای سیاست به روایت تصویر؛
هفته گذشته با توجه به فوت سید صادق طباطبایی و برگزاری مراسم ترحیم آن مرحوم و همچنین سفر رئیس جمهور به شهر قم فضای مناسبی برای شکار سوژه‌های جالب برای عکاسان ایجاد شد.
توجیه ابتکار برای دیر رفتن به خوزستان/ روزهای تردید لاریجانی از نگاه زنجیره‌ای‌ها
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
ابتکار علت عدم حضور دیر هنگام خود در خوزستان را این‌گونه بازگو کرد: «شاید من هم‌دلم می‌خواست بروم. ولی وقتی دکتر هاشمی داوطلب شدند، من می‌آمدم که چه‌کار کنم؟!
اخبار ویژه روزنامه‌ها؛
محمود احمدي‌نژاد در جريان نخستين سفر خارجي خود پس از رياست‌جمهوري روز گذشته در شهر استانبول به ديدار عبدالله گل رييس‌جمهور سابق تركيه رفت.
پایان تردید؛ حضور ندای ایرانیان در هوای آلوده اصلاحات
آوای ندا در سپهر سیاست/
ندا هنوز موضع خود را نسبت به خط قرمزهای جمهوری اسلامی مشخص نکرده و ممکن است این جریان نوپا، مانند دیگر احزاب اصلاح‌طلب حامی فتنه از قطار انقلاب جا مانده و در گذر تاریخ از یادها برود.
آزاد اندیشی و چندصدایی در مسایل فکری ویژگی اصلی حوزه است
رییس‌جمهوری در دیدار ایثارگران و برگزیدگان استان قم:
رئیس جمهور در جمع ایثارگران تاکید کرد: امروز هم همانند دوران دفاع مقدس به ایستادگی ، مقاومت و روحیه ایثار نیاز داریم تا بتوانیم مقاصد عالیه مورد انتظار مردم را محقق کنیم.
اعطای جایزه به فتنه‌گر فراری برای مقابله با حجاب
معصومه علی‌نژاد که در بحبوحه فتنه سال 88 از ایران گریخت، جایزه سیاسی حقوق زنان تشکل ژنو را به سبب راه‌اندازی کمپینی علیه حجاب دریافت کرد.
اعتراض معاون اول به پرداخت
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
جهانگیری پیرامون آمار تورم رئیس دولت یازدهم داد و انتقادهای جدید به دولت را «بی‌اطلاعی در حوزه اقتصادی» نامید؛ او پرداخت یارانه نقدی را در دولت احمدی نژاد «اشتباه» تلقی کرد.
قطار کابینه یازدهم در ایستگاه «قم»/ کلیدواژه مشترک سفرهای استانی دولت/ روایت روحانی از 14 سفر استانی
گزارشی از 14 سفر استانی روحانی؛
مقصد چهاردهمین سفر استانی حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به همراه اعضاء کابینه یازدهم سفری دو روزه به استان قم خواهد بود.
سرنوشت یارانه‌‌ها به دست دولت/ بدهي عجيب دولت به يک دانشگاه خارجي/ مافیای قدرتمند میوه چه کسانی هستند؟
اخبار ویژه روزنامه‌ها؛
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي به نمايندگي از دولت جمهوري اسلامي ايران، مبلغ ۲ ميليون و 980 هزار دلار به دانشگاه فناوري اسلامي داکا بابت حق عضويت سالهاي گذشته بدهکار است که مقرر شده با دستور مسئولان اجرايي، اين مبلغ پرداخت شود.
ایران در حال کامل کردن محاصره اسرائیل است/ افشای تلاش سه‌جانبه برای جاسوسی از ایران/ 4 بازداشتی در پرونده اسکی شمشک
اخبار ویژه روزنامه‌ها؛
تعداد بازداشتی‌های پرونده حاشیه‌های پیش آمده در مراسم افتتاح پیست اسکی شب شمشک به 4 نفر رسید. در جریان افتتاح پیست اسکی شب شمشک اتفاقاتی نابهنجار رخ داده بود.
از شعار 'نه غزه نه لبنان' تا روشنفکر نامیدن
سیاست‌خارجی به‌روش اصلاحات؛
شعار «‌ نه غزه نه لبنان ... »‌ شعار منفعت‌طلبانه و عوام‌فریبانه‌ای بود که اصلاح‌طلبان در جریان فتنه سال 88 سردادند و در وقایع خاورمیانه چون بحران سوریه به طور عملی آنرا اجرایی کردند اما جریان وقایع در منطقه خط بطلانی بر این شعار کشید و امروز این شعار گریبان اصلاح‌طلبان را گرفته است.
ریزگردها لزوما بد نیستند/ بارورسازی ابرها در ایران دروغ است/
مشاور ابتکار و مرد تکذیب‌های رسانه‌ای:
مشاور معصومه ابتکار، راهکار کوتاه‌مدت مقابله با ریزگردها را "زدن ماسک" دانسته و بارورسازی ابرها در ایران را دروغ قلمداد کرده و گفته ایران فناوری این کار را ندارد.
پروژه پایداری برای عبور از روحانی/تهدید خبرگان توسط زنجیره‌ای‌ها برای ریاست هاشمی/ بازسازی آشوب در دانشگاه توسط یک اصلاح‌طلب
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
افراد اثرگذار جریان اصلاحات بر دامنه فعالیت‌های خود در شهرستان‌ها و دانشگاه‌های کشور افزوده‌اند.
مخفی‌کاری ایران در موضوع هسته‌ای
حسن روحانی:
رئیس‌جمهور در اجلاس علوم فناوری و نوآوری کشورهای جنبش غیرمتعهد‌ها گفت: امروز کسی نمی‌تواند ادعا کند برنامه هسته‌ای ایران غیرصلح‌آمیز است.
«ما می‌توانیم» را در عمل به مردم نشان دهید/ فشار واردات، کشور را دارد از پا درمی‌آورد/ ارقام بسیار عجیبی در خصوص واردات قاچاق مطرح است/ با تکرار زبانی اقتصاد مقاومتی هیچ اتفاقی نمی‌افتد
رهبر انقلاب در دیدار اعضای ستاد "روز ملی مهندس":
رهبر انقلاب با بیان اینکه کاری کنید که محصولات و تولیدات جوان‌های با استعداد، مؤمن، توانا و بعضاً نابغه کشور مقهور واردات نشود تاکید کردند: با تکرار زبانی «اقتصاد مقاومتی» هیچ اتفاقی نمی‌‌افتد.
تهدید جان‌کری یک روز قبل از حضور در مذاکرات ژنو/ استقبال حامیان داعش از هاشمی/ به نام جماران به کام نهضت آزادی
اخبار ویژه روزنامه‌ها؛
باز هم مواضع جنجالی حجت‌الاسلام هاشمی‌رفسنجانی با استقبال رسانه‌های منطقه‌ای بویژه رسانه‌های جریان ضد مقاومت اسلامی مواجه شد.
برائت از فتنه و عذرخواهی از قانون‌گریزی؛ شرط بازگشت به چرخه قدرت
چرا اصلاح‌طلبان از توبه سیاسی فرار می‌کند؛
برائت از فتنه و توبه سیاسی مسیر قانونی اصلاح‌طلبان برای حضور مجدد در ساختار سیاسی کشور است اما روند قانون‌گریزی‌های اصلاح‌طلبان نشان می‌دهد که این جریان سیاسی همچنان به شیوه مالوف خود پافشاری می‌کند. با این اوصاف اصلاح‌طلبان مسیری برای خود تعیین کرده‌اند که ره به بیراهه می‌برد.
مأموریت
تحلیلی بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛
روزنامه‌های اصلاح‌طلب روز یکشنبه را با تمرکز خبری بر فوت مرحوم صادق طباطبایی و سفر ناگهانی صالحی و فریدون به ژنو همزمان با آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای آغاز نمودند.
دنیای سیاست به روایت تصویر؛
سفر دیرهنگام معصومه ابتکار به اهواز، برگزاری مراسم ختم والده محمود احمدی‌نژاد و ... برخی از حوادث سیاسی در این هفته بودند که حواشی جالب توجهی نیز به دنبال داشتند.
آخرین عناوین