فرهاد مجیدی

با طولانی شدن تعویق رقابتهای لیگ برتر نوزدهم و از بین نرفتن بیماری کرونا در کشور این مدت به اندازه ای طول کشید که حالا همه مصدومان استقلال به شرایط تمرین برگشته اند.

سرویس ورزش مشرق - فرهاد مجیدی از سال گذشته و در همین ایام دو بار به عنوان سرمربیگری تیم استقلال منصوب شده است. بار اول به جای وینفرد شفر و برای ۵ دیدار و بار دوم در زمستان همان سال به جای آندره آ استراماچونی. فرهاد مجیدی در زمستان ۹۸ تیمی را از باشگاه تحویل گرفت که مدتی بود تمرین بدنسازی درست و حسابی نداشت و از این رو به محض شروع دیدارهای لیگ با سرمربیگری خودش این تیم یکی پس از دیگری مصدومانی را دید که هر یک جزو ارکان اصلی تیم فرهاد محسوب می شدند.

داریوش شجاعیان و محسن کریمی که از قبل از ورودش مصدوم بودند و سیاوش یزدانی هم که در دیدار با سپاهان مصدوم شده بود ولی در ادامه محمد دانشگر، مهدی قائدی، عارف غلامی، فرشید باقری، شیخ دیاباته و چندین بازیکن دیگر یکی پس از دیگری در زمین مسابقه یا تمرین دچار مصدومیت های غیرمعمول شده و از همراهی استقلال در هفته های آخر بازماندند. حتی در دیدارهایی که به دلیل کرونایی بودن فضای ورزشگاه ها در استادیوم بدون تماشاگر برگزار می شد. هنوز از یاد نبرده ایم که فرشید اسماعیلی چطور در تمرین تیم در کویت برای دیدار با نماینده عربستان مصدوم شد و نتوانست در دیدارهای مهم تیمش را همراهی کند. میلیچ و میلاد زکی پور هم از آن دسته بودند که البته در روزهای آخر برگزاری لیگ کم کم و به شکل نصفه و نیمه به تمرینات و حتی مسابقات برگشتند تا شاهین طاهرخانی به نیمکت برگردد.

*دردسرهای خط دفاع!

با حضور همه بازیکنان استقلال در فاز دفاعی حالا باید دید فرهاد مجیدی چه تدبیری برای این همه خوشبختی دارد؟ عظیم گوگ هم که از نیم فصل به استقلال برگشته و در کنار چشمی، غلامی، دانشگر، غفوری، زکی پور، میلیچ، بودوروف، طاهرخانی و سیاوش یزدانی ترافیک شدیدی در این خط ایجاد خواهند کرد. مجیدی حتی اگر بخواهد باز هم از طاهرخانی در پست حمله استفاده کند باز هم با ۸ بازیکن که تقریبا همه آنها نیز مدعی بازی در ترکیب اصلی هستند مواجه است. دردسری شیرین که البته ممکن است در ۱۰ بازی باقیمانده لیگ به اضافه دیگر مسابقات لیگ قهرمانان و جام حذفی او را به مشکل بیندازد.

*دردسرهای خط هافبک!

مجیدی در خط هافبک هم ترافیک سنگینی را پیش رو دارد. جایی که فرشید اسماعیلی هم برگشته است. کسی که در نبودش آرش رضاوند فیکس استقلال شده و بازی به بازی هم بهتر کار می کرد ولی آیا با وجود اسماعیلی باز هم فرهاد مجیدی آرش را روی نیمکت می نشاند؟ از طرفی آمادگی این روزهای فرشید باقری که فیلم تمرینات سنگینش در خانه را هم منتشر کرد می تواند فضای کار را برای مسعود ریگی کم کند. بازیکنی که در این مدت تقریبا بار اصلی خط هافبک را به دوش می کشید. علی کریمی و محسن کریمی هم در همین پست هستند و رضا آذری جوان هم با مصاحبه هایش اعلام کرده درصدد بازی است. آیا مجیدی ریگی، رضاوند و دشتی را به نیمکت برمی گرداند تا اسماعیلی و باقری و بقیه به میدان بروند یا روی همان ترکیب های آخر حساب باز می کند؟

*دردسر خط حمله!

محمد بلبلی هم جزو مهاجمانی بود که در واپسین روزهای تمرینات استقلال دچار مصدومیت شد. اما او هم حالا همچون دیاباته، شجاعیان و بقیه بازیکنان لحظه ها را برای بازی کردن می شمارد. حضور یک مهاجم تمام عیار مانند امیرارسلان مطهری و مهدی قائدی با آن همه پاس گل و گل زده هم از سوی دیگر می تواند وضعیت در خط حمله را سخت تر و کار برای یکی دو مهاجم تیم فرهاد را دشوارتر کند. ذکریا مرادی و مرتضی تبریزی را نیز نباید از یاد برد که به ویژه مرادی دارای انگیزه زیادی هستند و از طرفی فرهاد هم ثابت کرده علاقه زیادی به بازی ذکریا دارد. البته اگر شاهین طاهرخانی را هم جزو مهاجمان حساب کنیم اوضاع از این نیز پرترافیک تر می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس