کد خبر 1058571
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
علی مطهری

اظهارات عضو فراکسیون امید مجلس مبنی بر عدم نظارت اعضای مجلس خبرگان بر رهبری در حالی مطرح می‌شود که آنان معتقدند این مجلس دم به دم در جریان عملکرد رهبری است و با ساز و کار مشخصی، نظارت را دنبال می‌کند.

به گزارش مشرق، یکی از تصویرهایی که جریان های معاند همواره تلاش دارند نسبت به ولایت فقیه و رهبری نظام برای اذهان ثبت کنند، «نظارت ناپذیری» این جایگاه و تعطیلی هرگونه سؤال و نقد نسبت به آن است. 

بیشتر بخوانید:

علی مطهری: اگر رئیسی می‌آمد هم با آمریکا مذاکره می‌کرد و FATF را تصویب می‌کرد

از همین روست که معمولاً تلاش می شود مجلس خبرگان، مجلسی فاقد خاصیت قلمداد شود و وانمود شود که این مجلس، توان نظارت بر رهبری و سؤال از او را ندارد.

اگرچه در بین جریان های سیاسی داخل کشور نیز کم و بیش افرادی پیدا می شوند که خط رسانه های معاند را نسبت به موضوع نظارت خبرگان بر رهبری پیگیری می کنند، امّا گاهی نیز از روی غفلت، ساده اندیشی و نیز عدم اطلاع دقیق از کارکرد مجلس خبرگان و نحوه نظارت بر رهبری، اظهارات تأمل برانگیزی مطرح می شود. از جمله می توان به اظهارات اخیر علی مطهری، عضو فراکسیون امید مجلس اشاره کرد.

وی در گفت وگو با ویژه نامه نوروزی روزنامه سازندگی با تأکید بر لزوم تذکر و سؤال اعضای خبرگان نسبت به رهبری، گفته است: «... نگاه دیگری معتقد است ولی فقیه ناظر است و در چارچوب قانون اساسی باید فعالیت کند و وظایفش مشخص است ... در این صورت می بینیم که مجلس خبرگان رهبری می تواند تذکر بدهد و یا سؤال کند. ممکن است رسانه ای هم نشود. من نمی گویم حتماً این موضوع اعلام شود، امّا طبق قانون اساسی خبرگان رهبری مسئولیت نظارت بر بقای شرایط رهبری از جمله عدالت را برعهده دارد. مجلس خبرگان در اجلاس خودشان فقط به دولت تذکر می دهند».

این اظهارات در حالی مطرح می شود که اعضای مجلس خبرگان رهبری معتقدند این مجلس دم به دم در جریان عملکرد رهبری است و با ساز و کار مشخصی، نظارت بر رهبری را دنبال می کند.

آیت الله محسن اراکی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت وگویی در خرداد ۹۸ درباره ساز و کار نظارت بر رهبری می گوید:

«مجلس خبرگان به دو شیوه نظارت می‌کنند؛ هم در ادامه صلاحیت‌ها و شرایط رهبری، هم بر نحوه عملکرد مقام معظّم رهبری. شیوه اوّل همان شیوه متعارفی است که به هر حال نمایندگان مردم در مجلس خبرگان با مردم ارتباط دارند، با خود دستگاه مقام معظّم رهبری و دفتر آقا ارتباط دارند و از نزدیک شاهد جریان‌ها هستند و هر جا به نظرشان برسد تذکر یا سؤالی لازم است،‌ به طور مستقیم این کار را انجام می‌دهند».

وی شیوه دوم نظارت خبرگان بر رهبری را از طریق کمیسیون ویژه ای می داند که مجلس خبرگان به همین منظور در نظر گرفته و می گوید:

«کار این کمیسیون ویژه،‌ بررسی شکایت‌ها و گزارش‌هایی است که در رابطه با موضع‌گیری‌ها، نحوه عملکرد مقام معظّم رهبری یا دستگاه‌های زیر نظر ایشان به مجلس خبرگان یا به هیأت رئیسه می‌رسد. حتی گزارش‌هایی که به افراد می‌رسد در مجلس خبرگان به این کمیسیون ارجاع داده می‌شود».

اراکی درباره نحوه بررسی شکایت ها و گزارش هایی که نسبت به عملکرد رهبری به مجلس خبرگان می رسد، می گوید:

«دو گونه بررسی انجام می‌شود؛ یک بررسی این است که اگر صلاح دید برود و از یک نهادی از نهادهای زیر نظر مقام معظّم رهبری و زیر نظر دفتر مقام معظّم رهبری تحقیق و تفحص کند این کار را می‌کند. می‌رود با آن نهاد تماس می‌گیرند؛، بررسی می‌کنند، بازرسی می‌کنند و بعد گزارشی تهیه می‌کنند و اگر نیاز بود، با خود مقام معظّم رهبری هم می‌نشینند و جزئیات امر را از ایشان جویا می‌شوند و پاسخ‌های ایشان را می‌شنوند».

عضو مجلس خبرگان در پاسخ به این سؤال که  آیا پرسش و پاسخ رو در رو، بین اعضای خبرگان و رهبر انقلاب شکل می‌گیرد؟ می گوید: 

«بله! تقریباً در هر دوره، لااقل یک بار این گروه بعد از جمع‌آوری گزارش‌ها، شکایت‌ها و هرچه هست، خدمت مقام معظّم رهبری می‌رسند و از خود ایشان سؤال می‌کنند و یا احیاناً از نهادهای وابسته  به مقام معظّم رهبری تحقیق به‌عمل می‌آید. اگر پاسخ‌ها قانع‌کننده بود و نشان‌دهنده این بود که هیچ مشکلی در جریان امور وجود ندارد و مقام معظّم رهبری همچنان شرایط رهبری را دارا است و به وظایف رهبری کاملاً توانا هستند و دارند وظایف رهبری را انجام می‌دهند، این را به مجلس خبرگان گزارش می‌دهد؛ که ما بعد بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که شرایط رهبری همچنان در وجود مقام معظّم رهبری فراهم است و مشکلی از این ناحیه نیست. این گزارش تقریباً‌ در هر دوره به مجلس خبرگان داده می‌شود به‌وسیله کمیسیون ویژه این کار.

اگر قانع نشوند، از خود مقام معظّم رهبری جویا خواهند شد. اگر توضیحات آن نهاد کفایت نکند، گزارش به خود مقام معظّم رهبری می‌دهند و اگر ایشان توضیحی داشتند فبها، و الا خب از مقام معظّم رهبری درخواست می‌کنند که اقدام لازم را انجام دهند. این روشِ کاری است که به طور منظّم انجام می‌شود و تقریباً می‌شود گفت که مجلس خبرگان دم به دم در جریان رفتار و کردار و موضع‌گیری‌ها و اقدامات مقام معظّم رهبری قرار دارد و کاملاً زیر نظر مجلس خبرگان هست این نحوه رهبری و نحوه مدیریت جامعه؛ البته در چارچوب وظایف مجلس خبرگان.».

آیت الله سیّد احمد حسینی خراسانی دیگر عضو مجلس خبرگان رهبر است که درباره نحوه نظارت کمیسون ویژه نظارت بر رهبری می گوید: 

« این‌ها رصد می‌کنند مدیریت و زعامت رهبری را در حوزه‌های مختلف، مخصوصاً در سیاست‌گذاری‌های کلان نظام اسلامی. اینکه آیا ایشان که توانمندی این امر را داشته، همچنان داراست یا نه. هر بار که اجلاسیه خبرگان برگزار می‌شود، آقایان بعد از دو روز اجلاسیه با برنامه‌های درون‌مجلسی و فنی و تخصصی، روز سوم به زیارت مرقد مطهر امام مشرف می‌شوند و بعد به دیدار رهبر معظّم انقلاب می‌روند. وقتی به دیدار ایشان می‌رسند؛ خب بالاخره یک جلسه خصوصی و تا حدودی خودمانی است. ایشان شروع به صحبت می‌کنند. صحبت‌های ایشان درست است که برای عموم قابل استفاده است و پخش می‌شود امّا مشتمل بر راهکارهای اساسی و رهنمودهای کلانی است.

همه آقایان بالاتفاق می‌گویند ما از محضر ایشان و از دیدگاه‌ها و راه‌کارهای ایشان و از پیشنهادات ایشان، استفاده کردیم. یعنی نشان می‌دهد که همچنان توانمند، همچنان پاسخگو، همچنان کارآمد و همچنان به‌روز هستند. همه قبول می‌کنند. یک جایی ایشان حرفی بزنند که جای امّا و اگر داشته باشد، خبرگان با کسی تعارف ندارند؛ یعنی اولاً مجموعه خبرگان همه روحانی و طلبه هستند، آن هم روحانی و طلبه‌های در سطح بالا، بالاخره جزء نخبگان و فرهیختگان جامعه هستند...

 آن کمیسیون، مراقبت و نظارت می‌کند که اگر احیاناً نکته‌ای باشد که قابل تذکر باشد، این کار را انجام دهند. چون می‌دانید که همه جا بحث مچ‌گیری نیست؛ بحث تذکر است. آقا این موضع‌گیری یا این مشی یا اقدام شما،‌ در افکار عمومی با چنین مسئله‌ای مواجه شده. بحث می‌شود. ایشان هم قاعدتاً جواب می‌دهند. اگر قانع شدند، اهلاً و سهلاً؛ در غیر این‌صورت اصلاح می‌شود؛ چون اصراری نیست بر این مطلب».

اگرچه همانطور که اشاره شد، شبهه افکنی نسبت به کارکرد مجلس خبرگان و چگونگی رابطه آن با ولی فقیه، همواره در دستور کار برخی جریان های سیاسی قرار دارد، امّا نباید از ضعف رسانه ای مجلس خبرگان رهبری نیز غفلت کرد. موضوعی که پیش تر مورد تصریح آیت الله سیّد احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه این مجلس نیز قرار گرفته بود.

خاتمی در نشست خبری ۱۱ تیر ۹۷ در پاسخ به این سؤال که با توجه به انتقادات اخیر رهبر انقلاب به ضعف رسانه‌ای برخی دستگاه‌ها، آیا مجلس خبرگان نیز خود را مخاطب این سخنان می‌داند و آیا برنامه‌ای در این زمینه وجود دارد یا خیر، می گوید:

«این یک واقعیت است که بسیاری از ما، از نقش رسانه، آنچنان آگاه نیستیم. دشمنان با همین رسانه ضربه‌های خود را می‌زنند. رسانه نقش تأثیرگذاری هم در عرصه حق دارد هم باطل ... در پاسخ به سؤال شما، به صراحت می‌گویم آری؛ در رابطه با خبرگان هم این ضعف وجود دارد.

در هیأت‌رئیسه، تصویب کردیم که برنامه‌ای به صورت هفتگی و ماهیانه در رسانه‌ها داشته باشیم و به مردم بگوییم که خبرگان چه می‌کنند. درست است که جلسات ما غیرعلنی است ولی بسیاری از نطق‌ها قابل انتشار است. آیین‌نامه داخلی این اجازه را به هیأت رییسه داده است که هر قسمت از اجلاسیه را که بخواهد، رسانه‌ای کند».

 با این وجود همچنان ضعف رسانه ای مجلس خبرگان مشهود است و موضوع انتشار نطق اعضای این مجلس نیز همچنان عملی نشده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 78
 • در انتظار بررسی: 14
 • غیر قابل انتشار: 36
 • سید IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  باید کسی به علی مطهری یادآوری کند که سرمنشأ رذائل براساس روایتی از معصوم حسادت است! نمی توانی محبوبیت رهبر عزیزمان را ببینی و تحمل کنی با فرافکنی مشکل رشک بردنت علاج نخواهد شد!!!!
  • CA ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   75 25
   بویی از پدر نبرده این بشر
  • IR ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   3 0
   جناب مطهری توقع دارید مجلس خبرگان ، یکشنبه سیاه بهارستان را تکرار کند وبه رسانه های مزدور و دشمن خوراک بدهد ؟
  • IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   18 25
   حرفش واقعا" حقه... اصلا کسی جرات ورود به وادی رو نداره ... حتی مشرق
  • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   7 22
   جانم فدای علی مطهری .سرچشمه تمام رذائل خودخواهی و قدرت طلبی و انحصارگراییست
  • محمد IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   10 2
   احتمالا علی مطهری قرص ضد بارداری تو جیبش رو بیش از حد مصرف کرده!!
 • سید IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  34 11
  مثل رمانهای تخیلی میماند.
 • IR ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  72 37
  علی مطهری پیر شده جفنگیات میبافه!!! شما به دل نگیرید!!!
  • DE ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   6 1
   یعنی پیرها جفنگ میکوییند ؟؟؟؟
  • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   13 8
   از یه عمله اجنبی چه انتظاری دارین؟؟
 • محققی IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  67 28
  چراکسی دهن این خائن رو بست نمیزنه که اینقدرحرافی نکنه
  • IR ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   11 2
   چطوری خائن شد؟ چون نقش تو بنمود راست؟
 • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  37 28
  یکی رو این.... خاموش شه.
 • IR ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  68 31
  پشتوانه حضرت آقا میلیونها نفر عاشق و دلباخته ولایت هستند.....بر دشمنش لعنت ابدی در ضمن یکی مثل مطهری دیگه باید چی بگه که باز خواست بشه؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  64 28
  عاق والدین است و خیر نخواهد دید
 • محمد IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  11 25
  جوک بامزه ای بود
 • US ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  42 13
  اینکه‌چیزی نیست، بعد از این آقای مطهری و دوستانش اصول دین را هم دست مایه ای قرار می دهند برای به چالش کشیدن و تحریک نیروهای انقلابی و حتی وادار کردن قوه قضائیه به واکنش.
 • علیرضا IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  53 23
  سلام ؛ کاش میشد کسی بر روند کار علی مطهری در طی این دوران مفت خوری ایشان رسیدگی و به اطلاع عموم مردم برسانند ، وی فکر میکند که خیلی بیشتر از دبگران می فهمد ولی بر عکس !!!!!
 • IR ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  42 24
  مطهری بعد از رد صلاحیتش داره نمایش اپوزیسون بودن بخودش میگیره شاید فرجی بشه
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  20 7
  شما گفتید و ماهم باور کردیم
 • CA ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  40 11
  علت این هست که نظام ایران شفافیت کامل دارد ولی همین جناب علی مطهری پاسخ بده که چه کسی پشت فساد ها هزاران میلیاردی در اروپا و ژاپن و کره جنوبی و آمریکا در پارکینگ پول اوراق قرضه طی دو دهه گذشته هست تا شرکت های گردن کلفت با پول های نامشروع به شرکت های گردن کلفت تر با پولهای نامشروع تر تبدیل گردند!!!!!!! کشورهایی که به این طریق ها سرمایه های کشورشان را از دست مردم خارج میکنند تا مردم را به برده خود تبدیل کنند و یک سیستم برده داری یک پارچه بسازند آیا در مقابل این چنین سیستم های خطرناکی که برای ایران همواره خط و نشان کشیده اند آیا بایستی ماهم بشویم عراق و افغانستان و بعضی کشورهای اروپایی که در واقع ابزار دست ها این چند کشور هستند بشویم!!!!! اگر ولایت فقیه نبود ما چیزی ازمون باقی نمونده بود. پس جناب مطهری کم زر زر کن چون هم شما و هم بقیه اصلاح طلب ها هزینه این ضر ضر کردن ها علیه نظام و چاک دهن گشاد تون رو در آینده نه چندان دور خواهید پرداخت. روزهای تحمل شما ها به روزهای پایانی نزدیک هست و اگر دست به کار اشتباهی علیه نظام بزنید مطمئن باشید در همراستا کردن شما با نظام لحظه ای درنگ نخواهد شد.
  • IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   8 14
   عقل کل ، با هوش ، متفکر با ادب و با تربیت ....بالاخره زر زر درسته ؟ یا ضر ضر ...؟؟!!!!!!!
 • IR ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  31 14
  مثل اینکه بازم جونش خاریدن گرفته
 • IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  39 43
  اقای مطهری آدم درستکاریه
 • عبدالله مومن IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  43 21
  در نظر شیاطین افساداتی. بدنامی بهتر از بینامی ست. خصوصا که رای مردم. صندلی قدرتی را هم که به آن چسبیده بودند از آنها گرفته است
  • محمد IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   1 0
   چند درصد مردم؟
 • IR ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  25 23
  شرط میبندم چند وقت دیگه جناب مطهری اونور آبه مثل حقیقت جو و برخی دیگر از نمایندگان مجلس ششم و با حال روز روشن عاقبت بخیری کجایی
 • IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  28 74
  نظر دکتر مطهری کاملا متین است.
  • IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   2 1
   اقای دکتر مطهری قرص ضد بارداری هم داره، یه سر بهش بزن :/
  • IR ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   1 1
   مثل تست روانشناسی شد.
 • رعیت پادری صاف وساده IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  34 17
  سلام و عرض ادب. شما و عزیزان چرا ساده بازی در می آورید ایشون شگردش برای مطرح شدن درجامعه می باشد هر از چند گاهی این طرفندها را پیاده می کند تا خود را جلوه کند و مطرح کند بینش ایشون فحاشی تهمت زدن و کف گرگی و معرکه گیری است و از اسم و رسم پدر بزرگوارش استاد شهید بهره و سوء بهره می گیرد و فکر می کند چون فرزند این بزرگوار است همه باید به ایشان بگویند چشم. بدانید جواب این ابلهان خاموشی است چون دوست دارد با این شگردها دیگران تحت تاثیر قرار بگیرند.
 • IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  28 26
  علی مطهری آخر و عاقبتش چی میشه فقط خدا میدونه و ابن هم دستمزد نظام له بها دادن له چنین اشخاصی که صرفا از اسم پدرش به ابنجا رسیده
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  11 24
  سلام بهتر است که اقای مطهری به وظیفه خود در قبال نظارت مجلسیان به دولت رسیده گی کند که اصلا چنین کاری را انجام نداده و بعد از دیگری چنین چیزی را درخواست نماید.
  • مریم IR ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   40 19
   آخ که چقدر جای مطهری و امثال آنها در راس کشور خالیست .......افسوس وصدها افسوس چنین کسان پاک نهادی ارزش ندارند
 • حسین IR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  44 16
  خامنه ای کوثر است دشمن او ابتر است بر خائنان ضد ولایت فقیه که چشم دیدن محبوبیت و درایت حضرت آقا را ندارند لعنت باد . بر دین و انقلاب و ولی فروشان نان به نرخ روز خور هم لعنت باد .
 • ملائی IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  20 22
  علی کوچولو باز هم افاضات بی مورد فرمودن .مزخرف گوئی تمام.
 • رستا IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  30 26
  چرا نطرات مثبت با دکتر رو نشان نمی دین ؟
  • علیرضا IR ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   0 1
   کدام دکتر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو این مملکت خیلیها با سیکل خودشان را دکتر مطرح کردند.
  • ناشناس باشم بهتر است DE ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   2 0
   پس چرا در چند دوره درمجلس از حقوق مردم دفاع نکردند وبه مشکلات مردم رسیدگی نکردند مگر وظیفه نماینده نظارت بر عملکرد دولت نیست این همه ریخت وپاش دزدی میلیاردی ها را چطوری آقایان و خانم ها که آن ور آب برده اند چرا کسی دنبالش نمی کنه که دزدان بیت المال دستگیر وبه اموالشان توقیف بازگردانده نمیشود آقای مطهری عزیز لااقل شما لااقل از خون شهدای والا مقام بترسید
 • IR ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 0
  کذابه
 • رضایی IR ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 0
  باسلام.این یگ چرندی بیش نیست.
 • IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 0
  پسر ناخلف
 • US ۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 5
  خاک تو سرت احمق بی شعور!@@@ تو باعث شدی یک عده نسبت به پدرت هم بدبین شوند
 • کیا IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 1
  علی مطهری مصداق آیه 257سوره بقره می باشد چون فلسفه علم باطل و انسان با جهل مطلق را به جهل مرکب می رساند
 • خودم وخودت IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  مفت خوری مالیاتی
 • IR ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 2
  چی بگه آدم. آخه مرد حساب تو از کجا میدونی نظارت نمیکنند؟
 • IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 1
  آقای مطهری ، خیلی خوشحالم که فقط کمتر از 2 ماه از عمر سیاسیت باقیمانده .
 • هادی DE ۰۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 0
  این مطهری بی مسئولیت چرا حالا یاد نظارت افتاده چون مردم چاخان بودن حرفش فهمیدن ودست رد برسینه اش زدن داره بازار گرمی می کنه برا اربابان استکباری تا شاید آن ور آب جایی براش باز کنن زهی خیال باطل که اسلام هر چه ضربه دیده از این آدم های خشکه مذهبی معاب دیده !؟
 • سعید US ۰۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 1
  دم مطهری گرم ، بالاخره یکی با وجود در این کشور هست که چاپلوسی نکنه ،
 • IR ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 1
  هر جا اصلاح طلب هست مطمئن باشید لقمه حرام خورده و داره میخوره از حرام لقمه هم هیچ توقعی نیست ان شالله به وقتش به چوبه دار اویخته بشوند
 • یوسف فرشیدی IR ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 0
  باسلام آقای علی مطهری ، خیلی از خودت خوشت میاد، حالا یکبار رد صلاحیت شدی، همه نظام شدند بد. برو فعلا از دستاوردهای پدربزرگوارت در انتشار آثارش بخور، فقط یک توصیه لااقل یکبار هم آثار شهیدمطهری رو بخون.
 • م IR ۰۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  هر روط برای جلب توجه یک نظری میده که از چشم‌نیفته
 • IR ۰۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 1
  اگر اوضاع بر وفق مراد و منافعش مثل بعضی از ادوار گذشته تامین بود ، الانم همه چی گل و بلبل بود . یا بایست دهنش رو بست یا بایست سبیلش رو چرب کرد
 • حسین IR ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  حیف از اون پدر... راست گفتن باقی مونده آتش خاکستره
 • IR ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 0
  خدایا - استاد عزیز شهید عزیز مرتضی مطهری ما بایت این آدم بی خیر بی مقدار شرمنده ایم
 • حسین IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 7
  نظر دکترعلی مطهری به راستی عین واقعیت است
  • ایرانی IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   1 1
   دکترررررررررررررررررررررر طرف مفت خورم نی تو بهش میگی سوکتر اره اول بره ان قرصا حاملگی بخوره بعد شاید بش بگیم مسی مسی حالا موندم اگه قرص نخوره چی میشه یا خدا
 • نادر IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 9
  دلیل این حرفها ی مطهری ردسلاحیت است که حق خود نمی داند ومیخواهد اعتراض خود را نشان دهد ولی.رهبر را دوست دارد مگر میشود رهبر را دوست نداشت مطهری هم آدم خوبی است دلگیر شده ناراحتش کردند
 • حبیبی IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  7 1
  از مطهری فروشنده قرص و نماینده حیف نون چه انتظاری دارید .. حقوقی که ایشان از مجلس میگیرند والله حلال نیست ایشان جز حاشیه سازی و فحاشی و بد دهنی چه کارنامه مثبتی داشتند برای مردم ..
 • ناشناس IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 7
  همه بدن فقط شماها خوبید؟تا کی اهانت...همه رو پس زدید دیگه کی مونده تو این نظام جز یه عده تند رو ..
 • IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  4 1
  هذیانهای زیادی ازاین آقازاده خواهیدشنید. چون جایگاهی که مردم بخاطرپدرش به وی داده بودندازوی گرفته اند. سعدی علیه رحمه درحکایتی کنید. جایی که بزرک بایدت بود فرزندی من نداردت سود درآینده ازاین آقازاده مقام پرست چیزهای زیاد واعجبا انگیزی خواهیدکرد.
 • ناشناس IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  4 10
  باسلام ادم وقتی نظر مردم و می خونه انگار تو ایران زندگی نمیکنه ادبیات ما نسبت به خودی مطهری خودی هست ضد انقلاب نیست و شایسته مطهری بزرگ هستند که شرافت ش به پست و مقام نده ولی شماهای مدعی دین و دیانت هستید وقرار بود دراین کشور تولید معنویت بکنید به این جا رسیده البته اگه نظر مردم باشد هر کس بشما انتقاد بکنه حرف حق بزنه بجای اینکه ایشان حرفی زده دعوت کنید درسیما. حرف شو بزنه مردم هم قضاوت کنند اینکه با تهدید و نوشتن جمله های که مدعی هستیم دنیا را میخوایم مدیریت کنیم تحمل مخالف نیستن ایشان نقد داره با عملکرد شما نقد داره باید اینطوری تهمت و افترا بزنید شما مدعی مسلمانی دارید اگر هم اشتباه کرده باشن عرض کردم رودرو. میلیونها ایرانی هم. قضاوت کنن این همه زدید از کشور بیرون کردید از دخالت منع شون کردید نتیجه این وضعیت ملت به فلاکت و بدبختی گرفتار کردید فقط میخواید ثابت کنید راه اشتباه درست موفق باشید
 • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  5 2
  مطهری یک خائن است و باید محاکمه شود
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  2 0
  تاریخ برای فرزندان ما خواهد نوشت که حقیقت چه بوده امیدوارم بعداز خواندن تاریخمان به عملکردمان افتخار کنند
 • رحمن IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  مطهری مرد کج و کوله سیاسی ایران که هیچ هنری انقلابی نداشت و نان پدرش او را به نوایی رساند و الآن دستش رو شده احمقی که کارش فریب انقلاب و دوستی با اصلاح طلبان دست نشانده آمریکا است .شریک دزد و رفیق غافله.
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  عاقبت به خیر نخواهی شد آقای علی !مطهری.تو این دنیا حساب بایستی پس بدی!
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  3 0
  حیف از ان پدر این پسر
 • مرتضی IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 1
  حیف امثال مطهری که شما ها درموردش اظهارنضرمیکنین امثال ابشون باید راس کشورباشه نه ادنای بی لیاقت شماها لیلقتتون این زندگیه
 • ا IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 1
  اگر این مملکت دست مطهری و امثال وهم عقاید او می بود خیلی وقت پیش ابن مملکت از دست رفته بود و وضعیتمون از عراق وافغانستان و حتی مردم آفریقا هم بدتر بود
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  حیف از فامیلی که تو داری باید اسمترا گذاشت علی خلن که جای او زیر گِله
 • خرد IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  3 0
  رهبری مظلوم اگه نبود می دیدید چه جنگی بین آقایون اون بالا درمیگرفت (به خاطر قدرت) محصولات مکتب خاتمیه دیگه این مطهری نامرد
  • عوام IR ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
   1 0
   والا یزمانی بچه های انقلابیو جهادی خیلی خیلی باادبو متین بودن وشباهت داشتن به فیلمهایی که ازشهدانشون داده میشه ودرکل پاکیروهم درکلام هم‌ درچهرشون میشد دید اما حداقل دراینجاهیچکدوم ازین خصوصیات دیده نمیشه میفرماید:فرزندادب باش نه فرزندپدرفرزندادب زنده کندنام پدر
 • رحمانی همدانی IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  هرگاه این قیافه شبیه دیوانه ها را می بینم از مواضع اش یاد اشعث می افتم خیلی اعمال وحرکاتش شبیه اشعثه
 • کمال IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  چیه علی جون رای نیاوردی شدی میرحسین تا ولش کن
 • محمد IR ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
  0 0
  اول باید بره یک کله گنجشک بخوره تا یه زره مغز بیاد تو این کله پراز کاهش بعد بشینه حرف بزنه بغیر چرندیات چیزدیگه تو کله اش نیست
 • IR ۰۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
  1 0
  رهبر عزیز ما نیاز به نظارت نداره. ای کاش یک درصد از مسولین رهبر انقلاب را الگوی خود قرار می دادن. هیچ مسولی زندگیش به شفافیت رهبر نیست.
 • ایرانی IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
  1 0
  مطهری زر زیادی زده
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
  0 0
  این مردک زیادی حرف مفت میزنه خائن هست دیگه میخواد خوراک درسته کنه برا اجنبی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس