حشد الشعبی

هشت گروه وابسته به الحشد الشعبی با انتشار بیانیه‌ای، ضمن رد نامزدی عدنان الزرفی، تأکید کردند که باید نظامیان اشغالگر آمریکایی از عراق خارج شوند.

به گزارش مشرق، ، هشت گروه وابسته به سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق پیام‌هایی به نظامیان تروریست آمریکایی و طیف‌های سیاسی عراق دادند.

شبکه خبری السومریه ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد، پس از مصوبه پارلمان عراق برای خروج فوری نیروهای خارجی و پس از آن پذیرش این مصوبه توسط دولت عراق و تظاهرات میلیونی مردم این کشور، نشان داده شد که این مصوبه مورد تأیید ملت عراق است.

بیشتر بخوانید:

در این بیانیه آمده است، ملت عراق، نشان داد که قاطعانه مخالف حضور نیروهای اشغالگر آمریکایی، نقض حاکمیت عراق، کشتار ملت و ترور فرماندهان این کشور و بمباران اردوگاههای نیروهای امنیتی است.

این گروهها تأکید کردند، پس از اینکه «گروهی از برادران، خواستند تا به راهکارهای سیاسی زمان داده شود و به این نیروها برای خروج از خاک پاک عراق، فشار آورند، مشاهده کردیم که سرکشی دولت آمریکا بیشتر شد و تجاوزات بیشتری انجام داد که به نیروهای ارتش، پلیس و فرودگاههای غیر نظامی رسید».

بر اساس این بیانیه، در پی همین تجاوزات بود که گروههای مقاومت عراق نشستی برگزار کردند تا موضع تاریخی خود را در این زمان مهم، با ابلاغ پیامهای زیر اعلام کند:

پیام نخست؛ خطاب به نیروهای اشغالگر آمریکا؛ پس از عدم پذیرش تصمیم ملت، دولت و مجلس عراق، و عدم خروج نیروهای آمریکایی و تداوم تجاوز به حاکمیت عراق، نیروهای آمریکا نشان دادند که اشغالگر هستند و جز زبان زور، هیچ چیزی نمی‌فهمند.

این گروهها ادامه دادند: «بر همین اساس، با شما رفتار خواهد شد. باید بدانید که تمامی عملیاتهایی که علیه شما صورت گرفت، فقط پاسخ کوچکی به تجاوزات شما بود؛ زیرا تصمیم عملیات، در آن زمان گرفته نشده بود. با وجود این، شما نتوانستید این پاسخ ساده را تاب بیاورید... و در بیشتر پایگاه‌های خود بمانید... و مجبور شدید که نیروهای خود را خارج و آن را در پایگاههای مشخصی متمرکز کنید و سامانه پدافند هوایی برای حمایت از آن بیاورید. لذا اگر همه گروههای مقاومت تصمیم بگیرند که در آن واحد، با شما مقابله کنید، چه واکنشی خواهد داشت؟».

گروههای مقاومت تصریح کردند: «ما می‌دانیم که همه تهدیدهای اخیر شما درباره حمله به گروهها و فرماندهان مقاومت، صرفا تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر شکستتان است و اینکه شما ضعیفتر از آن هستنید که با گروههای مقاومت عراق وارد جنگ شوید؛ گروههایی که فرماندهان نظامی شما از قدرت آنان اطلاع دارند. زیرا در زمان اشغالگری پیشین شما، آنان را آزموده بودیم».

پیام دوم گروههای مقاومت خطاب به فراکسیونهای سیاسی است که در آن، تأکید کردند: «موضع ثابت و اصولی خود را در رد عدنان الزرفی نامزد سرویس جاسوسی آمریکا اعلام و به رئیس جمهور هشدار می‌دهیم که با نامزد کردن این فرد، با اراده تظاهرات کنندگان و رهنمودهای مرجعیت مخالفت کرد».

این گروهها، الزرفی را نامزد جنجالی متهم به فساد عنوان و تأکید کردند: «وی از این طریق، عمدا، صلح داخلی [عراق] را تهدید می‌کند، ولی ما اجازه چنین کاری را نخواهیم داد و تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا ثبات و امنیت در کشور، برقرار شود».

در این بیانیه ضمن محکومیت حمایت برخی از نمایندگان پارلمان عراق از نامزدی الزرفی، وی «مزدوری» نامیده شد که حمایت این نمایندگان «لکه ننگی بر پیشانی آنان است. به همین دلیل از آنها می‌خواهیم عذرخواهی کنند و از اشتباه خود بازگردند. امید ما به سایر اعضای پارلمان است که بیشترین تعداد را دارند تا این توطئه را خنثی کنند».

این گروهها هدف از این توطئه را چپاول منابع عراق توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا عنوان کردند؛ شخصی که قصد دارد نفت و منابع عراق را سرقت کند.

پیام سوم؛ خطاب به ملت عراق است که در آن تأکید شد: «با شما عهد می‌بندیم که برای دفاع از شما، سربازان وفاداری باشیم... ما اجازه نخواهیم داد آمریکا به اشغال خاک پاک ما ادامه دهد، منابع ما را سرقت کند. کشور ما را به خاطر رژیم صهیونیستی تجزیه کند... شما ما را در تمامی بحرانها حاضر خواهید دید... این مسئله شامل دشمن جدید جان ملت عراق یعنی ویروس کرونا نیز می‌شود».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 30
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  44 6
  به نظر این حقیر گروه های مقاومت عراق باید با راکت های زلزال و همچنین موشک فاتح ۱۱۰ و امثال مجهز شوند و اگر تعدادی سامانه پدافندی هم به آن ها ارسال کنیم میتونه برای هواگرد های متجاوز یانکی سوپرایز دردناکی باشه و از همین الان هم جوری آن ها را مخفی و برای شلیک آماده کنند که از گزند بمب های هوشمند آمریکا در امان باشند و به وقتش با صد و پنجاه الی دویست موشک عین الاسد را گورستان سربازان طاغوت نمایند...اگر هم یانکی ها خواستد تلافیش رو سر ما خالی کنند اسرائیل جانشان را به حول قوه ی الهی به مزبله ی تاریخ میفرستیم البته این نظر عامی این حقیر هست و قطعا فرماندهان و دلاورمردان ما میدانند که چگونه حال این یانکی ها را بگیرند و آن ها را از منطقه اخراج نمایند...از ما فعلا دعا ساختس برای نصرت همه ی رزمندگان جبهه مقاومت و ایضا اگر لازم بود و‌ رهبرمان اذن جهاد صادر نمودند ان شاءالله با تمام وجود در مقابل این کفار خواهیم ایستاد...
  • GB ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
   2 13
   وقتی ما اسرائیل رو به باد بدیم در نهایت این آمریکا هست که با بمب اتم ما رو به باد می ده! بعد از اسرائیل اهرم فشاری وجود نداره!
 • IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  15 73
  درود بر عدنان الزرفی و آمریکا .. عراق و ایران نابود است
  • سرباز IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
   38 6
   صهیونیست ها فارسیشون خوب شده آخه این نظر از منافق آلبانیایی هم بعیده
  • IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
   22 5
   باشه تو راست میگی ،فهمیدیم، حالا برو به چالش لیسیدن کاسه تووالتت برس
  • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
   20 5
   مرگ برتو منافق واربابانت .!!!
  • IR ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
   20 6
   مرگ بر آمریکا و منافقین. درود بر ایران وعراق.
  • سربازفاطمه (ص) IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
   4 3
   کوردل ان شالله شفاپیداکنی
  • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
   4 3
   نکبت از یه طرف به الزرفی درود می‌فرستی از به طرف میگی عراق نابود باد خیلی خری مگه اینکه آرمانت عراقی باشه که مزدور آمریکاس
  • علی IR ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   0 2
   حشد شعبی ۵۰ کروه میشن حالا هشت ارازل و اوباش قرار نیست برای بقیه کروههای حشد و مردم عراق تصمیم بکیرن
 • رضا IR ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  43 15
  اين امريکايی ها تا يک بله قربان گو و تا يک مهره جاسوس را به نخست وزيری نگمارند دست از سر ملت عراق بر نمی دارند. خداکنه گرفتار صدامی ديگر نشوند! آفرين بر گروه های مقاومت. عراق شده ايران قبل از انقلاب ايران که امريکايی های چپاوول گر تعيين می کردند که کی نخست وزير باشه.ان شاء الله به هدفشان نرسند.خدا لعنت کند تروريست های امريکايی رو.
 • ارمین IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  38 10
  به به چه سگ کشی راه بیافته تروریست های پوشک پوش امریکایی اماده اید؟؟؟؟
 • علی IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  32 12
  نیروهای آمریکا اشغالگر هستند و جز زبان زور، هیچ چیزی نمی‌فهمند/ عدنان الزرفی نامزد سرویس جاسوسی آمریکا است.مرگ بر آمریکا
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  25 8
  تنها راه مقاومت در برابر آمریکاست و باید در این فرصت یک سیلی حسابی دیگر بخورد تا فرار کند.
 • IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  41 8
  تهدید حمله امریکا همان تهدید توخالی لشگر شام است که اهل کوفه را مرعوب کرد و از یاری امام حسین باز داشت . اهل عراق اگر می خواهید تاریخ تکرار نشود یاران حسین را یاری کنید
 • رضایی IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  14 4
  باسلام. ان شاءالله به زودی ریشه فتنه وفتنه گری امریکا صهیونیستها در منطقه وجهان خشکانده شود. و این شرایط بسیار نزدیک به نظر میرسه.ان شاءالله.
 • IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  15 4
  پشتیبان تان هستیم.
 • ناشناس IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  32 4
  اگر آمریکا قصد داشت اقدام نظامی انجام دهد به احتمال زیاد باید تاکنون اقدام می‌کرد. فرصت‌های بسیار بهتری نسبت به امروز داشته است که هیچ کاری نکرده است. در واقع پس از پاسخ موشکی ایران به ترور سردار سلیمانی حساب کار دستشان آمد. حالا هم جنگ روانی راه انداخته‌اند که بدون درگیری به اهداف‌شان برسند. به عبارت دیگر دست پیش گرفته‌اند که پس نیفتند. ان‌شاءالله گروه‌های مقاومت عراق در زمان و مکان مناسب پاسخ آمریکای مستکبر ستمگر را بدهند. باید به جهان نشان دهند آمریکا قدرتی پوشالی و ببری کاغذی است که از درون در حال فروپاشی است. نصر من الله و فتح قریب.
 • US ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  20 4
  به فرموده حضرت امام ( ره ) آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. گروه های مبارز و انقلابی عراق باید تردید به خود راه ندهند و رژیم ددمنش و متجاوز آمریکا به همراه مزدوران آن را با خفت و خواری از عراق بیرون بریزند. آلبانی نشین ها ی مزد ور (به عنوان ستون پنجم آمریکا واذنابش ) هم بیش ازپیش روسیاه ترخواهند شد.
  • IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   3 3
   من واقعا خوشحالم که آمریکا هیچ غلطی نمی تونه بکنه، الان غلط نکرده ما اینقدر داغونیم، خدای نکرده یه غلطی بکنه که کامل نابود می شیم
 • IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  2 3
  ملت ومقاومت عراق میتوانندباصبروبصیرت آمریکارابیرون بیاندازندکه باعث عقب ماندگى وخونریزی است.
 • IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  1 1
  مکه اینا اصلا بین مردم عراق محبوبیتی دارن حالا حرف کنده تر از دهن برای مردم عراق میزنند
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  1 3
  به امید نابودی این ارازل
 • IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  3 4
  فقط باید عادل را مسئول انتخابات زودهنگام کنند حتی با وجود راهپیمایی و تظاهرات چون فقط عادل هست که هم حمایت کردها و هم حمایت سه حزب شیعی فتح قانون و حکمت را دارد. احتمال کودتا و تغلب هم از بین می رود در غیر این صورت باید حکومت عراق را باید به اراذل و اوباش اجاره ای آمریکا باید سپرد همین زرفی و مقتدا باعث تظاهرات نجف و کربلا و مسدود شدن راههای کربلا این جنود شیاطین بودند
 • IR ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  4 3
  امریکا در خاک عراق جرات حمله را ندارد اینها از ترسشان نیروهایشان را جمع کرده اند اگر یک ضربه بزنند چند ضربه می خوردند در این هم شکی نکنید- حشد دنبال بهانه بیشتر است گرچه بدون حمله امریکا نیز حمله خواهد کرد چون آزادسازی سرزمین نینوا از دست شیاطین کافر از اوجب واجبات است
 • IR ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  3 3
  بدون ایجاد گروههای مقاومت و دادن شهید نمی توان آمریکا را از عراق بیرون کرد شهیدانی چون منیف اشمرها و احمدقصیرها در عراق و در راه مقاومت باعث محبوبیت حشد در میان مردم عراق می گردد
 • IR ۰۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  4 4
  آمریکا توان ادامه دادن حملات به حشد و حزب الله را ندارد چون گسترش این حملات می تواند تمام طرح های تفرقه افکنانه و را برملا نماید و محبوبیت حشد را بالا ببرد
 • IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  8 3
  راه حل عراق هم در بحث آشوب خیابانی و تفرقه احزاب و هم در بحث بیرون کردن اشغالگران- حملات موشکی شبانه و محدود و مستمر هر شب برای ترک و یا تعطیلی پایگاههای آمریکایی است
 • IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  0 0
  خوب با مزدور برهم چه کار می خواهند بکنند بمب به خودش بسته تا پارلمان را منفجر کند زنده باد سیستانی که کوچکترین حمایتی از حزب امام حسین نکرد تا میدان برای مزدوران و اربابانشان مثل اسراییل و زرفی و مقتدا باز شد
 • IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  0 0
  امریکا عمرا بخواد و بتونه حتی برای یک هفته با عراق بجنگد مثل اسراییل که طرف ۳ روز و نهایتا ۷ روز تسلیم می شود و اتش بس اعلام می کند امریکا هم نمی تواند هیچ غلطی بکند باید حشد چند پهباد بفرستد این پایگاه عین الاسد را عین الجسدش کنند حیف است موشکهای سپاه کمی گرونند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس