کرونا

جدیدترین خبرهای کرونایی از گوشه و کنار اروپا که در رسانه‌ها منتشر می‌شود از افزایش بیماران کرونایی در ارتش آلمان و اعمال محدودیت‌های گسترده‌تر در این اتحادیه حکایت دارد.

به گزارش مشرق، کرونا و عواقب آن همچنان تیتر اول بسیاری از رسانه های اروپایی است.

هشدار کمیسیون اروپایی درباره جدایی اروپا در دوران بحران کرونا

پائولو جنتیلونی کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا درباره خطر افزایش شکاف های اقتصادی بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیامد بحران کرونا هشدار داده و گفت: در این صورت بسیار دشوار است که اتحادیه اروپا را منسجم نگه داریم.

وی در مصاحبه با رسانه "Circo Massimo" تاکید کرد که من اطمینان دارم که راهی برای گفتگو با آلمان در این باره وجود خواهد داشت. کلمه کلیدی همبستگی است.

بیشتر بخوانید:

کدام مقامات غربی کرونا گرفته‌اند؟

وی افزود: ما به یک طرح مشترک برای شروعی جدید در اروپا نیاز داریم. دولت ها باید در این باره به توافقی دست یابند. کمیسیون اتحادیه اروپا برای دستیابی به این توافق و ابزار لازم برای تامین مالی آن همه اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

این کمیسر ایتالیایی اروپا تاکید کرد که بدون برنامه مشترک حتی کشورهای ثروتمندتر عضو اتحادیه اروپا هم نمی توانند راهی برای خروج از این بحران وحشتناک بیابند.

انتقال بیماران سخت کرونایی فرانسه به آلمان، سوئیس و لوکزامبورگ

در پی شیوع ویروس کرونا در کشور فرانسه هلیکوپترهای ارتش این کشور بیماران سخت کرونایی را از استراسبورگ به فرانکفورت و برن منتقل می کنند.

ارتش آلمان هم در انتقال این بیماران به فرانسه کمک می کند. به گفته مقامات دولتی فرانسه تا به حال بیمارستان هایی در آلمان، سوئیس و لوکزامبورگ ۸۰ بیمار کرونایی از فرانسه را پذیرفته اند.

اجباری شدن استفاده از ماسک در مجامع عمومی بلغارستان

بلغارستان هم به منظور مقابله با شیوع کرونا پوشیدن ماسک در اماکن عمومی را برای شهروندان الزامی کرده است. البته وزارت بهداشت این کشور درباره نوع ماسکی که باید استفاده شود اظهار نظری نکرده است.

این دستور در حالی صادر شده است که ماسک ها در داروخانه های این کشور کالای کمیابی است.

فرانسه هم حدود ۱۰ میلیون ماسک را از کشور چین دریافت می کند. فرانسه اعلام کرده که هر هفته به حدود ۴۰ میلیون ماسک نیاز دارد که خود تنها می تواند حدود ۸ میلیون تولید کند.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ارتش آلمان

بر اساس آمارهای رسمی شمار مبتلایان به کرونا در ارتش آلمان هم به شدت افزایش پیدا کرده است. خدمات پزشکی از ۱۸۷ مورد ابتلای قطعی به کرونا و ۷۶۷ مورد مشکوک به این بیماری در ارتش آلمان خبر داده اند.

هشدار درباره تعمیق شکاف های اجتماعی در آلمان

در جریان شیوع کرونا در آلمان "کریستوف بوتروگ"، از محققان فقر در آلمان بر این عقیده است که این بحران می تواند شکاف بین فقیر و غنی در آلمان را همچنان بیشتر کند. وی هشدار داد که ویروس کرونا می تواند به صورت یک قرص جدایی اجتماعی در جامعه آلمان عمل کند.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا هم با وجود شیوع ویروس کرونا خواستار باز شدن مرزهای کشورهای اروپایی بر روی کارگران فصلی برداشت محصولات شده است.

ایالت بایرن آلمان هم برای مقابله با شیوع کرونا قرنطینه خانگی در این منطقه را تا پایان تعطیلات عید پاک تمدید کرد.

استفاده از ماسک در سوپرمارکت های اتریش اجباری می شود

سباستین کورس ، صدر اعظم اتریش هم استفاده از ماسک به هنگام خرید از سوپرمارکت ها را برای همه الزامی کرده و تاکید کرده که مسئولین سوپر مارکت ها باید این ماسک ها را در بین خریداران تقسیم کنند.

شاهزاده چارلز، پسر ارشد ملکه الیزابت دوم هم که اخیرا تست کرونایش مثبت اعلام شده بعد از بهبود نسبی قرنطینه را ترک می کند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس