کد خبر 1055969
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
پرچم آمریکا

یک تحلیلگر سیاسی آمریکایی بر این باور است که آسیب وارد شده به افراد عادی در داخل و خارج آمریکا مانع از این نشده است که ایالات متحده از سیاست‌های امپریالیستی خود دست بکشد.

به گزارش مشرق، استفن لندمن تحلیلگر سیاسی آمریکایی مستقر در شیکاگو در مصاحبه تاکید کرد: کاخ سفید به قیمت آسیب وارد شدن به سایر شهروندان عادی به طور کامل در خدمت طبقه ممتاز و خاص است. آسیب و زیان وارد شده به افراد عادی در داخل و خارج آمریکا هیچ مانعی برای دنبال کردن سیاست های امپریالیستی از سوی ایالات متحده نبوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ثروتمندترین کشور جهان به طور انحصاری در خدمت طبقه ممتاز و خاص این کشور به قیمت سوء استفاده از اکثریت مردم است. کمبود دستگاه های تنفس مصنوعی، ماسک های صورت برای کارکنان سیستم بهداشت و درمان و سایر تجهیزات مورد نیاز، و تخت های بیمارستانی آی سی یو کافی، نشانگر بی تفاوتی مقام های آمریکایی نسبت به شهروندان عادی است. هیچ گونه کمبودی برای طبقه ممتاز و خاص آمریکا وجود ندارد.

در اینجا به متن این مصاحبه اشاره می کنیم:

بیش از 6 هفته پس از تلاش های دولت ترامپ در پاسخ به ویروس کرونا- که از 29 ژانویه با اعلام ماموریت دولت آغاز شد، 2 روز بعد، با اعلام وضعیت فوق العاده ملی- آزمایش کرونا تازه آغاز شد، بیمارستان ها می گویند تخت های کافی و تجهیزات پزشکی و دارویی لازم برای مقابله با این بحران را ندارد و با کمبود شدید دستگاه های تنفس مصنوعی و سایر تجهیزات و امکانات لازم برای پزشکان و پرستاران روبرو هستند. پیدایش این ویروس آسیب پذیری دولتهای غربی در مواجهه با شیوع چنین بیماری های واگیرداری بر خلاف فناوری پیشرفته دارویی و پزشکی آنها نشان داد. گزارش هایی وجود دارد که افراد سالخورده درمان و مراقبت های پزشکی را در بیمارستان های کشورهای غربی دریافت نمی کنند. نظر شما چیست؟

لندمن: آمریکایی ها به طور بدی اداره می شوند و توسط هر دو حزب سیاسی جنگ طلب مورد سوء استفاده قرار می گیرند. دیدگاه جمهوریخواهان و دموکراتها درباره مسائل اصلی و مهم، یکسان است و تنها لفاظی های آنها متفاوت است. در مورد مسائل جنگ و صلح، توانمندسازی شرکتها، و سرکوب های پلیسی هر دو حزب به یک اندازه سختگیر و افراطی هستند. سیاست های آنها در قبال کشورهای مستقل که تحت کنترل ایالات متحده نیستند، یکسان است، کشورهایی که آمریکا می خواهد دولتهای مشروع و قانونی آنها با رژیم های دست نشانده مورد حمایت غرب جایگزین شود.

این دلیل اصلی خصومت آمریکا با ایران است، علاوه بر این آمریکا خواستار حذف رقیب جدی و اصلی اسرائیل در منطقه است. این نشان می دهد که دموکراتها و جمهوریخواهان چگونه به حقوق و رفاه آمریکایی های معمولی هیچ اهمیتی نمی دهند. در مواقعی مثل شرایط فعلی که به دلیل شیوع ویروس کرونا حالت فوق العاده ملی وجود دارد، هر دو حزب در حال بحث و جدل درباره چگونگی دادن امکانات بیشتر به شرکتهای مورد نظر خود هستند، از جمله نجات شرکتهای مورد نظر و محبوب خودشان با پول مالیات دهندگان آمریکایی آن هم در شرایطی که کوچکترین اقدامی را برای اکثریت قریب به اتفاق جامعه آمریکا که در حال از دست دادن شغل خود و بیکار شدن برای یک مدت نامعلوم هستند، انجام نمی دهند. بیمارستان ها و سایر تاسیسات درمانی با کمبود شدید دستگاه های تنفس مصنوعی برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا روبرو هستند و تجهیزات حفاظتی کافی برای کادر بیمارستانی و بهداشتی ندارند. ثروتمندترین کشور جهان به طور انحصاری در خدمت طبقه ممتاز و خاص این کشور به قیمت سوء استفاده از اکثریت مردم است.

بر اساس گزارش ها، شیوع ویروس کرونا در سراسر آمریکا بدتر شده است، خسارات به واسطه کمبود اقلام اساسی دارویی و پزشکی تسریع شده است. تا امروز، بیش از صد هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا تایید شده و بیش از 1700نفر جان باخته اند.ایالت نیویورک مرکز اصلی شیوع ویروس کرونا در آمریکا بوده و تقریبا نیمی از موارد ابتلا به این ویروس را به خود اختصاص داده است. بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک روز یکشنبه در اظهاراتی گفت: "10 روز تا کمبود گسترده و شدید اقلام مورد نیاز فاصله داریم. اگر دستگاه های تنفس مصنوعی بیشتری دریافت نکنیم، مردم خواهند مرد. هشدارها نسبت به کمبودها در سراسر کشور وجود دارد و فرمانداران از دولت فدرال درخواست ارسال تجهیزات و اقلام مورد نیاز را کرده اند." به نظر شما عامل اصلی این سوء مدیریت چیست؟ نقش ترامپ را چطور ارزیابی می کنید؟

لندمن: ایالات متحده در طول تاریخ خود از آغاز تاکنون از سلاح های ممنوعه استفاده کرده است. ایالات متحده از سلاح های بیولوژیک علیه بومی های آمریکایی استفاده کرده است، از جمله پتوهای آلوده به آبله. در جریان جنگ داخلی آمریکا، هر دو طرف از سلاح های شیمیایی از جمله گاز کلر استفاده می کردند. در جنگ جهانی اول و دوم ایالات متحده از سلاح های ممنوعه استفاده کرد، در تمامی جنگ های بعدی آمریکا نیز این مساله صادق است. امروز ایالات متحده در نمایش های جنگی خود از سلاح های شیمیایی، بیولوژیکی و رادیولوژیکی استفاده می کند. آیا کووید 19 در آمریکا ساخته شده است؟ هفته گذشته پامپئو به دروغ چین روسیه و ایران را به انجام کارزارهای اطلاعاتی درباره منشا اصلی این ویروس به شدت مسری و مرگبار متهم کرده است.

ترامپ نیز با تغییر دادن حقیقت این ویروس را ویروس ووهان نامید. شواهد نشان می دهد این ویروس در آمریکا ساخته شده نه در چین، این ویروس توسط نیروهای تاریک آمریکایی در این کشور معرفی شده است، این مساله احتمالا در ایران نیز صادق است. آمریکا بارها و بارها با استفاده از سایر ابزارها سایر کشورها را قربانی کرده است. از سال 2018 چین با شیوع دو نوع از آنفولانزای پرندگان یعنی آنفولانزای مرغی و آنفولانزای خوکی روبرو شده است، ویروس هایی که موجب تخریب هزاران هکتار از محصولات زراعی شد. از ماه دسامبر نیز ویروس کووید 19 و در ژانویه نیز یک بیماری دیگر آنفولانزای مرغی دیگر. آیا همه این بدبختی ها یا جنگ بیولوژیکی آمریکا برای آسیب رساندن به اقتصاد چین است و با هدف افزایش صادرات محصولات کشاورزی آمریکا و سایر مواد غذایی به این کشور بوده است؟ کمبود دستگاه های تنفس مصنوعی، ماسک های صورت برای کارکنان سیستم بهداشت و درمان و سایر تجهیزات مورد نیاز، و تخت های بیمارستانی آی سی یو کافی، نشانگر بی تفاوتی مقام های آمریکایی نسبت به شهروندان عادی است. هیچ گونه کمبودی برای طبقه ممتاز و خاص آمریکا وجود ندارد.

آیت الله سید علی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی اخیرا درباره این پیشنهاد آمریکا سخنرانی کردند و فرمودند "این بسیار بسیار عجیب و غریب است" که دولت ترامپ پیشنهاد کمک هایی را به ایران ارائه می دهد و در عین حال مانع از ارسال تجهیزات پزشکی و دارویی به ایران می شود. نظر شما چیست؟

لندمن: من با آیت الله خامنه ای در مورد پیشنهاد جعلی ایالات متحده موافق هستم. محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی در این باره گفته است که اگر آمریکا خواستار کمک به ایران است، باید دست از تروریسم اقتصادی و دارویی و پزشکی بردارد. واضح است که رژیم ترامپ همه اقدامات لازم را برای ویرانی اقتصاد ایران و تحت فشار قراردادن مردم انجام می دهد و هدف اصلی آن به حداکثر رساندن رنج ها و دردهای انسانی است.

رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی خود فرمودند" اولا شما خودتان با کمبود روبرو هستید و این چیزی است که مقام های آمریکایی می گویند. ثانیا، شما خود متهم به تولید ویروس هستید. البته من نمی دانم این اتهام تا چه حد درست است ولی وقتی چنین اتهامی وجود دارد، کدام انسان خردمندی از شما کمک خواهد خواست؟ به گفته رهبر انقلاب اسلامی، این ویروس به نوعی برای ایران تولید شده آن هم با استفاده از سوابق ژنتیکی که از ایرانی ها جمع آوری شده که این اقدام نیز قطعا بخشی از خصومت و دسمنی آنها است. نظر شما در این باره چیست؟

لندمن: قاطعانه اعتقاد دارم که این ویروس در آمریکا ساخته شده تا به عنوان یک سلاح بیولوژیکی علیه کشورهای هدف و مردم آن استفاده شود. این سوال مطرح می شود که آیا این توطئه اگر دقیق و درست باشد، چگونه تا این حد به اکثر کشورها گسترش یافته است از جمله اروپا و سراسر ایالات متحده. وقتی که اطلاعات بیشتری در دسترس باشد احتمالا پاسخ هایی برای این سئوالات اساسی و مهم خواهیم داشت. دیدگاه من این است که آنچه که اتفاق افتاده یک تهاجم و تجاوز از سوی آمریکا به کشورهای هدف است، همراه با یک بحران اقتصادی ساختگی در آمریکا، در غرب و جاهای دیگر. چرا دومی: به خاطر اینکه دولتهای قدرتمند و منافع خصوصی بتوانند قدرت و ثروت بیشتری را تثبیت کنند. آسیب وارد شده به افراد عادی در داخل و خارج آمریکا مانع از این نشده است که ایالات متحده از سیاست های امپریالیستی خود دست بکشد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 37
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • کارشناس سیاسی IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  52 7
  بدون تردید آمریکا عامل انتشار ویروس کرونا است. با وجود این ویروس خطرناک آمریکا نه تنها کمکی به ملت ایران نکرد بله تحریمهای بیشتری را برعلیه مردم مظلوم ایران اعمال کرد امروز دشمنی آمریکا با ملت ایران به سرحد نهایی رسیده و دلسوزی مقامات آمریکایی برای ملت ایران مضحکتر شده
  • SE ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   13 3
   از نوادگان قاتلان سرخپوستها انتظار انسانیت داشتن حماقت است
 • فرهاد IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  20 48
  عقل هم چیز خوبیه. آمریکا؟؟؟!!!! بیشترین آمار کرونا مربوط به خودشه؟!!! چه میگین شما؟ خدایی قضاوت کنید
  • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   19 0
   امارش بالاست ولی فوتی های کمتری دارد
  • محمد رضا IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   9 3
   آره درست میگی ولی امریکا توی خواب هم نمیدید ویروس به امریکا برسه. در ضمن یادت باشه مردم آمریکا به هیچ وجه برای صهیونیست ها که دولت های امریکا رو اداره میکنند مهم نیستند.اینکه میبینی برای جان سربازهاشون ارزش قائلند به خاطر اینه که به ابر قدرتیشون خدشه وارد میشه و گرنه به طور واقعی سربازاشون هم مهم نیستند.
  • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   17 1
   به نسبت مبتلاها تعداد کشته ها در آمریکا خیلی کمه. چرا؟؟؟ یا تعداد مبتلاها را حقیقی اعلام نکردن یا داروی درمان کرونا را دراختیار دارن و برای همین تعداد کشته ها پایین است.
  • .... IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   12 2
   سیاست پدر مادر نداره. مطالعاتتو بیشتر کن دوست عزیز
  • ایمان IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   7 2
   این ویروس پیرمردها و مریض ها رو میکشه همونایی که بیشترین خرج رو رودست دولت ها میذارن.برای دول سرمایه دار بهترین چیز حفظ سرمایه هست . چی بهتر از اینکه افراد به زعم اونها بدردنخور بمیرن؟ به قول دوستمون سیاست پدرو مادر نداره .
  • روزبه IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   8 1
   11 سپتامبر رو چطور میشه توجیه کرد؟ بهانه ای شد برای اشغال افغانستان و عراق، تلفات نامیان امریکایی در جنگ کره و ویتنام رو چی؟ در این جنگهایی که امریکا به راه انداخته مگه آمریکایی کم کشته شده؟ مجموع امار کشته های امریکا تو لشگر کشی هاش حتما خیلی بیشتر از تلفات این ویروس بوده، در غرب هدف وسیله رو توجیه میکنه
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  14 68
  خیلی کثیفی مشرق
  • AE ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   31 2
   اخ اخ چقدر سوختی تو !!!
  • IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   31 3
   خوش به حال شما که هر روز حموم می کنی!!!
  • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   24 2
   از آلبانی دلت شکست ،مگه شماها هنوز دل دارید؟!
  • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   29 1
   به پدر خونده ات این قدر تعصب نداشته باش او (آمریکا)خواهد مرد
  • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   7 1
   چون حرف حق میگه؟ من خیلی از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری معروف رو روزانه چک میکنم بدون تعصب سایت مشرق بدلیل خبرهای تحلیلی ویژه خود از خبرهای تکراری اکثر سایتها متمایز است حتی موضوعات آخرالزمانی و نشانه های ظهور رو که در کتب شیعه است و کمتر کسی جرأت و یا اعتقاد ارائه و تحلیل آن را بطور منطقی و معقول را دارد.
  • DE ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   2 1
   ميرزا موشه شالوم كثيف تويي اوضاع كرونا رد تل اويو چطوره موشه جون
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  4 13
  چه حرف احمقانه ای. خوده آمریکا که تلفاتش بیشتره. بازم توهم توطئه
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  1 0
  این مرگ و میر و کرونای گسترده آمریکا را از تحریم های ایران دور نمی کند
 • سارا US ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  18 20
  بهترين راه براي فرار از بي مسئوليتي انداختن ماجرا به گردن دشمن خيالي است ؟!
  • IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   12 2
   ساده لوحی است که به کسی که بمب اتم را آشکارا بر سر مردم ژاپن ریخته ، به بومیان آمریکایی پتوهای آلوده به میکروب آبله داده ،در جنگ ها از سلاح های ممنوعه استفاده میکند در عراق بمب های حاوی رادیو اکتیو بر سر مردم ریخته اطمینان کرد ،
 • IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  6 0
  البته برنده بازی فعلا چین هست بزرگترین خریدار نفت و بزرگترین صادر کننده ماسک
 • آذربایجانی IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  4 1
  احتمال اینکه این ویروس کار آمریکا باشه کم نیست ولی این احتمال در صورت صحت هم نمیتونه مسئولین کمکار و مسببین همه گیری کرونا در ایران و احتکار کنندگان و... رو مبری کنه
  • IR ۰۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
   1 0
   خیلی از مسئولین ماهم دستورات اونارو درنهان اجرا میکنن .فکر کن
 • FR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  13 2
  "لندمن: قاطعانه اعتقاد دارم که این ویروس در آمریکا ساخته شده. این توطئه اگر دقیق و درست باشد..." !!!! چه استدلال عمیقی. منم قاطعانه اعتقاد دارم زمین گرد نیست. با اینکه هیچی از کیهان شناسی نمیفهمم! کی میخواد بگه نیست بیاد نشونش بدم!! عجیب تر اینکه اول میگه قاطعانه اعتقاد دارم ... فلان فلان... بعد میگه اگر درست باشد... !!! هنوز شاهکار جمله قبل خشک نشده میاد خودشو نقض میکنه! عزیزان، اینکه ویروس ساخت دست انسان هست یا نه کار پژوهشگران ویروس شناسیه نه تحلیل گران سیاسی! ما که مدام به همه می تازیم چرا راجع به هر چیزی که تخصصی ندارید نظر میدید نباید نظر یک سیاست مدار راجع به یک ویروس رو ملاک قرار بدیم
  • IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   7 0
   احسنت
  • IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   1 1
   واقعا منتظرید پژوهشگران ویروس شناس سازمانهای تحقیقاتی که خودشان مدیون دلارهای آمریکا هستند بیایند آمریکا را متهم کنند؟ واقعا عقل ندارید که بفهمید چرا آمریکا از کرونا در چین و ایران آنطور ابراز خوشحالی می کرد؟ آن کسی هم که به تو احسنت گفته قطعا جیره خور آمریکا است. اشتباهی به او مثبت دادم.
  • FR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   9 0
   نه منتظرم یک تحلیل گر سیاسی آمریکایی در مورد هر چیزی اظهار فضل کند و من هم چون نظرش باب میلم است بپذیرم! مشکل اینجاست هم شما هم آن بی خردهایی که چشم و گوش بسته از آمریکا و یا هر دار و دسته ای دفاع میکنند نظر منطقی رو بر نمی تابید. من ساخته ی دست انسان بودن یا نبودن را چه توسط آمریکا چه هر جای دیگری رد نمی کنم. می گویم روش اثبات از بیخ و بن غلط است و اینگونه برخوردهای سطحی با چنین مسئله ای بیشتر باعث تضعیف چنین فرضیه ای می شود! آمریکا خوشحالی میکرد؟ فرض کنید آمریکا به ما تهمت بزند که سربازان ایرانی در آمریکا باعث شیوع این بیماری شدند. شما چه واکنشی نشان می دهید؟ قطعا واکنش سختی نشان می دهید. چین چنین کاری کرد. ضمنا پژوهشگران فقط در آمریکا زندگی نمی کنند و جیره خوار آن ها نیستند! همه جای جهان آزاد هستید پژوهش کنید و مقالات خود را در معرض قضاوت متخصصین قرار دهید. یکیش همان چین شما اگر روشی جز این برای تشخیص صحت این فرضیه دارید بفرمایید.
 • IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  6 1
  توهم تولید ویروس توسط امریکا. در ایران هر ناتواتی و ضعفی در کشور وجود دارد به توطعه امریکا نسبت می دهند
  • IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   0 0
   کلا آمریکا هیچ تقصیری ندارد و هیچ سابقه ای هم در اینکارها ندارد! همیشه ما مقصریم. خیلی اتفاقی دهسال است که هر روز در چین یک بیماری جدید پیدا می شود!
 • وطن پرست JP ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  7 1
  امریکا سفیر و وزیر و سربازانشو بخاطر اسراییل فدا می کنه...آیا خاندان های راکفلر و... در رنج و کمبود هستند؟؟؟ یازده سپتامبر نمونه ای از خودزنی آمریکا و فداکردن مردم برای بازکردن درهای جهنم به روی دنیا بود....!!!!!
 • US ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  7 4
  ویروس کرونا میلیونها سال پیش هم وجود داشته ولی بخاطر سبک زندگی مزخرف چینیها چه از نظر بهداشت چه از نظر خوراک و افزایش ترددهایشان در جهان مخصوصا بدون ویزا باعث شده این ویروس گسترش پیدا کند
  • IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   0 1
   رسما کارتان به هذیان گویی کشیده. اگر ویروس کرونا هزاران سال است که وجود داشته که یا همان سبک غذایی هزاران ساله چینی ها باید هزاران سال بود که مثل طاعون شناخته شده می بود! دهسال است پی در پی بیماریهای جدید در چین می آید و شما عشاق سینه چاک آمریکا نمی دانم چه از او گرفته اید که فقط کارتان ماله کشی برای اربابتان شده است
 • رضا IR ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  0 2
  آره طاعون هزار سال پیش وبای 500 سال آبله ی 200 سال پیش همش کار آمریکاست
  • IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
   2 1
   فدایی آمریکا! جناب آقا رضا! باز هم آمد برای ماله کشی. محال است فرق بیماری هزاران ساله و شناخته شده طاعون با کرونا و سارس و مرس و هانتا و... بیماریهای جدید دهسال اخیر را نفهمی. اما عمدا داری خود را به آن راه جهنمی می زنی!
 • IR ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  0 0
  وزیر امور خارجه چین هم همینو میگه
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
  1 0
  کسانی که می گویند کار امریکا نیست پس آزمایشگاه های بیولوژیک امریکا در گرجستان و... چه هدفی دارند؟
 • رهام IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۱
  0 1
  مبینید ویروسی که خودشان تولید کردند گریبان خودشان را گرفت .اقتصاد انها را فلج کرد و موجب فروپاشی کامل امریکا میشود .و این فروپاشی امریکا و تغغیر قدرت و استقلال ایالتهای ان تا 3 ماه اینده قطعی است .و اروپا هم بزودی در منجلاب فرو رفته و به همان دوران قبل رنسانس برمیگردد همان وحشی ها که حتی حمام و مسواک نمیدانند چیبست .مردمانی که قبیله ای زندگی و باهم در جنگ هستند .البته چین هم مقصر است .اما کشور عزیزمان ایران اسلامی در تولید دارو و تجهیزات پزشکی و تجهیزات محافظتی مانند ماسک و الکل ...کاملا خود کفا و هیچ احتیاجی به سازمانهای بین المللی ندارد. به نظر من در این زمان باید دفاتر بین المللی در ایران بسته شود و هیچ تجهیزات پزشکی یا بازرس سازمان بهداشت جهانی وارد نشود که انها جاسوس هستند و روی مردم ماازمایش میکنند و ویروسی خطرناکتر تولید میکنند. حداقل تا 24 ماه اینده بسته شود .بزودی ویروس ریشه کن میشود نهایت تا نیمه اردیبهشت در ایران کامل پاکسازی میشود و هیچ اثر کرونا دیده نمیشود. و نکته بعدی امارهای امریکا و اروپا دروغ است امریکا با این جمعیت و نبود امکانات و اقتصاد فلج خود بالای 55 میلیون کرونایی و حداقل 8 تا 10 میلیون کشته داده .اروپا هم همینطور مانند طاعون انهارا گرفتار کرده . از بین میبرد .باشد که دیگر ظلم نکنند .و به خود بیایند .بزودی انها در مقابل ما زانو زده و التماس میکنند کمک کنید و ما تحریم را بر میداریم .و ما که خودکفا هستیم پولهای بلوکه شده را میگیریم و قردادهایی که زیرش زدند دوباره برقرار شده و مجبور میشوند هواپیما و کشتی و راکتور گداخت و... را دودستی پیش نوبت بقیه تقدیم کنند .فقطمیگویند ما را از شر این بلا راحت کنید .داریم هلاک میشویم .و ما با رفعت خودمان گذشت کرده و کمک میکنیم و امریکا که چندین کشور شده نیز کمک میخواهد و ما کمک میکنیم و اقتصاد و بهداشت انها را نجات میدهیم .اینها بزودی اتفاق میافتد .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس