المپیک 2020

توکیو که پیش از این به دلیل جنگ جهانی دوم نتوانسته بود میزبانی المپیک را برگزار کند امسال هم به خاطر ویروس کرونا موفق به برگزاری بازی های ۲۰۲۰ نشد.

به گزارش مشرق، بعدازظهر امروز شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در تماسی تلفنی با توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در خصوص تعویق یک ساله بازی‌های توکیو به توافق رسید.

 

براین اساس بازیها حتما تا تابستان ۲۰۲۱ برگزار می شود. با اعلام IOC مشعل در ژاپن باقی می ماند و نام بازیها همان "المپیک ۲۰۲۰" خواهد بود.

* کرونا علیه المپیک

شیوع ویروس کرونا در جهان باعث شد تا مسابقات مختلف انتخابی المپیک توکیو لغو شود و یا به تعویق بیفتد همین موضوع درخواست کشورهای مختلف را برای تعویق المپیک به دنبال داشت.

در طول تاریخ برگزاری بازی های المپیک برای نخستین بار است که این بازی‌ها به تعویق می افتد، پیش از این به دلیل جنگ جهانی سه بار بازیهای المپیک برگزار نشد.

در طول برگزاری بازیها برای نخستین بار است که مسابقات به خاطر شیوع یک بیماری به تعویق می افتد.

* جنگ جهانی به جای صلح المپیک

بازی های المپیک ۱۹۱۶ قرار بود به میزبانی برلین برگزار شود. کمیته بین المللی المپیک در چهارمین نشست خود که ۴ جولای ۱۹۱۲ برگزار شد میزبانی این بازی‌ها را به برلین داد اما جنگ جهانی باعث شد تا المپیک لغو شود. برلین ۲۰ سال بعد در سال ۱۹۳۶ میزبانی را برعهده گرفت.

 در سال ۱۹۴۰ قرار بود بازی های المپیک به میزبانی توکیو روزهای ۲۱ سپتامبر تا ۶ اکتبر برگزار شود. با وجود پیش بینی هایی که ژاپنی ها برای برگزاری این بازی‌ها داشتند، جنگ جهانی باعث شد تا در سال ۱۹۳۸ ژاپن انصراف خود را اعلام کند.

فنلاندی ها که برای گرفتن میزبانی المپیک ۱۹۴۰ با ژاپن رقابت داشتند، با انصراف حریفشان تصمیم گرفتند مسابقات را برگزار کنند. این بازی‌ها به هلسینکی فنلاند منتقل شد و مقامات بین المللی تاریخ جدیدی را برای مسابقات اعلام کردند. یک سال بعد شوروی به خاک فنلاند حمله کرد و خاک این کشور را به اشغال خود درآورد. به این ترتیب فنلاند هم از عهده میزبانی بر نیامد و جنگ جهانی دوم باعث شد این المپیک برگزار نشود.

لندن میزبانی المپیک ۱۹۴۴ را برعهده داشت. این شهر در سال ۱۹۳۹ با غلبه بر رم، لوزان، آتن، بوداپست، هلسینکی و مونترال در سی و هشتمین نشست کمیته بین‌المللی المپیک میزبانی را برعهده گرفت. جنگ جهانی دوم باعث شد تا این بازی ها هم لغو و سال ۱۹۴۸ در لندن برگزار شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس