علی لاریجانی نمایه - کراپ‌شده

رییس مجلس در تماس تلفنی با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان خواستار ایجاد سپر زیستی در این استان‌ها در برابر شیوع کرونا شد.

به گزارش مشرق، رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان آخرین تحولات  و اقدامات در مقابله با کرونا و  راهکارهای مدیریت هرچه بهتر  این بیماری  در استانهای مذکور را مورد بررسی قرار گرفت و از  خواستار ایجاد سپر  زیستی در  این استان ها در برابر شیوع  کرونا شد.

بیشتر بخوانید:

تأکید لاریجانی بر تدابیر ویژه تعطیلات نوروز در مقابله با کرونا

فیلم/ درخواست لاریجانی از مردم برای روز "سیزده‌بدر"

لاریجانی اولویت‌های ۱۰ گانه "جهش تولید" را ابلاغ کرد

لاریجانی در این گفت و گوها، بر تقویت آمادگی های مورد نیاز سه استان خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بر اساس پیگیری های صورت گرفته و منابع تخصیص یافته  تاکید کرد و گفت: اقدامات کنترلی  اغلب استان های کشور  در مواجهه با  بیماری کرونا قابل تقدیر است و  آمارهای امید بخشی در خصوص درمان و پیشگیری از بیماری کرونا از آنها دریافت می شود؛ لذا   هریک از استان هایی که میزان درگیری در آنها بالاتر است، باید با  تصمیمات ملی ، مدیریت میدانی و  همکاری مردم سپر زیستی  در برابر  کرونا ایجاد کنند.

وی کاهش میزان سفرهای نوروزی از ۱۸ میلیون  به ۳ میلیون سفر را بی سابقه برشمرد و عنوان کرد: هر چند بهتر بود این ۳ میلیون سفر هم صورت نمی گرفت اما این آمار بیانگر کاهش چشمگیر سفرهای نوروزی است و نشان می دهد که جاده های مواصلاتی در برخی استان ها به خوبی کنترل شده است.

در این تماس ها مقرر شد،  آماده سازی و تجهیز مراکز درمان تکمیلی برای بیمارانی که دوره نقاهت را می گذرانند، در این سه استان پیگیری شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت و گو ها  همچنین خواستار آماده سازی طرح جامعی از سوی هر استان  متناسب با پیش بینی شرایط احتمالی و اقتضائات آن  استان  برای  آمادگی مقابله با شرایط و سناریوهای متفاوت وامکانات و  اقدامات ضروری و متناسب با هر سناریو شد.

لاریجانی در این گفت‌وگوها همچنین بر استفاده از ظرفیت های محلی موجود برای ارائه الگوهای استانی با توجه به ویژگی های اجتماعی و  اقتصادی هر  استان در جهت رفع مشکل آسیب پذیری  کسب و کارها   از شیوع  کرونا تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی دراین  گفت و گوها اظهار داشت:  باید به نحوی برنامه ریزی کرد تا ضمن تبادل تجربیات   از تدابیر موثر صورت گرفته در سایر مناطق به ویژه در زمینه کاهش سفرها، اجتماعات و ترددهای درون استانی و درون شهری  استفاده  و همکاری مشترک بین استانها در این خصوص  پیگیری شود.

لاریجانی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با استانداران گفت : بسیج کمک های مردمی و استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد ، محور مهم مقابله با کروناست که باید به آن توجه کافی داشت.

 رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در گفت و گو با استانداران خراسان رضوی ، گیلان و اصفهان  بر ساماندهی روند ضدعفونی فضاهای پر حضور و  پرتردد به نحو  کارشناسانه و با رعایت استانداردهای فنی  تاکید کرد.

همچنین در این گفت‌وگوها  تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز هر استان و برنامه زمانبندی و اقدامات مربوط به تهیه آنها  توسط رییس مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس