روحانی نمایه

رئیس جمهور در پیامی خطاب به مردم آمریکا، شکست کووید-19 را یک «وظیفه» جهانی دانست و هشدار داد که در شرایط یک «همه گیری» خطرناک جهانی، تهران و پاریس و لندن و واشنگتن فاصله چندانی ندارند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این پیام با بیان اینکه تحریم های دولت آمریکا موجب شده است افراد زیادی از شهروندان عادی ایران سلامتی، کار و درآمد خود را از دست بدهند، گفت: ملت ایران این بار هم چه در برابر ویروس، و چه در برابر تحریم و سیاست های ظالمانه و راهبرد فشار حداکثری دولت کنونی آمریکا، با سربلندی و مقاومت دوام خواهند آورد و از این روزگار سخت عبور خواهند نمود اما آیا مردم آمریکا می‌پذیرند که این فشارهای ظالمانه به نام آنان، با رای آنان، و با مالیات آنان بر مردم ایران تحمیل شود؟

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه " اکنون زمان آن است که ملت امریکا بر سر دولت امریکا با صدای بلند فریاد برآورد و از او پاسخ بخواهد. نگذارید بیش از این اوراق تاریخ آمریکا سیاه شود"،  از مردم آمریکا خواست دولت و نمایندگان خود در کنگره آمریکا را آگاه کنند که دشمنی و فشار و تحریم هیچگاه موفقیتی به همراه نداشته و نخواهد داشت.

متن پیام رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
به مناسبت نوروز و سال نو ایرانی، این نامه را به نام ملت بزرگ ایران، خطاب به ملت آمریکا به نگارش درمی‌آورم. در روزهایی که گسترش ویروس کرونا موجب شده است سلامت و حتی موجودیت «نوع انسان»، فارغ از نژاد، ملیت، جنسیت یا دیانت مورد تهدید قرار گیرد؛ موقعیت مناسبی است تا بر سر دردهای مشترک و اصول انسانی بیشتر اندیشیده شود.

امروز همه انسان ها در بیم و هراس نسبت به آینده به سر می برند. آینده ای که به لحاظ همه‌ی وجوه حیات بشر از سلامت تا کسب و کار و حتی روابط اجتماعی و سبک زندگی در معرض تهدید قرار گرفته و هرگز به این اندازه نامطمئن و غیرقابل پیش بینی نبوده است. یقینا موفقیت ما در این مبارزه احتمالا طولانی، در گرو نزدیکی روحی و قلبی همه انسان ها است. "دفاع بین المللی" نوع بشر بی همراهی همه انسان ها پیروز نخواهد شد. امروز، برخلاف سربازان ارتش های مختلف، «سربازان بشریت» با رزم جامه ای یک سان و یک رنگ، بلکه بی‌رنگ و بدون تعلق به یک کشور، در سراسر کره زمین جامه‌ی سپید پوشیده و به جنگ دشمن بشریت رفته‌اند و با فداکاری و از خودگذشتگی در حال مبارزه با آن هستند. در این رزم مشترک، همه ما در یک جبهه هستیم. همه ما خواهان پیروزی نوع انسان بر دشمن مشترک یعنی این ویروس مرگبار هستیم. دشمن مشترکی که برخلاف برخی موضوعات دیگر هیچ اختلاف نظری در خصوص ماهیت آن، تعریف آن و اثر مخرب آن برای بشریت وجود ندارد.  

جای تاسف است که دولت وقت آمریکا، در آن زمانی که مردم ایران مورد هجوم نظامی رژیم بدتر از ویروس صدام بوده و زن و مرد و کودک ایرانی (و حتی عراقی) از گزند سلاح های آن جلاد در امان قرار نداشتند، به او کمک می کرد. اگرچه چندی بعد که تجاوزات آن رژیم ادامه یافت،  دولت آمریکا متوجه اشتباهات خویش شد،  اما این درس باعث عبرت نشد. در زمانه‌ای که گروه تروریستی داعش منطقه خاورمیانه را دستخوش افکار افراطی و اعمال جنایتکارانه خود قرار داده است، دولت کنونی آمریکا با ترور موثرترین فرد در مبارزه با این گروه جنایتکار، و جهان پهلوانِ نابودی داعش، هدیه ای بزرگ تقدیم این گروه تروریستی کرد. اکنون نیز که مردم ایران، علاوه بر بحران جهانی ناشی از هجوم ویروس کرونا هم شده اند، تحت بی‌رحمانه‌ترین تروریسم اقتصادی آمریکا در تاریخ قرار گرفته‌اند، دولت آمریکا همچنان حاضر نیست دست از سیاست اهریمنی فشار حداکثری خود بردارد و با تداوم تحریم به یاری ویروس شتافته است.

دولت ایالات متحده پس از خروج غیرقانونی از برجام تاکنون بیش از یکصد اقدام تحریمی علیه مردم ایران اعمال کرده است که مشخصا بخش های اصلی نظام اقتصادی-مالی ایران را هدف گرفته و در نتیجه صدها میلیارد دلار خسارت مستقیم به اقتصاد و مردم ایران وارد آمده است. تحریم های دولت آمریکا موجب شده است افراد زیادی از شهروندان عادی ایران سلامتی، کار و درآمد خود را از دست بدهند، و حال افزون بر این همه، تحریم ها موجب شده است توان مردم ایران در مبارزه با ویروس نیز کاهش یابد و حتی برخی از هموطنان ما به علت این تحریم ها جان خود را از دست بدهند.

ملت آمریکا،
شما همانند همه مردمان جهان، خود در معرض خطر این ویروس ویرانگر و جهانگیر قرار گرفته اید و طعم تلخ نگرانی از آینده خود و عزیزان تان را حس کرده‌اید. این بار، محصور بودن در میان دو اقیانوس موجب نشده است که مردمان قاره آمریکا از خطر و تهدید به دور باشند. می‌دانید و می‌دانیم که پیروزی در جنگ با ویروس تنها زمانی ممکن است که همه کشورها در این نبرد پیروز شوند و حتی یک کشور آلوده به ویروس باقی نماند. این روی دیگر سکه جهانی شدن است که خوشبختی و رنجوری هر دو جهانی شده‌اند. چنان که شاعر ملی ایران حکیم سعدی قرنها پیش سرود که "بنی آدم اعضای یک پیکرند" بر این مبنا یک عضو رنجور، کل این پیکر مشترک را بیمار میکند؛ بدین ترتیب هیچ مرزی، هیچ دیواری نمیتواند موجب شود که یک کشور و یک ملت از گزند ویروس و یا بازگشت آن در امان بماند.

اینجانب هشدار می دهم که در شرایط یک «همه گیری» خطرناک جهانی، تهران و پاریس و لندن و واشنگتن فاصله چندانی ندارند و هر سیاست کوته بینانه و خصمانه‌ای که بخواهد موجب تضعیف نظام پزشکی و محدویت منابع مالی در مدیریت بحران در ایران شود، تاثیر مستقیم بر روند مبارزه با این «همه گیری» در سایر کشورها خواهد داشت. کووید-19 به معنای واقعی کلمه یک موضوع مرگ و زندگی برای همه کشورها است و شکست آن یک «وظیفه» جهانی است.

مردم ایران البته درطول تاریخ مقاوم بوده اند و هستند. در طول هزاره‌ها، ایرانیان در برابر هجوم خونریزان و جنگ افروزانی از چنگیز تا صدام، و در برابر بلایای طبیعی از وبا تا طاعون دوام آورده‌اند و باقی مانده‌اند و تاریخ و فرهنگ و تمدن کشور خود را حفظ کرده‌اند. این بار هم چه در برابر ویروس، و چه در برابر تحریم و سیاست های ظالمانه و راهبرد فشار حداکثری دولت کنونی آمریکا، با سربلندی و مقاومت دوام خواهند آورد و از این روزگار سخت عبور خواهند نمود.

اما آیا مردم آمریکا می‌پذیرند که این فشارهای ظالمانه به نام آنان، با رای آنان، و با مالیات آنان بر مردم ایران تحمیل شود؟ ضرورت مبارزه با ویروس، موجب تعطیلی مسابقات ورزشی، جشن های عمومی، اماکن و زیارتگاه‌های مذهبی، مدارس و دانشگاه‌ها، و کسب و کارها و مشاغل بسیاری در جهان شده است. عجیب نیست که حتی در چنین زمانه‌ای، فشار و تحریم و ظلم تعطیل نشود؟ ما ادعای کمک های بشر دوستانه را باور کنیم یا این رفتار ضد حقوق بشری را؟  

در روز بیستم مارس (یکم فروردین ماه) ایرانیان به همراه مردمانی از 12 کشور دیگر، سال نوی ایرانی، نوروز (به معنای روز نو و روزگار نو) و آغاز بهار را جشن گرفته‌اند. بیایید کاری کنیم که این بهار، و این «روز نو» آغازی باشد برای نگاه انسانی به سایر هم نوعان.

ملت آمریکا،

من به نام عدالت و انسانیت، وجدان های پاک و فطرت های الهی شما را مخاطب قرار داده و از شما می‌خواهم دولت و نمایندگان خود در کنگره آمریکا را آگاه کنید که دشمنی و فشار و تحریم هیچگاه موفقیتی به همراه نداشته و نخواهد داشت. این گفتار انسانی و رفتار انسانی است که جواب خواهد داد.

متاسفانه تحلیل نادرست از شرایط منطقه و مشورت‌های گمراه‌کننده از سوی دشمنان ایران، سبب شده است تا سیاست های غلط و مداخله جویانه آمریکا در جهان و منطقه خاورمیانه اصلاح نشود؛ و کسی که با شعار بیرون آمدن از خاورمیانه و بازگشت سربازان به خانه، رای ملت امریکا را کسب کرد، از وعده های خود عدول کرده و بیشترین مداخله جویی را از جیب ملت امریکا در منطقه انجام دهد. فاجعه آمیز آنکه دولت امریکا با کشورهایی که موجب پیدایش داعش بوده اند همراهی و هم نوایی داشته، اما با کشوری که نقش اصلی در نابودی داعش ایفا کرده و می کند، به ستیز برخاسته است. متاسفانه تندروترین و مرتجع ترین دشمنان دموکراسی و حقوق بشر در جهان که خود سرزمین دیگر ملت ها را اشغال کرده و یا ملت‌های خود را حتی از یک انتخابات آزاد محروم کرده اند، اکنون به مشاوران دولت آمریکا تبدیل شده و از آن طریق سیاست های منحط خود را به مردم آمریکا دیکته می‌کنند. و اینک " اتحاد ویروس و تحریم " به رمز عملیات جدید آنها علیه ایران بدل شده است. قربانیان تحریم و ویروس نه جناح های سیاسی در ایران که مردم عادی کوچه و خیابان هستند.

اکنون زمان آن است که ملت امریکا بر سر دولت امریکا با صدای بلند فریاد برآورد و از او پاسخ بخواهد. نگذارید بیش از این اوراق تاریخ آمریکا سیاه شود. بازگشت به قانون و حقوق بین الملل و اصول حقوق بشر به نفع مردم آمریکا و همه ملت‌های جهان است. بدانید که آیندگان نسبت به مردم آمریکا از روی عملکرد دولت آمریکا قضاوت می‌کنند و متأسفانه تا به حال عموم جهانیان قضاوت خوبی نسبت به آمریکا ندارند.

ما در ایران همیشه اهل گفتگو بوده ایم و هرگز از آن هراس نداریم، همان گونه که در مذاکرات ۱+۵ اثبات کردیم. ما رعایت تعهدات را ضرورتی قانونی، اخلاقی و بین‌المللی می‌شماریم و نشان داده‌ایم که به توافق‌هایمان پایبندیم و عهدشکنی دیگران را نمی‌پذیریم. مردم ایران ارزش دوستی و احترام بر اساس اصول کرامت و انسانیت را می شناسند و به آن پاسخ مثبت می دهند، اما در مقابل فشار و تهدید می‌ایستند و قهرمانانه دفاع می‌کنند. ما ملت سرافرازی هستیم با هزاران سال سابقه تمدنی، به زبان زور با قدرت پاسخ می دهیم و به زبان کرامت با احترام.

 آغاز بهار و عید نوروز بر تمامی شما، به ویژه آمریکایی‌های ایرانی تبار مبارک،

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

اول فروردین ۱۳۹۹

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 52
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 33
 • عبدالله IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  20 6
  بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گو هرند چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو ها را نماند قرار
  • IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
   18 18
   بنی ادم اره ولی اونا بنی خرن.
  • IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
   18 26
   عزیزم به خر اهانت نکن همین خر زنش عنبر نسا تولید می کنه بی هیچ منتی
  • IR ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   31 13
   حدس می زنم می خواد سلامتی مردم ایران رو گرو بگیره برا یه برجام دیگه..
  • DE ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   14 1
   خاک بر سرت که آمریکایارو آدم حساب کردی یک مشت آدمکش وحشی رو!
 • IR ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  14 7
  صهیونیست های آمریکایی هیچ وقت به ایران اجازه نمیدن قدرت بگیره. و
  • IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   16 8
   بله اما اجازه ما دست، نه اونا نه هیچ کس دیگه نیست. اراده می کنیم و می تونیم.
  • نادر UA ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   1 0
   یک امریکایی هم در مورد این پیام خبر نداره
 • IR ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  39 13
  بازی جدید کدخدا پرستان وگرا دادن مجدد به دشمن !!!! آخه دولت تروریست بالذات آمریکا با این عجز لابه ها از عداوتش دست برمیداره ؟
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  24 0
  داداش، توئیت انگلیسی کن! امریکایی ها مقاله و خبر نمیخونن.
  • IR ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   27 3
   این اگه انگلیسی بلد بود که مترجم با خودش اینور اونور نمی برد!! فقط شدیدا موندم چطور انگلیس مدرک گرفتن ایشون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :/ خیلیه هاا :))))) یعنی چیکار می کرد اونجا؟
 • IR ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  15 65
  روحانی ملت آمریکا خودش گرفتاره با مردم آمریکا کاری نداشته باش وقتی خودشان زیر سلطه دولتشان له می‌شوند.!!!
 • IR ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  12 9
  این نشون داد دهکده جهانی، کوچکتر از اونیه که فکر می کنیم. کشورها باید منافع یکدیگر را تامین کنند و در جهت خلاف منافع هم، قدمی برندارند. اینجوری امنیت در این دهکده میسر خواهد بود. اینکه ما فکر کنیم داخل مرز سیاسی هر کاری خواستیم، می توانیم انجام دهیم، غافل از اینکه این مرزها برای ماست، کره زمین مرزبندی ندارد.
  • DE ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   30 0
   مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا
 • مهدی IR ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  29 14
  جناب رئیس جمهوروجناب وزارت خارجه شما هنوزازخواب چند ساله خود بیدارنشدید؟یابیدارشدید و خودتون روبه خواب زدید؟شما چطور وقتی میبینید که شیطان بزرگ خودش با این بیماری دست وپنجره نرم میکند دوباره التماس میکنید،اینا اول باید مردم خودشون رو نجات بدهند،برای چی عزت و شرف ملت ایران رو میبرید؟برای چه درمتن نامه خود ازجانب ملت ایران حرف میزنید؟آیا ما گفتیم این نامه رابنویسید؟
  • DE ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   24 1
   حسن ذلیل مرده آرمیکاس و از آب گل آلود کورونا هم میخواد ماهی آمریکایی بگیره ظاهرا خرجام که براش تخم دوزرده کرد درس عبرت نشده براش.
 • IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  22 0
  تویکی با آمریکا کاری نداشته باشی نه آمریکا تحریم میکنه نه ویروس می‌فرسته. یک مدت سربه سرآمریکا نذار ببین چی میشه.!!!
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  18 16
  دوباره نه مرسی میخواهید بشنوید از این کوته فکر حاکم بر امریکا.شما فکر کرده اید مردم امریکا همانند مردم ایران سیاسی هستند ؟ آنها بخش اعظمشان نمیدانند ایران در کدام قاره است.! چه برسد به دولتشان فشار بیاورند آنهم اکنون که همه دنبال ماسک ، دستکش و الکل میگردند.
 • IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  20 5
  انقدر قربون صدقه آمریکا نرو وملت را هم رنج نده بااین رفتارت.!!!
 • IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  5 11
  چقدر هم مهمه!!
 • وطن دوست TR ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  27 6
  یک نامه هم به خدا بنویس طلب عفو کن که ۷ سال مردم را اسیر کدخدا کردی و علم و هسته ای و همه چیز را فدا کردی به جای مردم امریکا از خدا طلب عفو کن و نامه توبه بنویس
 • IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  14 13
  روحانی سوادش کجا بود این برایش نوشتن
 • IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  15 2
  تا خدا هست هیچ کس را به یاری نطلب
  • IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   32 14
   ما امیدمون بخداست نه امریکا.
 • IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  27 13
  اقای روحانی اکثریت مردم امریکا فرقی با ترامپ ندارن.
 • IR ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  12 15
  برادر عزیز یک بار امتحان کن به عنوان رییس جمهور یک برنامه توسل بگذار و به درگاه الهی توبه کن و از خدا کمک بخواه والله خدا به دادمون می رسه . آخه کی می خواهی بیدار بشی
 • IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  23 6
  از انتقام سخت به التماس عاجزانه . پرچم کشورشون اتیش میزنین بعد نامه می نویسین، خیلی خنده دارین واقعا
  • IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   37 15
   متن نطرات را بخون متوجه میشی که ما هنوز ایستادیم هرچند دولت خسته است
  • IR ۰۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   9 2
   شما نگران پرچمشون نباش.
 • یک ایرانی در قرنطینه IR ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  20 15
  حضرت رییس جمهور ملت آمریکا هستند که دولتشون را ساختند ملت امریکا هستند که ارتش امریکا را ساختند ملت امریکا هستند که در مناصب دولتی کار می کنند و ...حضرت رییس جمهور ما ۴۰ ساله تحریم هستیم ما ۴۰ ساله زیر فشار دشمنان داخلی و خارجی و احمقها قد خم نکردیم و هنوز به الله و ائمه با همه وجود ایمان داریم ، حضرت رییس جمهور به کادر درمانی نگاه کن و قدرت الهی را ببین به جای کدخدا و ملت کدخدا از ملت خدا و خود خدا کمک بخواه به عظمت و قدرتش قسم شما چوب حرف بستن با کدخدا را می خوری شما چوب تکیه به مذاکره با دولت شیطان را می خوری آقای رییس جمهور سنگهات را با خدا وا بکن و با قدرت بهش تکیه کن و بتاز ما از هرکس که کارس بوی خدا بدهد حمایت می کنیم و برای امر حکومت خدا بر زمین از جان مایه می گذاریم
 • ناراضي وضع موجود IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  11 12
  اين آقا باز متوهمين ميگه تهران پاريس لندن واشنگتن. باز هم غرب و غرب و غرب. بقيه جهانم. هيچي
 • DE ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  24 0
  80 درصد اوضاع خراب اقتصادی ایران اصلا ربطی به تحریمها ندارد مدیریت فساد و رانت و شیتیل و پسرخاله و داداچ و دخالت های مادر عروس در سیاست و طمع ورزی و زیاده خواهی و تمامیت خواهی برجامی و گره زدن آب و نان و رزق مردم به دست و اراده کدخدا ما را به این روز انداخت .انشاالله مجلس جدید با تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب و اقتصاد مقاومتی به شما نشان خواهد داد که با تکیه برخدا و نه کدخدا کارها پیش میرود.
 • IR ۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  12 2
  پیام باید کوتاه و مفید باشه تا اثرگذار باشه
  • DE ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
   1 0
   پیام/تمام
 • IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  7 10
  جای نامه نگاری با امریکا و مردمش دعای ۷ صحیفه را به یک استاد اخلاقی که اصلاح طلب نباشه بگو بیاد تو هیات دولت در یک جلسه درس بدهد
 • IR ۰۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  1 12
  بنظر من خوبه ، چون اتمام حجت میشه . هم برای آمریکائیان و هم برای آندسته از ایرانیان که تصور میکنند که آمریکا خوبه و مذاکره باهاش سود داره . تکلیف روشن میشه ، معلوم میشه ادعاها چقدر واقعیه و مردم آمریکا قادر به تکلیف برای سیاسیون خود میباشند و همینطور تکلیف ما هم بعد از آن روشن خواهد بود که باید روی پای خود بایستیم و قوی شویم ، تا ده برابر . و باور کنیم هدف نابودی ایرانه ، همانطور که ناتانیاهو اخیرا مطرح کرد که ایران با شکل موجود بصلاح نیست . اگر هم نامی از ایران باشه با نقشه ای بسیار کوچکتر که توان عرض اندام و نقشی در منطقه و جهان نداشته باشه و اساسا ربطی به رژیم حاکم نداره ، این خواست صهیونیزم جهانیست
 • IR ۰۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  31 3
  جناب اقای رئیس جمهور،، امریکا دشمن است و ذات دشمن، دشمنی کردن شما را بخدا درک کنید با کوتاه آمدن ، پیغام و پسغام نخواهیم توانست روحیه خبیث شیطان بزرگ را تغییر دهیم هیچ‌راهی غیر از قدرتمند شدن نداریم قدرتمند شدن هیچ راهی ندارد جز اعتماد به جوانان جویای نام داخلی ،تمام کشورهایی که امروز جایگاهی در دهکده جهانی دارند و میتوانند قدرت خود را به طرفهای مقابل دیکته کنند در اول روی داشته های داخلی خود حساب ویژه ای باز کردند اقای رئیس جمهور شما تقریبا تنها شخصی میباشید که بارها وبارها در راس هرم گفتگوی با شیطان و ایادی ان قرار داشتید و بهتراز هر شخصی در ایران میدانید که نه شیطان بزرگ نه حتی اروپا قابل اطمینان نیستند پس این افتخاری نیست که ما بخواهیم بگویم در برابر کسانیکه به تعهداتشان هیچ پایبندی ندارند ما همچنان به توافق مان پایبندیم اخر شما را بخدا باید پایبند چه باشیم بارها اعتماد کردیم و اخرینش برجام بود برجام کجاست به ما نمیخواهد پاسخ دهید فقط به خودتان این پاسخ را بدهید اینکه بخواهیم در تخیلاتمان از برجام افسانه سازی کنیم فقط توهم زدگی خودمان را ثابت میکنیم قرار بود چون .... داریم کلاه سرمان نرود اما می بینیم که رفت جناب رئیس جمهور شما بهتر میدانید جوانان ما در دنیا بی نظیر میباشند همان کسانیکه که در جنگ با دستان خالی حماسه شاهنامه ای افریدند اقای رئیس جمهور شیطان بزرگ دشمن است و هیچگاه دوست نخواهد گردید هنگامی که علنا اعلام میکنند تحریم تا خورد شدن استخوان های فرزندان ایران ... حتی انقدر این دشمن رذل و پست میباشد که بیماران ایرانی را هم مورد تحریم دارویی قرار داده است ... اقای رئیس جمهور کلید حل مشکلات داخل میباشد نه در جایی دیگر .. باقیمانده دولت تدبیر وامید را در داخل سرمایه گذاری کنید خواهید دید شش سال از دست داده را بدست خواهید اورد ... اقای رئیس جمهور دیگر وقتی نمانده ایران امروز به یک دولت وحدت ملی و جهادی برای سازندگی احتیاج دارد نه تفکر جریانی قبیله ای !!
 • IR ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  19 14
  اقای رئیس جمهور تاریخ اینده ایران که بدست تاریخ نویسان مستقل مکتوب خواهد گردید از شما به نیکی یاد نخواهد کرد کلید حل مشکلات داخل میباشد این واضح است و شما و مشاوران شما خودتان را بخواب زده اید بدانید که یکی از محبوب ترین شخص جبهه مقاومت در زمان دولت شما بدست خبیث ترین نوع بشر بشهادت رسید و این مهم در تاریخ ثبت خواهد شد
 • سید مهدی IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  0 0
  «دولت آمریکا متوجه اشتباهات خویش شد»!!!! اگر بخواهیم این فراز را حمل به صحت کنیم باید بگوییم منظور این است که: آمریکا متوجه اشتباه خود در تاکتیک مقابله با ایران شد نه استراتژی براندازی ایران!!
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  4 0
  حسن تا کی میخوای فکر لندن و پاریس باشی؟!
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  22 12
  با شیوع کرونا در آمریکا و کانادا فروش اسلحه و مهمات در این دو کشور رکورد زد (حالا پیدا کنید ارتباط کرونا را با فروش اسلحه و مهمات). دولت آمریکا برآمده از همین ملت و چیز جداگانه ای از آن نیست. بیخودی به نامه نگاری به ملت آمریکا دلخوش نباشید و ایران را با این نامه نگاری های بیهوده تحقیر نکنید. آن موقع که فکر می کردید برجام دوای همه دردهای کشور است باید به فکر نارو زدن آمریکایی ها می بودید.
 • DE ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  15 0
  مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا
 • DE ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  4 0
  مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  13 0
  سلام اینقدرکه دنبال این غربی های دشمن اسلام وبخصوص شیعه هستید دنبال تشویق وبه کارگیری نیروهای مومن متخصص وانقلابی خودمان باشید به لطف خدوند متعال همه مشکلات با کمک امام زمان (ع) مرتفع خواهد شد.
 • یک خواننده سایت IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  11 0
  این نامه بسیار بی جا و ذلیلانه است این نامهبا این که عنوان مردم را دارد اما بیشترتشویق نامه برای ترامپ است تا اصرار بر تحریم کند.معلوم می شود اصلا روحانی به سخنان رهبری به ویژه سحن ایشان در اول سال را گوش نمی کند.
  • DE ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
   6 0
   چند سال پیش تو همین ایام رهبری برجام رو خسارت محض اعلام کردند ولی یه هفته بعد حسن آمریکایی اومد گفت هر کس از برجام انتقاد کنه بی غیرته!!!!
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  14 0
  اقای حسن روحانی برجام در زمان امضا مرده بدنیا امد اما شما چون اعتبار خودتان را به برجام گره زده بودید حاضر به پذیرش اشتباه استراتیژیک خودتان نبودبد متاسفانه شش سال از وقت این کشور و ملت را صرف احیا مرده برجام کردید بعد هم گفتید که غیر از مذاکره راهی بلد نیستید اقای روحانی بگویید مذاکره با چه کسی و برای چه ؟؟مذاکره با شیطانی که عملا عربده میکشد که خواستار تسلیم و نابودی ملت ایران میباشد اقای روحانی شش سال دنبال کلید و حل مشکلات نزد کدخدا (شیطان) گشتید اما نتیجه نگرفتید ببینید امروز همان شیطان حاضر نیست اجازه دهد برای جلوگیری از کرونا ویروس تحریمها را بر دارد و روز بروز حلقه تحریم ها تنگتر میکند حتی مواد غذایی و دارویی را تحت شدیدترین و بی سابقه ترین تحریمهای سخت گیرانه علیه ملت ایران قرار داده است اقای روحانی مردم ایران مخالف سیاست های استکباری امریکا میباشند بشنوید مردم از امریکا و متحدین امریکا بیزارند بخاطر همین را مقاومت را در پبش گرفته اند اقای روحانی استبداد چیست ؟ اقای روحانی با اشتباهات مکرر خودتان در راهکار کارشناسان خبره علیه کرونا ویروس دست در دست شیطان علیه ملت ایران نگذارید اینکه میگویید ۷۰درصدمردم گرفتار کرونا ویروس میشوند یک اشتباه دیگر است چنانچه راهی را که چین پیمود خیلی سریعتر وبا تلفات کمتر این ویروس مهار خواهد شد شما که معتقدید اقای جانسون در انگلیس همین را تایید میکند اقای جانسون هم فهمید اشتباه میکند و تغییر موضع در مقابله با کرونا ویروس داد چرا مرغ شما یک پا دارد دیگر جان ملت در بین میباشد این برجام نیست که بتوانید با شامورتی بازی و فرار از پاسخگویی ادامه دهید اینجا دیگر امنیت ملی ایرانیان دربین میباشد تا دیر نشده در مورد کرونا ویروس سیاست موفق کشور چین در مهار ان را اجرا کنید.
 • DE ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  9 0
  حسن ذلیل مرده آرمیکاس و از آب گل آلود کورونا هم میخواد ماهی آمریکایی بگیره ظاهرا خرجام که براش تخم دوزرده کرد درس عبرت نشده براش.
 • DE ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  6 0
  رئیس جمهور آمریکا به مردم خودشون رحم نمی کنه مشکل اساسی دستمال توالت دارن، مردم هم زورشون به دولت نمی ره، آخه چه جوررری مردم آمریکا دولت خودشون برای ایران در تنگنا قرار بدن!!!
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  2 0
  پناه می بریم به خدا از دست منافقان غرب پرست که همواره دست از حقیر کردن کشور امام زمان بر نداشته و نخواهند داشت خدا لعنتشان کنه !
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
  4 0
  سیاه تر از این ، مردم امریکا یا مهاجرند یا تحت سیطره بانکها ، به انها نامه ننویسید ..به ایرانی ها نامه بنویسید که چکار کنید . البته به ایرانیهای حاج قاسم ، به ایما نیها ،‌ خواهند گفت از NPT خارج شوید.. بهت ین موقع الان است ..
 • محمد مهدی اسلامی (نام مستعار ) IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
  0 0
  ز قرآن مدام مشرکین در جهان . بلرزیده اند آشکار و نهان . بدان علٌَت اَر جاری احکام ِ آن ، شود ، ره به نیستی برند ظالمان .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس