علی باقری

دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: کشورهایی که با ایران در بحث کرونا همکاری نمی کنند بدانند عامل تولید آن خواهند بود و جامعه جهانی باید نسبت به آن ساکت نماند.

به گزاش مشرق، علی باقری دبیر ستاد حقوق بشر ایران در برنامه تلویزیونی فرمول یک در مورد تحریم‌هایی که توسط غربی‌ها به کشور وارد می‌شود، گفت: تحریم‌ها زورگویانه است و در آن شکی نیست و خیلی از کشورهای اروپایی، آن را اجرا می‌کنند و این امر به دارو هم رسیده است.

وی خطاب به تروریسم‌ها افزود: چطور می‌بینید جمعیت ایران را و چطور این اقدامات غیرانسانی را انجام می دهید.

باقری گفت: برخی از کشورها بانی قطعنامه حقوق بشری در ایران می‌شوند و آن وقت همین کشور جلوی صادرات پانسمان بیماران ایبی به ایران را می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

زاهدی: ممانعت آمریکا در ارسال دارو به ایران ادامه توطئه‌ بیولوژیکی است

کشورهای تحریم‌کننده دارو صلاحیت عضویت در شورای حقوق بشر را ندارند

باقری گفت: این تصمیم در مورد همه مردم ایران می شود و با مرام انسانی سازگار نیست.

دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: اروپایی‌هایی که ادعای حقوق بشر دارند باید در مورد اینکه در این مقطع که درگیر کرونا هستیم دست به این اقدامات می‌زنند خجالت بکشند.

وی افزود: کشورهایی که با ایران همکاری نمی‌کنند در بحث کرونا، عامل تولید آن خواهند بود و جامعه جهانی باید نسبت به آن اقدام کند و در مورد آن ساکت نباشد.

دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: به مسؤولان مدعی حقوق بشر نامه نوشته و تأکید کردم شما که جلوی دارو در بحث مقابله با کرونا را می‌گیرید در انتقال این ویروس مسؤولید.

وی افزود: هم دولت و هم سایر ارکان نظام همه قوت خود را به کار بسته و در این برهه حساس اگر مردم رهنمودهای لازم وزارت بهداشت را رعایت کنند در این مسیر با وجود همت کادر پرستاری و پزشکی که کار می‌کنند و با اتکا به توانمندی خود از پس مشکلات کرونا برمی آییم.

دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: موفقیت‌های ما هیچ چیزی از رذالت و پستی این کشورها که دست روی دارو و تجهیزات پزشکی می‌گذارند، کم نمی‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس