کد خبر 1053098
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
پیروزی «جو بایدن» در سومین «سه شنبه بزرگ»

معاون اول رئیس جمهور سابق آمریکا در سومین سه شنبه بزرگ هم با پیروزی در دو ایالت «فلوریدا» و «ایلینوی»، برنی سندرز رقیب سرسخت دموکرات خود را در رقابت‌های درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری کنار زد.

به گزارش مشرق، «جو بایدن» معاون اول باراک اوباما که در دور اول و دوم رقابت‌های درون‌حزبی نامزدهای دموکرات موسوم به «سه شنبه بزرگ» پیروز شده بود، این بار هم موفق شد «برنی سندرز» رقیب سرسخت خود را در دور سوم این رقابت‌ها پشت سر بگذارد.

بیشتر بخوانید

«جو بایدن» تحت پوشش سرویس مخفی آمریکا قرار گرفت

جو بایدن در سومین «سه شنبه بزرگ» (مهمترین روز تقویم انتخاباتی آمریکا) توانست با پیروزی در دو ایات فلوریدا و ایلینوی به ترتیب 59 و 59.1 درصد آراء را از آن خود کند.  

بر اساس این گزارش، برنی سندر نامزد سوسیال دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم در فلوریدا 37 درصد و ایلینوی 35.2 درصد آراء را به دست بیاورد.

انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در ایالت اوهایو نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است.

بایدن سه شنبه هفته پیش در دومین دور رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات‌ها در روز «سه‌شنبه بزرگ» که در آن واجدین شرایط از 6 ایالت پای صندوق رأی رفته بودند، موفق شد در سه ایالت از جمله «می‌سی‌سی‌پی» و «میسوری» به پیروزی دست یابد.

نخستین سه‌شنبه بزرگ که دو هفته پیش در 14 ایالت برگزار شده بود، بایدن با پیروزی در 10 ایالت و با کسب 47 درصد آرا توانست 566 موکل انتخاباتی را به دست بیاورد و در صدر نامزدهای دموکرات قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس