کد خبر 1052829
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
تهدید به مرگ رئیس تیم استیضاح ترامپ

یک مرد 62 ساله آمریکایی از ایالت «کنتیکت» به اتهام تهدید به قتل رئیس کمیته مجلس نمایندگان آمریکا در بحبوحه آغاز پرونده استیضاح دونالد ترامپ در کنگره، بازداشت شد.

به گزارش مشرق، دادستان‌های فدرال روز گذشته (دوشنبه) اعلام کردند که مردی از ایالت «کنتیکت» به اتهام تهدید به قتل «آدام شف» رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان و مدیر پرونده استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مجلس نمایندگان بازداشت شد.

بنا به گزارش روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»،  «رابرت فلپس» ۶۲ ساله از منطقه «تورینگتون» ایالت کنتیکت از فرم درخواست ملاقات در وب‌سایت کنگره‌ای شف برای ارسال پیام‌های تهدیدآمیز استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ بالاخره کرونا را جدی گرفت

طبق این گزارش، این پیام‌های تهدیدآمیز در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۱ آبان ماه)، شب اولین جلسه علنی استیضاح ترامپ ارسال شده است.

طبق گفته دادستان های فدرال این مرد مورد نظر بازداشت شده است و در دادگاه منطقه‌ای آمریکا در کنتیکت محاکمه شده است.

فلپس سومین نفری است که متهم به تهدید شف است و آنطور که دادستان‌ها می‌گویند، در پیام تهدیدآمیز خود نوشته است: «من می‌خواهم بیایم و تو را ببینم و به صورتت تف بیاندازم و می‌خواهم تو را با دستانم بکشم و گردن کلفت مشمئزکننده تو را بشکنم».

این فرد همچنین نوشته بود: «به فکر روز مراسم تشییع خود باش».

«آلیسون نیر» وکیل مدافع فلپس از اظهارنظر درباره این خبر خودداری کرد و فلپس نیز به درخواست نیویورک‌تایمز برای اظهارنظر درباره این خبر خودداری کرد. از طرف دیگر، سخنگوی آدام شف نیز حاضر به اظهارنظر در اینباره نشد.

فلپس به تهدید به قتل یک مقام آمریکایی با هدف مانع‌تراشی، ارعاب یا مداخله در انجام وظایف این مقام یا با هدف انتقام علیه یک مقام رسمی به دلیل انجام وظایفش متهم است.

مجلس نمایندگان آمریکا در تاریخ ۱۸ دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی به استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص سوءاستفاده از قدرت و ایجاد مانع در اجرای عدالت (کارشکنی در کار کنگره در مسیر تحقیقات استیضاح) رای داد. مجلس نمایندگان آمریکا دارای اکثریت دموکرات است. در پی این رای مجلس نمایندگان، استیضاح ترامپ برای برگزاری دادگاه استیضاح به مجلس سنای آمریکا ارجاع شد.

با اینحال، اواسط اسفندماه، با رأی سنا آمریکا، دونالد ترامپ در نهایت از هر دو بند اتهامی خود در قطعنامه استیضاح مجلس نمایندگان تبرئه شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس