کد خبر 1052759
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
عراق و امریکا

یک نماینده پارلمان عراق سخنان اخیر وزیر خارجه آمریکا را نشانه ای از قصد واشنگتن برای اشغال دوباره کشورش دانست.

به گزارش مشرق به نقل از رسانه های عراقی، جاسم البخاتی نماینده پارلمان عراق گفت: این گفته مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا به عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق که واشنگتن اقدامات بیشتری درصورت حمله به نیروهای آمریکایی اتخاذ خواهد کرد، بیانگر ظهور نشانه های جدید اشغال مجدد عراق است.

وی تصریح کرد: موضع دولت عراق در برابر حملات اخیر آمریکا علیه الحشد الشعبی و پلیس ضعیف است و آمریکا را به عدم احترام به حاکمیت این کشور سوق داده است.

بیشتر بخوانید:

البخاتی گفت: صحبت های پامپئو با عبدالمهدی بیانگر بی احترامی آمریکا به دولت عراق است.

وی افزود: تحرکات اخیر آمریکا و جایگزینی یگان های رزمی اش در داخل عراق بیانگر ظهور نشانه های اشغالگری جدید آمریکا در عراق است.

البخاتی گفت: آمریکا در حریم هوایی عراق جولان می دهد و دولت فدرال از حملات آمریکا مطلع نشده است و این امر بیانگر اعمال سلطه آمریکا بر کشور و بازگشت اشغالگری است.

همزمان صادق الحسینی از رهبران سازمان بدر نیز در گفت وگو با سایت المعلومه تصریح کرد: آمریکا حشد شعبی را دشمن شماره یک خود نه تنها در عراق بلکه در خاورمیانه می داند لذا حملات مکرر به مقرهای حشد زاییده ماههای گذشته نیست بلکه نقشه ای است که آمریکا آن را از زمان تولد حشد و موفقیتش در مقابله دلاورانه با گروه تروریستی داعش و آزادسازی پیاپی شهرهای عراق از دست این گروه کشید.

وی افزود: آمریکا برای حمله به مقرهای حشد شعبی متکی به مزدوران داخلی و فناوری خود از جمله ماهواره ها و پهپادها برای رصد این مقرها است.

الحسینی گفت: حشد شعبی باقی است، زیرا یک نیروی عقیدتی با پشتیبانی مردمی است و جنایات آمریکا تنها بر پافشاری فرماندهان حشد برای التزام به پیمان خود جهت تکمیل مسیر پیش رو و از بین بردن هسته های گروه تروریستی داعش و تقویت ثبات امنیتی در کشور می افزاید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس