کد خبر 1051903
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
دانشگاه

معاون وزیر علوم گفت: در صورت تصمیم ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای ادامه تعطیلی دانشگاه‌ها بعد از نیمه دوم فروردین ۹۹، احتمال افزایش مدت ترم تحصیلی جاری وجود دارد.

به گزارش مشرق، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، درباره وضعیت ترم تحصیلی در دانشگاه‌ها در سال ۹۹ در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: فعلا که دانشگاه‌ها تا نیمه فروردین تعطیل است و وضعیت بازگشایی یا ادامه تعطیلی کلاس های حضوری دانشگاه‌ها بعد از نیمه فروردین هم به شرایط کشور در کنترل ویروس کرونا بستگی دارد.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: اگر مردم دستورالعمل‌های پیشگیری از ویروس کرونا را رعایت کنند و ویروس کرونا در کشور کنترل شود و در نتیجه در نیمه دوم فروردین ۹۹ ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تصمیم به بازگشایی دانشگاه‌ها در کشور بگیرد، فعالیت کلاس‌های حضوری از سر گرفته می‌شود و احتمالا نیازی به تمدید ترم تحصیلی جاری نیست.

*شرط ادامه تعطیلی دانشگاه‌ها

خاکی صدیق ادامه داد: اما اگر در صورتی که مردم دستورالعمل‌های پیشگیری از ویروس کرونا را رعایت نکنند و ویروس کرونا در کشور کنترل نشود و تصمیم ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا ادامه تعطیلی دانشگاه‌ها در کشور باشد، بسته به مدت زمان تعطیلی، احتمال تمدید ترم تحصیلی جاری وجود دارد.

در نهایت وضعیت تعطیلی یا فعالیت کلاس ‌های حضوری در دانشگاه‌ها در نیمه دوم فروردین و با نظر ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا مشخص خواهد شد و وزارت علوم تابع نظر این ستاد در بازگشایی دوباره کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس