آخرین آمار جهانی مبتلایان و بهبودیافتگان ویروس کرونا +جدول

طبق آخرین آمار تاکنون تاکنون تعداد ۱۴۵ هزار و ۸۵۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید - ۱۹) مبتلا شده اند که از این میان ۷۲ هزار و ۵۳۲ نفر بهبود یافته اند.

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی "worldometers"، تاکنون تعداد 145 هزار و 857 نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید - 19) مبتلا شده اند.

از میان تعداد مبتلایان تا این لحظه، 72 هزار و 532 نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این ویروس را شکست بدهند؛ همچنین 5 هزار و 436 نفر در جهان جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

کشور چین با 80 هزار و 824 مبتلا، در رده اول کشورهای درگیر با این ویروس است؛ بعد از آن کشورهای ایتالیا، ابران، کره جنوبی و اسپانیا در رده‌های دوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

در این میان نکته قابل توجه، شیوع گسترده این بیماری در قاره اروپا است که روزبه‌روز به تعداد مبتلایان در این قاره و کشورهای آن اضافه می‌شود.

دو کشور ایتالیا و اسپانیا نسبت به روز گذشته با افزایش تعداد بیش از 2000 هزار مبتلا مواجه شدند؛ ایتالیا با افزایش 2 هزار و 547 نفر به مجموع 17 هزار و 660 مبتلا رسیده است. 

کشور اسپانیا نیز با افزایش 2 هزار و 86 نفر به مجموع 5 هزار و 232 مبتلا رسیده است که این آمار تنها در سه روز به این شدت افزایش داشته است.

در کشورهای دیگر اروپایی نیز مانند آلمان، فرانسه، سوئیس، نروژ، سوئد، دانمارک و انگلیس روزانه بر تعداد مبتلایان و کشته شدگان این ویروس اضافه می‌شود.

کشور آمریکا نیز با  2 هزار و 513 مبتلا در رده هشتم کشورهای مبتلا به ویروس کرونا قرار دارد؛ از این تعداد 50 نفر در آمریکا جان خود را از دست داده اند.

تا این لحظه 145 کشور و یک کشتی تفریحی (پرینسس) آلوده به ویروس کرونا شده اند.

ویروس کرونا , کشور کره جنوبی , کشور چین ,

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس