"آمریکا" کشوری که در استفاده از "تسلیحات بیولوژیک" به شهروندان خود هم رحم نکرده است!

کشور آمریکا در پخش آلودگی‌های بیولوژیکی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده است؛ برنامه تسلیحات بیولوژیکی آمریکا در طول جنگ جهانی دوم آغاز شد اما نخستین آزمایش عمومی واقعی در سال ۱۹۴۹ اتفاق افتاد.

به گزارش مشرق، سلاح‌های بیولوژیکی شامل هر نوع میکروارگانیسم (مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها یا قارچ‌ها) یا سموم (ترکیبات سمی تولید شده توسط میکروارگانیسم‌ها) موجود در طبیعت است که می‌تواند برای کشتن یا آسیب رساندن به افراد استفاده شود.

عمل "بیوتروریسم" می‌تواند از یک فریب ساده تا استفاده واقعی از این سلاح‌های بیولوژیکی متغیر باشد؛ شماری از کشورها به دنبال دستیابی به عوامل جنگ بیولوژیکی هستند که  و این نگرانی وجود دارد که گروه‌های تروریستی یا افراد ممکن است از فن آوری‌ها و تخصص‌های لازم برای استفاده از این عوامل مخرب بهره مند شوند.

بیشتر بخوانید:

از عوامل بیولوژیکی ممکن است برای یک ترور فردی و همچنین برای کشتن و هدف قرار دادن هزاران نفر استفاده شود؛ اگر محیط آلوده باشد، می‌تواند یک تهدید طولانی مدت برای جمعیت ایجاد شود.

تاریخچه اینگونه ترورها به قرون 15 الی 16 میلادی برمی‌گردد و در آن زمان با خوراندن سم‌هایی افراد را از بین می‌برند؛ اما با پیشرفت تکنولوژی و آزمایش‌های شیمیایی که از قرن 20 شروع شد، اینگونه ترورها وارد فاز جدیدی شدند.

پایگاه اطلاعاتی "theconversation" در گزارشی نوشت، حجم گسترده‌ استفاده از سلاح‌های بیولوژیکی به جنگ جهانی اول باز می‌گردد؛ جایی که کشور آلمان از این عمل بهره‌هایی برای رسیدن به مقاصد خود برده است.

کشورهای دیگر نیز در طول جنگ جهانی دوم سعی در دستیابی و آزمایش سلاح‌های بیولوژیکی برآمدند؛ یکی از این کشورها که سال‌های متمادی به آزمایش اینگونه سلاح‌ها پرداخته است، کشور آمریکا است.

برنامه تسلیحات بیولوژیکی آمریکا در طول جنگ جهانی دوم آغاز شد، اما نخستین آزمایش عمومی واقعی در سال 1949 اتفاق افتاد؛ هنگامی که دانشمندان باکتری‌های بی ضرر را در سیستم تهویه هوا در ساختمان پنتاگون قرار دادند تا ببینند یک سلاح بیولوژیکی چگونه به نظر می‌رسد.

یک سال بعد نیروی دریایی آمریکا عملیات اسپری دریایی را انجام داد؛ در این عملیات در ساحل سان فرانسیسکو در کالیفرنیا دو نوع باکتری "باسیلوس گلوبگی" و "سراتیا مارسنس" پاشیده شد؛ قرار بود این مواد بی‌خطر باشند اما اکنون ماده "باسیلوس گلوبگی" جزو مواد سمی خطرناک شناخته شده که باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن افراد می‌شود.

یک سال بعد از این آزمایش، 11 نفر به بیماری عفونی دچار شدند که در آزمایشگاه سان فرانسیسکو مشخص شد در بدن آنها مقداری ماده "سراتیا مارسنس" وجود دارد!

بیوتروریسم , ویروس کرونا , قاره آمریکا , بیوتروریسم , ویروس کرونا , قاره آمریکا , بیوتروریسم , ویروس کرونا , قاره آمریکا ,

در سال 1997 شورای ملی تحقیقات آمریکا فاش کرد که این کشور همچنین از مواد شیمیایی برای آزمایش پتانسیل سلاح‌های بیولوژیک در دهه 50 میلادی بر روی شهروندان آمریکایی استفاده کرده است!

ماده "سولفید کادمیوم" توسط هواپیما در تعدادی از شهرها از جمله "سنت لوئیس" در "میسوری" و "مینیاپولیس" در "مینسوتا" پاشیده شد؛ این شهرها به این دلیل انتخاب شدند که از نظر زمین، آب و هوا و جمعیت به شهر مسکو شوروی شباهت داشتند.

این شورا به این نتیجه رسیده بود که هیچ خطری نسبت به این آزمایش وجود ندارد، اما در سال 2012 دکتری به نام "لیزا مارتینو-تیلور" به این نتیجه رسید که در این دو منطقه میزان سرطان بسیار بالایی ثبت شده است که مربوط به مواد رادیو اکتیو است.

علاوه بر آزمایش‌های هوایی آزاد، ارتش آمریکا سابقه استفاده از حشرات آلوده در تسلیحات خود را دارد؛ به عنوان مثال در سال 1954 ارتش آمریکا از بمب‌هایی که آلوده به این حشرات بودند در طول جنگ کره استفاده کرده است.

چند سال بعد از این آزمایش، شوروی کشور آمریکا را به استفاده از این بمب‌ها و پرتاب آنها به کشورهای چین و کره در طول جنگ متهم کرد.

یکی دیگر از آزمایش‌های تسلیحات بیولوژیک آمریکا در سال 1962 برنامه ریزی شد؛ "رابرت مک نامارا" , وزیر دفاع وقت آمریکا در این سال پروژه‌ای را به نام "پروژه 112" به تصویب رساند؛ بعد از این ماجرا آزمایش‌های گسترده آمریکا شروع شد.

در همین راستا در سال 1966 آزمایشی در مترو شهر "نیویورک" انجام شد؛ دانشمندان لامپهای کم نور را با باکتری‌های "Bacillus globigii" پر کردند و سپس آنها را در مسیرهای مختلف تخلیه کردند؛ این باکتری‌ها در فضای مترو پخش شد و هزاران شهروند آمریکایی هوای آلوده را تنفس کردند.

در سال 2008، دفتر پاسخگویی دولت آمریکا اذعان کرد که به علت آزمایش‌های پروژه 112 و سایر آزمایش‌ها، ده ها هزار غیرنظامی ممکن است در معرض عوامل بیولوژیکی قرار گرفته باشند؛ ارتش این کشور منکر آلوده شدن افراد شده است، اما آمایش‌های گرفته شده از افراد نشان داد که برخی از افراد سالها از بیماری‌های عفونی رنج می‌برند.

این اسناد منتشر شده نشان می‌دهد این کشور آزمایش‌های بسیاری را در جهت مقاصد خود انجام داده است؛ بسیاری از این آزمایشها پنهان مانده و یا در صورت آشکار شدن، تکذیب شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
  55 2
  سیاستمداران آمریکایی در پلیدی از شیطان هم جلو زدند.در مقاله ای که نوشتید تنها چند نمونه بیان شد.
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
   4 3
   فقط آمریکایی نه سیاستمدارا همه از هم بدترن همین سیاستمدارای ایران به خودشونم رحم نمیکنن
 • IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
  6 6
  من حدودا 15 روز قبل یک هواپیمایی رو در اسمان دیدم که از جنوب کوهستان سبلان از شرق به غرب از سمت شمال نیر به سمت شمال سراب و ازونجا به سمت مهربان در اسمان حرکت میکرد و جالب که گاها دودی بزرگ و سفید از خودش بجا میگذاشت و قطع میشد و بعد از طی کمی مسافت دوباره دود سفید بجا میگذاشت و قطع میشد با این مقاله شما منم حساس شدم روی این موضوع و جالبه ازون زمان به بعد شیوع کرونا تشدید شد در اردبیل و اذربایجانشرقی شاید ربطی به ماجرا نداشته باشه نمیدونم
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
  25 1
  اینها انسان هستند؟
 • مرصاد IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
  15 1
  روحت شاد امام عزیز ، که چه هوشمندانه ، آمریکا را " شیطان بزرگ " نام دادی !!
 • محمد IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
  19 1
  مرگ بر آمریکا
 • ناشناس IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
  6 0
  مگه با وجود پدافند های ما به هواپیمای غریبه میتونه با اون فاصله نزدیک پرواز کنه و شناسایی نشه ؟
 • IR ۰۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
  0 0
  خباثتهای صهیونی و آمریکایی داره رو میشه... و این یعنی سرعت بیشتر فروپاشی آمریکا ان شاءالله تعالی.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس