کد خبر 1050279
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
برانکو

با اینکه فیفا حکم نهایی خود درخصوص پرونده ماریو بودیمیر و همچنین برانکو ایوانکوویچ را صادر کرده اما پرسپولیسی‌ها این فرصت را دارند تا به این حکم اعتراض کنند.

به گزارش مشرق، پرسپولیس این روزها با چالش جدی درخصوص شکایت‌های مطرح شده توسط بازیکنان و مربیان خارجی گذشته خود روبه‌رو شده و این موضوع موجبات نگرانی اعضای تیم، مدیران باشگاه و هواداران سرخ را فراهم کرده است.  اینکه پرسپولیسی‌ها برای حل این مشکلات آن هم در شرایطی که این باشگاه با مشکلات عدیده مالی مواجه شده چه راهکاری را مدنظر دارند، موضوعی بود که مورد بررسی قرار گرفت.
 
 تقاضای مستندات حکم از فیفا

با اینکه فیفا حکم نهایی خود درخصوص پرونده ماریو بودیمیر و همچنین برانکو ایوانکوویچ را صادر کرده اما پرسپولیسی‌ها این فرصت را دارند تا به این حکم اعتراض کنند. روند این اعتراض هم به این شکل است که سرخ‌ها از فیفا تقاضای حکم تفصیلی و مستندات پرونده را داشته‌اند تا با بررسی تمامی جوانب به این حکم اعتراض کنند. اینکه پرسپولیسی‌ها برای پیروزی در این پرونده‌ها چقدر شانس پیروزی دارند، تقریبا صفر درصد است اما سرخ‌ها که پولی در بساط ندارند می‌خواهند با کش‌دادن این پرونده به نوعی زمان بخرند.

بیشتر بخوانید:

روایتی عجیب از مذاکره با برانکو در استانبول

 چقدر زمان نصیب سرخ‌ها می‌شود؟

حالا که پرسپولیسی‌ها تقاضای حکم تفصیلی از فیفا کرده‌اند حدود ۳۰ تا ۴۰ روز زمان می‌برد تا این حکم به دست سرخ‌ها برسد و از آن زمان پرسپولیسی‌ها ۲۱ روز فرصت دارند که یا حکم را بپذیرند یا اعتراض خود را اعلام کنند.
از زمانی که این اعتراض توسط پرسپولیسی‌ها ثبت شود حدود ۶ تا ۸ ماه در کمترین حالت ممکن زمان می‌برد تا به این اعتراض پاسخ داده شود. البته این در شرایطی است که قرار نباشد برای رسیدگی به این پرونده جلسه‌ای با طرفین پرونده برگزار شود که اگر نیاز به برگزاری جلسه باشد ممکن است این زمان افزایش پیدا کند.

 ۳۰ تا ۵۰ هزار فرانک سوئیس هزینه روی دست باشگاه

پرسپولیسی‌ها اگر نخواهند برای این پرونده‌ها وکیل استخدام کنند و تمامی موارد توسط تیم حقوقی باشگاه پیگیری شود، باید برای هزینه‌های دادرسی و داوری مبلغی در حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار فرانک سوئیسی بپردازند که با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد که این اعتراض برای سرخ‌ها حدود ۵۰۰ تا ۸۲۵ میلیون تومان آب می‌خورد. موضوعی که می‌تواند برای پرسپولیسی‌ها در آینده مشکلاتی را ایجاد کند و گره کور بدهی‌های ارزی این باشگاه را کورتر از قبل کند.
 
 جرایم احتمالی در لیگ جاری اعمال نمی‌شود

پرسپولیسی‌ها در صورتی که به آرای صادره از سوی فیفا معترض باشد، قطعا می‌توانند زمان را به شکلی برای خود خریداری کنند که از لیگ فصل جاری به سلامت عبور کنند. این روزها مدعیان قهرمانی که فاصله ۱۰ امتیازی تا صدر جدول را غیرقابل جبران می‌بینند، منتظر هستند تا شاید این تیم از سوی فیفا با جرایمی مثل کسر امتیاز مواجه شود تا آنها بتوانند در ادامه راه با امید بیشتری به بازی‌ها ادامه بدهند.گفتنی است ممکن است فیفا حکم‌هایی از قبیل کسر امتیاز، محرومیت از دو تا سه پنجره نقل و انتقالاتی و در شرایط بسیار بدبینانه سقوط به دسته پایین‌تر را صادر کند.

منبع: روزنامه فرهیختگان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس