خشونت ساختاری در سایهٔ حمایت هژمونی/ تجهیز دولت هند بر علیه مسلمانان این کشور

در پی حمله‌های خونبار هندوهای متعصب به مسلمانان دهلی‌نو و قربانی و زخمی شدن ده‌ها مسلمان و به آتش کشیده شدن حداقل ۹ مسجد باید نقش ایدئولوژی «هندوتوایی» دولت این کشور را در تحلیل این فجایع وارد کرد.

به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، هفته گذشته به هند سفر کرد تا سلاح‌های «کشنده» خود را به دولت نخست‌وزیر «نارندرا مودی» بفروشد. مسلمانان هندی معترض به قانون تبعیض‌آمیز شهروندی نیز از تظاهرات ضدآمریکایی که به راه افتاده بود بهره جسته علیه این قانون راهپیمایی کردند. اما این اعتراضات با حملات هندوهای متعصب روبه‌رو شد که از هر جهت -بی‌اغراق- وحشیانه بود.

بیشتر بخوانید:

سوختن کامل ۹ مسجد در حمله هندوها به مسلمانان


تصاویر و خبرهای مخابره شده (که هنوز هم اطلاعات در این مورد در حال افزایش است) تکان ‌دهنده، آزاردهنده و شوکه‌کننده است. کودک و مادر مسلمانی که گویی به تقلید از اعراب جاهلی زنده به گور شدند، مردمانی که در خیابان‌ها تا سر حد مرگ چماق بر سرشان کوبیده شد، مردانی که در خیابان‌ها به زور برهنه شدند، آدم‌هایی که کشته شدند و به درون فاضلاب پرتاب شدند و شاید کشف جنازه‌ها ادامه داشته باشد و... حداقل ۵۰ نفر کشته شدند و ۴۰۰ تن زخمی و ۹ مسجد و ده‌ها جلد قرآن به آتش کشیده شدند.


جنایت‌کاران هندوهای متعصبی بودند که «خودجوش»! دست به سلاخی مسلمانان و به آتش کشیدن مساجد زدند، آن هم در سکوت و بی‌طرفی نیروهای امنیتی! اما این «رویِ صحنه» یک «پشتِ صحنه» هم دارد که البته خیلی هم پوشیده و پنهان نیست و آن نقش ایدئولوژی «هندوتوایی» دولت هند است که ریشه در تفکرات یک هندوی متعصب به نام «وینایک دِمادر سوارکار» دارد. «سوارکار» که با استعمار انگلیس می‌جنگید، برای هندِ پس از استقلال غیر از آن چیزی را می‌خواست که «مهاتما گاندی»، پدر ملت هند، در پی‌اش بود. او از «هندوتوا» می‌گفت، از ملتی برای هندوها، و برای او «هندوتوا» یک اصل بود. فکری که هر غیرهندویی را اصلاً هندی نمی‌دانست و میلیون‌ها مسلمان که در هند ریشه دوانده بودند و حتی پیشینۀ چند سده حکومت در هند را داشتند یک‌سره بیگانه می‌خواند.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • سربدار IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  26 5
  باز هم دست آمریکا از آستین هندو ها بیرون آمد و اینطور جنایت وحشتناک و بی رحمانه را انجام می دهند اللهم شغل الظالمین بالظالمین خداوندا به حق خون های به ناحق ریخته در همه دنیا ، بانیان این جنایت را به سزای عمل شان برسان
  • سردار IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
   0 1
   به خدا اینها هندیه انگلیسی هستن!-_-به خدا اینها هندی واقعی نیستن!!!
 • رامین IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  0 1
  نمیخواهیم نیرو بفرستیم برا کمک به مسلمونا؟ پس دولت روحانی چیکا کنه؟
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  1 1
  حیف گاندی. شماها تا ابد باید مستعمره می موندین. البته الان هم چندان استقلالی دیده نمی شه. خود فروخته های غرب
 • IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
  4 1
  انشاالله که تاوان خون امثال این مادر وکودک دامان مسببین ومحرکین را بگیره!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس