کد خبر 1048085
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
image-20200303124126-2.png

روزنامه اصلاح طلب ابتکار برای توجیه شکست این جریان سیاسی در انتخابات مجلس بیان می کند که اصولگرایان در غیاب رقیب توانسته اند پیروز این رقابت شوند.

به گزارش مشرق، اصلاح طلبان این روزها به شدت در حال توجیه شکست‌شان در جریان انتخابات مجلس یازدهم هستند. درحالی که بسیاری از کارشناسان سیاسی معتقدند با توجه به عملکرد بسیار ضعیف این جناح سیاسی در مدیریت کشور که در مجلس و شورای شهر به طور مستقیم و در دولت به طور نسبتا غیر مستقیم و با حضور نیروهای این جریان اتفاق افتاد، این جریان به شدت با ریزش آرا روبرو شد.

اولین زلزله این ریزش شدید آرا نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی یازدهم بود. اصلاح طلبان با هر بهانه ای با توجه به اینکه می دانستند در میان بدنه مردمی طرفدار خود و قشر خاکستری دیگر آرایی ندارد، شکست خود را توجیه کردند. حالا یکی از روزنامه های اصلاح طلب بیان می کند که اصولگرایان در یک رقابت بدون رقیب پیروز شدند.

در همین زمینه روزنامه اصلاح طلب ابتکار که «محمد علی وکیلی» نماینده اصلاح طلب مدیرمسئولی آنرا بر عهده دارد در مطلبی با عنوان «توهم انتخاباتی اصولگرایان» نوشت: «اصولگرایان که در این دوره از انتخابات مجلس توانستند بدون حضور رقیب مجلس را به طور کامل در اختیار بگیرند و تمام نامزدها و طیف‌های خود را وارد بهارستان کنند، حالا دست به تحلیل انتخابات زده و مدعی هستند که پیروزی‌شان به خاطر عملکرد این جریان سیاسی و میزان مشارکت بالا در انتخابات بوده است.»
جالب اینجاست که این روزنامه اصلاح طلب درحالی مدعی است که اصلاح طلبان در انتخابات شرکت نکرده‌اند که مدیرمسئول این روزنامه در لیست اصلاح طلبان پایتخت به عنوان کاندیدا شرکت کرده بود و در مقابل لیست رقیب 30 به صفر بازنده شد.

در این میان تنها دو نماینده اصلاح طلب مجلس که خود را نماینده کارگران می نامیدند از جمله «علیرضا محجوب» توانستند در این رقابت بهتر از آرای دیگر هم جناحی های خود آرای مردمی را کسب کنند. محمد علی وکیلی یکی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس دهم بود که مورد استقبال مردم قرار نگرفت.

روزنامه ابتکار در ادامه می نویسد: « این جریان که حالا آن هم در شرایطی که درصد بسیار بالایی از مردم به دلایل متعددی تصمیم گرفتند رای ندهند؛ پیروزی خود را جشن گرفته‌اند به یاد داشته باشند که نمی‌شود همه کم‌کاری‌ها و ناکارآمدی‌ها را به دولت نسبت داد. اصولگرایان این روزها با تصور اینکه رویگردانی جامعه از اصلاحات، آن‌ها را به سوی این جریان سوق داده پیروزی‌شان را جشن گرفته‌اند. »
منبع: دانا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • عاشق ایران IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  7 0
  آقا جان ابنکار هم یه غلطی کرده آن سردبیرش شما چرا جدی می گیرید
 • ر IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  4 0
  اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری هم همه تقصیر ها را به گردن دولت احمدی نژاد انداختند.
 • FR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  8 0
  روزیکه دریکماه کمتر.ارزش پس انداز مردمو 300 درصد کاهش میدادن .وهمه خدمات ملی ازجمله مسکن ودیگر طرحهای عمرانیرو تعطیلووووووووووووووووووووووووووو.باید بفکر تودهنی خوردن ازمردم میفتادن
 • سحر IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  4 0
  امان از این همه دنیا پرستی جقد میخواین بچسبید به صندلی که اه میلیون ها نفر پشت سرتونه وقتی کوتاهی میکنید و هدفی به جز خدمت به خلق دارید کرونا اومده ول کنید این صندلی رو چقد میخاید مال ثروت جمع کنید بابا به ولاه که منو شما جز یه کفن چیزی از این دنیا عایدمان نمیشود واقعا درک کردن قیامت و روز حساب کتاب اینقد برایتان سخت شده
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
  0 0
  شما اصلاح طلب ها به همون افتخار نوکری آمریکا دلتان خوش باشد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس