کد خبر 1047795
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
فیفا نمایه

فیفا در پاسخ به نامه فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که تا زمان اصلاح نشدن اساسنامه، انتخابات فدراسیون کشورمان نباید برگزار شود.

به گزارش مشرق، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در پاسخ به نامه فدراسیون ایران، اعلام کرد که تا برطرف نشدن ایرادها و اشکالات، انتخابات فدراسیون فوتبال کشورمان نباید برگزار شود.

فیفا هفته گذشته در نامه‌ای به فدراسیون ایران اعلام کرد که با توجه به عدم اصلاح اساسنامه و تا انجام نشدن این کار، انتخابات فدراسیون نباید برگزار شود. فیفا در این نامه اعلام کرده بود که 4 بار از فدراسیون ایران خواسته اساسنامه را اصلاح کنند اما این کار انجام نشده است. در این نامه ایرادهایی همچون "چرا ‌آیین‌نامه‌ای برای انتخابات ندارید؟"، "چرا کمیته انتخابات ندارید" و "کمیته استیناف انتخابات در اساسنامه وجود ندارد" از فدراسیون گرفته شده است. همچنین فدراسیون جهانی اعلام کرده بود که وزیر ورزش و معاون او نباید در انتخابات ایران حق رأی داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

AFC با همکاری فیفا تکلیف لیگ قهرمانان را مشخص می کند

فدراسیون فوتبال ایران پنجشنبه هفته گذشته در نامه‌ای پاسخ فیفا را داد و اعلام کرد که ایرادهای ذکر شده در آیین‌نامه انتخاباتی فدراسیون وجود دارد. آیین‌نامه انتخاباتی نیز ترجمه و به فیفا ارسال شد. فدراسیون همچنین به فیفا اعلام کرد که وزارت ورزش به عنوان حامی و پشتیبان فدراسیون فعالیت می‌کند.

با این حال توضیحات فدراسیون کشورمان مورد قبول فیفا قرار نگرفت و فدراسیون جهانی فوتبال در پاسخ به این نامه ضمن پافشاری بر موضع قبلی خود تأکید کرده که انتخابات فدراسیون فوتبال ایران در چنین شرایطی نباید برگزار شود. فیفا همچنین از فدراسیون خواسته که اصلاح اساسنامه را در دستور کار خود قرار دهد.

با این شرایط باید دید در نهایت تکلیف انتخابات فدراسیون فوتبال که قرار است 25 اسفند برگزار شود چه خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس