رئیسی نمایه

رئیس دستگاه قضایی خطاب به دادستان‌های سراسرکشور، گفت: به احتکار کنندگان اقلام بهداشتی و دارویی رحم نکنید.

 به گزارش مشرق به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‎الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با تقدیر از زحمات دست‎اندرکاران حوزه بهداشت و درمان در مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: توجه به مقوله بهداشت در برخورد با ویروس منحوس کرونا و درمان افراد مبتلا به آن برای کشور یک ضرورت است و همه باید از نظر کارشناسی پزشکان تبعیت کنند.

رئیس قوه قضائیه با بیان این‎که دست‎اندرکاران حوزه بهداشت و درمان با مجاهدت و ازخودگذشتگی شبانه روز برای برخورد با ویروس کرونا و تضمین سلامت جامعه تلاش می‎کنند، تصریح کرد: ما هم در دستگاه قضایی وظیفه خود می‎دانیم که در همه بخش‎ها با مجاهدان عرصه بهداشت و درمان همکاری داشته باشیم تا هر چه زودتر با یک همدلی جمعی شاهد کاهش مشکلات این ویروس و رفاه و سلامت جامعه باشیم.

آیت‎الله رئیسی در ادامه با دسته‎بندی جریانات و گروه‎هایی که دنبال سوءاستفاده از وضعیت به وجود آمده هستند، اظهار داشت: دشمنان تلاش کردند با بحرانی جلوه دادن جامعه و دروغ‎پردازی و بسیج رسانه‎هایشان نهایت استفاده را از شیوع ویروس کرونا برای التهاب‎آفرینی در کشورمان ببرند و با این کار دشمنی خود را بیش از پیش نشان دادند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: گاهی می‎بینیم که این رسانه‎ها برای اضطراب‎آفرینی در جامعه، در کنار انتشار یک یا دو خبر از کشورهای دیگر که کانون شیوع ویروس یا درگیر آن هستند، با تجمیع و انتشار قریب به 30 خبر درباره ایران در یک مقطع خبری تلاش می‎کنند نوعی دلهره بین مردم ما ایجاد کنند.

آیت‎الله رئیسی گروه دوم را شایعه‎سازان و شایعه‎پراکنان دانست که با بزرگ‎نمایی اخبار و خبرسازی کاذب، می‎خواهند مردم را دچار اضطراب و دلهره کنند و ادامه داد: دسته سوم سودجویان و محتکران هستند که کالای پزشکی مورد نیاز مردم را احتکار می‎کنند که اقدام آنها با هیچ منطق اخلاقی و اسلامی و انسانی سازگار نیست و برای ما هم قابل قبول نیست.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: احتکار اقلام بهداشتی در شرایط فعلی بازی با جان مردم است و نمی توان از این مسأله گذشت. همان‎طور که در دوران جنگ تحمیلی که مردم فرزندان خود را برای مقابله با دشمن به جبهه می‎فرستادند، عده‎ای کالاهای مورد نیاز مردم را احتکار می‎کردند، الآن هم عده‎ای با زندگی مردم سوداگری می‎کنند.

آیت‎الله رئیسی با تأکید بر لزوم برخورد مسئولان ذیربط با این مساله تأکید کرد: خوشبختانه دادستانی تهران بیش از 20 نفر از محتکران کالاهای پزشکی را دستگیر و انبارهای آنها را کشف کرده و تحویل وزارت بهداشت نموده است که امیدواریم به سرعت در بازار توزیع شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به افزایش 5 تا 10 برابر تولید کالاهای بهداشتی مورد نیاز مردم و تقدیر از دست‎اندرکاران این حوزه متذکر شد: در کنار امر تولید، مساله توزیع و نظارت بر شبکه توزیع هم ضروری است و باید سازوکار آن را در وزارتخانه و سازمان‎های مسئول افزایش دهیم.

آیت‎الله رئیسی با تأکید بر لزوم اصلاح نظام نظارت بر توزیع کالا، افزود: باید معلوم شود ماسکی که تولید می‎شود، چگونه توزیع می‎شود و از مرحله تولید تا توزیع در داروخانه‎ها چه فرایندی را طی می‎کند تا به دست مردم می‎رسد تا سودجویان فرصت سوداگری پیدا نکنند.

رئیس قوه قضائیه، برخورد با متخلفین و متجاسرین به قانون را امری بسیار مهم دانست و به دادستان‎ها دستور داد به هیچ عنوان به محتکران و اخلالگران در نظام عرضه کالاهای پزشکی رحم نکنند و با آنها برخورد عبرت‎آموز داشته باشند تا همه بدانند سلامت، امنیت و نیاز مردم برای دستگاه قضایی اهمیت دارد و با هیچ چیزی قابل معامله نیست.

آیت‎الله رئیسی در ادامه، بار دیگر بر تأمین کالاهای اساسی مردم در آستانه عید نوروز تأکید کرد و گفت: مردم از مسئولان انتظار دارند در ایام پایانی سال بر قیمت‎ها و نحوه عرضه کالاهای مورد نیاز آنها نظارت کنند که قبلاً هم در اینباره به مسئولان وزارت صمت، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از مصرف‎کنندگان تذکر داده‎ام.

رئیس قوه قضائیه افزود: گزارش های خوبی از بازار نمی‎رسد و باز هم تأکید می‎کنم نظارت بر قیمت و کیفیت کالاها امری ضروری است و دستگاه‎های مسئول باید وارد میدان شوند و هرجا نیاز باشد، دستگاه قضایی هم کمک می‎کند تا مردم روزهای پایانی سال را با آرامش بگذرانند.

آیت‎الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر جدیت قوه قضائیه برای حفظ سلامت زندانیان اظهار داشت: از اولین روزهای شیوع این بیماری، همکاران ما در زندان‎ها اقدامات و تمهیدات لازم را در دستور کار قرار دادند. امروز هم همکاران ما در زندان‎ها خود را موظف به تأمین بهداشت زندان و سلامت زندانیان می‎دانند و همکاری‎های خوبی هم در این خصوص با وزارت بهداشت صورت گرفته است.

رئیس دستگاه قضا افزود: هر ساله در آستانه سال نو به زندانیان مرخصی اعطا می شد اما امسال با توجه به شرایط پیش آمده، زودتر از موعد بخشنامه‎ای صادر کردیم تا زندانیان بیشتری بتوانند از این مرخصی بهره‎مند شوند که تا امروز هزاران نفر از آنها مشمول این مرخصی شده‎اند.

آیت‎الله رئیسی با تقدیر از تلاش شبانه روزی همکاران قضائی در ترخیص جمع زیادی از زندانیان، گفت: خبر داریم که در برخی محاکم، شیفت‎های شبانه روزی برای پذیرش وثیقه و تسریع در فرایند اعطای مرخصی برقرار شده است. لازم است از همه ظرفیت‎های بخشنامه صادره برای اعطای حداکثری مرخصی به زندانیان تا جایی که امنیت جامعه را مخدوش نکند، استفاده شود.

رئیس قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد که این اقدام در بازاجتماعی شدن زندانیان و همچنین تأمین بهداشت آندسته از زندانیانی که قانوناً امکان بهره‎مندی از مرخصی ندارند، تاثیرگذار باشد.

آیت‎الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش از همکاران خود در بخش‎های مختلف قضایی در سراسر کشور به دلیل تسریع در رسیدگی به پرونده‎های معوقه تقدیر کرد و گفت: پس از بخشنامه ای که در ماه‎های گذشته برای رسیدگی به پرونده های معوقه به دستگاه قضا ابلاغ شد، همکاران ما در همه بخش ها و ارکان قوه قضائیه تلاش مضاعفی کردند تا پرونده‎های معوقه به روز شوند و این تلاش ارزشمند سربازان گمنام در عرصه قضا و اجرای عدالت، حقیقتاٌ قابل تقدیر است.

رئیس قوه قضائیه همچنین با اشاره به برخوردهای صورت‎گرفته با برخی افراد متخلف در دستگاه قضا تصریح کرد: برخورد با یک تخلف در دستگاه قضا نباید خاطر دوستان و همکاران ما را مکدّر کند. صفحه سفید و نورانی عدالت‎خواهی و عدالت‎گستری و تلاش و مجاهدت همکاران دستگاه قضا نباید با یک نقطه سیاه آلوده شود و مدعی این نقطه سیاه قبل از هر کسی قطعاً همکاران عزیز ما در سراسر کشور هستند که صمیمانه از کار و تلاش آنها تشکر می‎کنم.

در این جلسه رئیس سازمان زندان‎ها، با اشاره به اقدامات بهداشتی و درمانی صورت گرفته برای حفظ سلامت زندانیان، از ممنوعیت ورود و خرج، جلوگیری از جابجایی و انتقال زندانیان و بررسی دائمی وضعیت سلامت زندانیان در روزهای اخیر خبر داد و گزارشی نیز از فرایند اعطای مرخصی به زندانیان مطابق با بخشنامه رئیس قوه قضائیه ارائه کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  14 0
  عمل یعنی من امروز برم داروخونه ماسک و ژل بخرم نگه نداریم وگرنه دیگه اعتمادی نمیمونه
  • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
   2 0
   باید از تشکیل جلسات محاکمه طولانی و متعدد اجتناب و در همان جلسه اول و هفته اول کار این زالوصفتان یکسره شود تا مرهمی بر دل نگران مردم شود .
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  21 5
  ریس دیجی کالا فقط اعدام همین امروز
  • مجید IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
   0 2
   داداش مگه داعشه ... اعدام کردن حساب کتاب داره ... همینطوری که نمیشه یکی رو برد بالای دار
 • DE ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  13 0
  یعنی اعدام؟ یا که فقط جریمه ناچیز؟
 • پرویز علیزاده IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  1 0
  جناب آقای دکتر رئیسی ریاست محترم قویه قضایی . باسلام مستحضرید گرانفروشی بد تراز احتکار میباشد چون طبقه آسیب پذیر جامعه بیشتر از قشر مرفع در معرض این بلای آسمانی هستند وقدرت خرید یک اسپری 30 میلی به قیمت 30هزار تومان راندارند خوهشمنداست دستور فرمائید دراین مورد نیز وارد عمل شوند باتشکر
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  0 0
  سلامت خود مفسدها،احتکازگرهارانفروشها و...همه وهمه درخطر هست-دیگه کسی نمیتونه خرابکاری،پارتی بازی وفساد کنه بعدبگه گور پدرمردم-چون خودش ،خانواده وفک وفامیلش هم درخطر(بیماری،خرابکاری،حوادث سیل،زلزله،آتش سوزی،آلودگی و....خواهدیود
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  3 0
  متاسفانه قضات شهرستانهای کوچک بخاطر اینکه اکثرا بومی اون شهر و شهرهای اطراف هستند درمورد متهمین سختگیری نمیکنند
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  4 1
  حرف بسه
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  1 1
  اقای رئیسی از این کلمه رحم نکنید اصلا استفاده نکنید این کلمه در اینده به جریان انقلاب لطمه میزند البته نه توسط دشمن خارجی بله توسط منافق داخلی که در آینده خود را نشان میدهد
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  2 0
  فعلا که دلال ها و محتکرها به مردم رحم نمی کنند. هر محصولی که کوچکترین ارتباطی با این بیماری داشته باشه قیمتش چند برابر شده حتی اگر تو بازار به حدی زیاد باشه که خریدار آنچنانی هم نداشته باشه!!
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  1 0
  بدون هیچ ملاحظه و مسامحه علاوه بر مجازاتهای دیگه باید در همون محل کار و در ملائ عام شلاق بخورند....بخدا قسم تا زور نباشه این جماعت درست نمیشن....رافت و رحمت اسلامی ما رو به این بدبختی رسونده....خواهشا یه کم شدت و حدت تو برخوردها نشون بدید تا ببینید چجوری بساط این حروم لقمه ها برچیده میشه....
 • US ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  6 0
  چرا با دیجی کالا برخورد قاطع نشد
 • کارشناس IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  0 1
  وقتی تولیدکننده در مملکت حمایت نشود مالیات کمر شکن شود تولید کننده برای جبران ضررهای خود مجبور است به کسانیکه قیمت بالا پیشنهاد میکنند کالا بفروشد. هیچ تولید کننده ای مجبور نیست به مسئولین جواب پس دهد چون خودکفا عمل میکند. اگر ماسک کم است وارد کنید. چرا ایران به چین ماسک فرستاد ؟ چرا در ایران با وجود پیشبینی سیل همیشه مسئولین غافل گیر میشوند چون همه مسئولین ایران بی عرضه و وطن فروش هستند هیچ سواد و تخصصی ندارند
 • AU ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  1 1
  درود بر آقای رییسی. انشاالله مجلس جدید هم به ایشان بپیوندد. ما باید در کلیه انتخابات های پیش رو به جناح مومن و انقلابی رای بدیم تا این وضع خاتمه یابد. نمونه جناح مومن و انقلابی را در کمیته امداد امام خمینی و بخش های مختلف سپاه و بسیج و قوه قضاییه میبینیم.
 • اسی خطر IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  5 0
  این حرومزاده ها رو باید ببرین چند سال تو قرنطینه بیماستانها
 • حسين DE ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  7 0
  با محتكران بمثابه تروريستهاى داعشى برخورد كنيد.
 • پ IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  0 0
  البته بگم حتی با اعدام هم انتظار نداشته باشیم دیگه احتکار به صفر برسه ولی مهم اجرای قانونه همون طور دزد منزل هم میگیرین ولی دزد هست البته تاثیر که داره شاید هم قطع ید اگر اجرا باشه دیگه به صفر برسه البته شاید علل دیگه ایی داشته باشه که شاید خواست خدا باشه
 • IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  0 0
  جناب رئيسى كرنا ويروس عمركوتاهى دارد ازدست خارج كردن تجهيزات پزشكى مربوط به كرنا درشرايطى كه بازار ورونق فروش كوتاه مدت است پس عمل انجام شده احتكار محسوب نمى شود جون اگر كالا را حالا نفروشند فردا خيلى دير است فقط با پول كشورهاى معاند نظام جهت ايجاد اين كالاها را دورازدسترس مردم كرده اند نه براى تحصيل سود
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
  2 1
  دروغ می گویی .سرنخ احتکارگران را می دانید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس