کیانوش جهانپور

تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در کشور به گفته رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت افزایش یافت.

 به گزارش مشرق،کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا، در ایران اظهار کرد: تعداد مبتلایان کرونا در کشور به ۹۷۸ نفر و تعداد افراد فوت شده به ۵۴ نفر رسیده است.

جهانپور افزود: از ظهر روز گذشته ۳۸۵ نفر مبتلای جدید به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۷۵ نفر بهبودیافتگان بیماری کووید ۱۹ بوده‌اند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اضافه کرد: موارد جدید تا پیش از ظهر امروز تهران ۱۷۰/ گیلان ۲۸/ قم ۳۰/ مرکزی ۴۴/ اصفهان ۱۳/ فارس ۸/ کرمانشاه ۲/ لرستان ۸/ سمنان ۳/ مازندران ۱۱/ همدان ۳/ خراسان جنوبی ۲/ البرز ۳۱ / هرمزگان ۲/ خوزستان ۹/ سیستان ۱/ ایلام ۱/ کرمان ۲ و خراسان رضوی ۱۷ نفر به کرونا مبتلا شده اند.

بیشترین موارد مشکوک و ابتلا مربوط به شهر تهران است

جهانپور خاطرنشان کرد: در استان‌های بوشهر و زنجان تاکنون مورد مثبتی از ویروس کرونا مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه بیشترین موارد مشکوک و ابتلا مربوط به شهر تهران است، افزود: بعد از استان تهران سرعت شیوع کرونا در استان مرکزی بیش از سایرین است.

جهانپور گفت: مردم از سفر به نوار ساحلی پرهیز کنند و همچنان شاهد افزایش موارد ابتلا در استان گیلان و مازندران هستیم افزون بر این در استان اصفهان به ویژه شهر کاشان موارد ابتلا افزایش پیدا کرده است.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت بیان کرد: آمار ابتلا به کرونا در البرز نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته است.

جهانپور  ادامه داد: شعار کرونا را شکست می‌دهیم ممکن نخواهد شد مگر با تحقق هر خانه به یک پایگاه سلامت.

وی با اشاره به اینکه کادر درمان این روزها شرایط دشواری را طی می کنند، خاطرنشان کرد: همچنان نمودار ابتلا به کرونا روند صعودی دارد.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت تاکید کرد: مردم باید موضوع کرونا را جدی بگیرند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
  21 0
  موندم دلیل رشد زیاد تعداد مبتلایان ریشه در کجا داره ، دیر متوجه شدن و اعلام کردن ، یا چی . عدم رعایت مراقبت شخصی که بعیده اونهم اپن اندازه . فقط در بی اطلاعی مردم در ابتدای شیوع میتونه دلیلش باشه ، والا دو هفته هنوز نشده که اعلام رسمی شده ....
 • خودم .. ! ES ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
  11 0
  این جوری که دآره سر به فلک می ذآره !!! می دونم می دونم .. هنوز هیچ اعتقآدی به قرنطینه ندارید .. ولی واقعیت اینه که مسآفرت هآ و رفت و آمدهآ به شهرهای دیگر قطع نخوآهد شد این جوری .. پس ممکنه افرآده مبتلآ به کرونآ ندآنسته به شهر دیگری بروند و آن جآ نیز شیوع پیدآ کند .. ! این جوری سرآسر ایرآن گرفتار کرونآ خوآهد شد و قطعن این جوری پیشگیری و درمآن و چآره سخت تر خوآهد شد .. ! البته الآن کآر دیگه از قرنطینه یک شهر گذشته و شهرهآی تهرآن و مآزندآران و گیلآن و قم و مرکزی دآره تصآعدی می ره بآلآ و انگآر بآید چاره ای اندیشیده بشه تا استآن هآی مجآور و دورتر آلوده تر نشوند .. ! + امآ شمآ اعتقآدی به قرنطینه ندآرید ... ! قرنطینه برآی وبآ و طآعون و اینآس .. فقط مرآقب بآشید کرونآ مث وبآ و طآعون نشه .. اونم مثلن طآعون زمآن شآهرخ تیموری و وبآهآ و طآعون هآی این عصر که چند ده هزآر و چند صد هزآر نفر رو گرفتآر این بلآیآ کرد و به کآم مرگ کشوند .. !!!!!! خدآ عآقبت مآ رو به خیر کن !
 • IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
  0 0
  لطفا حرم و نماز جماعت را دوباره برگزار کنید مگه مسلمون نیستید خواهش میکنم
  • IR ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
   0 0
   تو نه حرم میری نه نماز جمعه. حرف نیشدار و کنایه ناحق هم مال آدم ........... است.
 • IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
  0 0
  شما باید هرکی رو که مبتلا میشه خانوادش رو هم تحت نظروتوی قرنطینه بزارین این روش شما اصلا درست نیست که هرکی گرفت توی خونه باشه
  • IR ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
   0 0
   توی راهروی بیمارستان بخوابن؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس