اخبار ویژه روزنامه ها

اگر فراکسیون امید عملکرد خوب یا حتی متوسطی در مجلس دهم داشتند با بی‌اقبالی مطلق مردم روبه‌رو نمی‌شدند.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

***********

کیهان

  با این کارنامه انتظار داشتید مردم قربان صدقه‌ اصلاح‌طلبان بروند!؟

عضو ناکام فراکسیون امید در انتخابات مجلس مدعی شد در انتخابات نابرابر شرکت کرده است.

محمدعلی وکیلی که عضویت در هیئت‌رئیسه مجلس دهم را در سوابق خود دارد، در روزنامه ابتکار نوشت: «حال و روز من، مثل رزمنده‌ای بود که در خط مقدم مشغول نبرد نابرابر با رقیب تا بن دندان مسلح بود و ناگاه مورد هجوم لشکر خودی از پشت سر قرار می‌گیرد! فکر می‌کنید اصلا انتخابات لذتی دارد؟ هم باید مقابل مردم رنجور بنشینی و با عرق شرم از آنان بخواهی که به پای صندوق‌ رای بیایند و هم باید به نبرد رقیبی پرامکانات بروی و در میدان نابرابر رقابت کنی و هم همزمان مراقب تیرهای خودی از پشت سر باشی.»

وکیلی در ادامه نوشت: «گمان می‌کنید برای من راحت‌تر نبود که من نیز در خانه بنشینم و همراه با همه معترضین، به انتخابات و کاندیداها چپ‌چپ نگاه کنم و به طور غیرمسئولانه ژست شیک تحریم را هم بگیرم و دامن خودم را علی‌الظاهر از همه مشکلات عالم دور نگه دارم؟ قطعا این سان عافیت‌طلبی از من برنمی‌آید و اگر هم برآید، هیچ‌گاه به خط مقدم خودی شلیک نمی‌کنم! باری؛ شرح بالا حکایت از وضع آشفته اردوگاه اصلاح‌طلبان می‌کند.»

یادداشت وکیلی در حالی است که محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید و رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اطلاع از رویگردانی مردم، ترجیح داد مجدداً نامزد انتخابات نشود و محمدعلی افشانی شهردار پیشین نیز سه روز مانده به انتخابات انصراف داد. با این وجود، کارگزاران به همراه خانه کارگر، حزب اسلامی کار، حزب مردم‌سالاری و چند حزب دیگر، فهرست‌ها انتخاباتی چندگانه و بعضاً ائتلافی ارائه کرده بودند.

به نظر می‌رسد گلایه آقای وکیلی اگر درباره هم‌اردوگاهی‌هایش درست باشد، درباره رقابت انتخاباتی نادرست باشد. چه این که اگر او و دوستانش عملکرد خوب یا حتی متوسطی در مجلس دهم داشتند با بی‌اقبالی مطلق مردم روبه‌رو نمی‌شدند.

این طیف بدترین سطح نظارت را نسبت به بی‌تدبیری‌های دولت داشتند و با برخی وزرای بی‌کفایت مدارا کرده بلکه حتی پس از استیضاح رای بالاتری دادند!

حامی برجام: اروپا فقط بدعهدی می‌کند باید از فرصت‌سوزی جلوگیری کنیم

رئیس اسبق اتاق بازرگانی می‌گوید: اروپایی‌ها در یک سال و نیم گذشته فقط وعده دادند و کنار آمریکا ماندند بنابراین نباید به آنها اعتماد کرد.

یحیی آل‌اسحاق که در زمان انعقاد و اجرای توافق برجام، از حامیان آن محسوب می‌شود، تصریح کرده است: اروپایی‌ها از زمانی که آمریکا از برجام خارج شد، از ایران رفتند. آنها دائما وعده دادند اما چیزی عملی نشد.

به گزارش خبر آنلاین او افزود: اینستکس که به‌عنوان کانال مالی ایران و اروپا مطرح شده، در حد وعده باقی مانده است. با این حال، حتی اجرای آن نیز نمی‌تواند بار چندانی از دوش ما بردارد؛ چرا که محدودیت‌های فراوانی چه در خرید کالاها و خدمات و چه در حجم آن اعمال شده که عملا نیاز کشور را تامین نخواهد کرد.

باید توجه داشت که آرزوها و آلام ما نیست که حقیقت را رقم می‌زند. ایران یک سال و نیم منتظر اروپایی‌ها ماند، ولی آنها فقط وعده دادند و نهایتا کنار ایالات متحده که شریک بزرگشان است، ماندند.

از سوی دیگر باید توجه داشت که کل مراودات ما با اروپا به دو میلیارد دلار می‌رسد که از این مقدار تنها 400 میلیون دلار صادرات است و مابقی واردات. حال آنکه مراوده اقتصادی ایران و عراق در سال گذشته 13 میلیارد دلار و در سال جاری تاکنون 9 میلیارد دلار بوده است. در نتیجه مراودات ایران و اروپا چندان تعیین‌کننده هم نیست. همان‌طور که گفتم اگر اروپایی‌ها به وعده‌های خود عمل می‌کردند، بهتر بود، ولی اکنون باید از فرصت‌سوزی جلوگیری کنیم.

ما باید قوی باشیم و همان‌طور که رهبری تاکید کردند، باید بر منابع داخلی و اطراف خود تکیه کنیم. در همسایگی ما بازار چندصد میلیون نفری وجود دارد. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته، ظرفیت بالقوه تجاری ایران با این کشورها به 200 میلیارد دلار می‌رسد.

این در حالی است که هم‌اکنون میان این کشورها هزار میلیارد دلار مراودات تجاری انجام می‌شود. این ظرفیت در اختیار ماست و عقل حکم می‌کند اقتصاد ایران به این سمت برود تا منتظر اروپا بنشیند.

واقعیت این است که در سال گذشته صادرات غیرنفتی ایران به 400 میلیارد دلار رسید. این نشان می‌دهد که می‌شود مشکلات صادرات را حل کنیم؛ به شرط اینکه مشکلات داخلی خود را کاهش دهیم.

شریعتی: رها کردن عدالت اجتماعی از عوامل شکست اصلاح‌طلبان است

«اصلاح‌طلبان قبل از هرچیز باید نقدی به بیلان کار خود داشته باشند و علل شکست‌های گذشته را جمع‌بندی و واکاوی کنند.»

احسان شریعتی در گفت‌وگو با روزنامه شرق، ضمن بیان مطلب فوق افزود: اینکه آنها شکست را بپذیرند یا نه مثل این است که سلطنت‌طلبان پذیرفته‌اند که سلطنت از بین رفته یا نه. خب، هیچ‌گاه نمی‌پذیرند. هنوز در فرانسه هستند سلطنت‌طلبانی که برای شاه سابق همان اتوریته را قائل‌اند اما قدرت واقعی ندارند. این دو نکته متفاوت‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در انتخابات دوران پیش اصلاح‌طلبان باختند. این یک واقعیت تاریخی بود و بعد که آقای هاشمی رد صلاحیت شد، خب، خود این یک شکست محسوب می‌شد و این نتیجه که این بحران‌ها به وجود آمده‌اند، از زمینه‌های اقتصادی گرفته تا حقوقی و...، همه نشان می‌دهند که به‌طورکلی خط‌مشی اصلاح‌طلبان باید نقد شود.

شریعتی تصریح کرد: یکی از انتقادها ندیدن بُعد عدالت اجتماعی بود که جناح راست این شعار را مصادره کرد و خود را عدالت‌خواه جلوه داد و پیروز انتخابات شد. این یک اشتباه استراتژیک بود.

درحالی‌که اصلاح‌طلبان که خط امامی‌های سابق بودند، جناح چپ نظام به‌شمار می‌آمدند و علی‌القاعده، باید عدالت‌خواه‌تر می‌بودند، اما این بعد عدالت‌خواهی اجتماعی را رها کردند. یکی دیگر از اشتباهات این بود که به‌جای کار روی تقویت جامعه مدنی به اسم اعتدال وارد سیستم شدند و با شیوه‌های پراگماتیستی به داد و ستد و گفت‌وگو در پشت‌پرده پرداختند.

به‌جای اینکه با هم قدرتی بسازند تا جامعه مدنی و دموکراتیک دارای یک پایگاه اجتماعی متشکلی شود که هیچ‌چیزی در آینده نتواند در برابرش مقاومت کند. این سنت البته در زمان مرحوم هاشمی شروع شد.

برجام که هوا شده کمیسیون مشترک برای چیست؟!

نشست کمیسیون مشترک برجام فردا در حالی برگزار می‌شود که دولت و وزارت خارجه عملا یکطرفه شدن اجرای تعهدات برجامی را پذیرفته و اعتراضی جدی به نقض تعهدات آمریکا و اروپا انجام نمی‌دهد.

اولین نشست کمیسیون مشترک برجام پس از فعال شدن سازوکار حل اختلاف در این توافق، فردا چهارشنبه با حضور نمایندگان کشورهای باقی مانده در برجام و نماینده اتحادیه اروپا در وین برگزار می‌شود.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام که پانزدهمین دور این نشست‌ها محسوب می‌شود، کمتر از یک هفته پس از سفر وزیران امور خارجه هلند و اتریش به ایران برگزار می‌شود.

دولت به دنبال خروج یکجانبه و برخلاف مقررات بین‌المللی آمریکا از برجام، تلاش کرد توافق هسته‌ای را به شرط عمل دیگر طرف‌های این توافق به تعهداتشان حفظ کند اما با گذشت نزدیک به دو سال و ناتوانی طرف‌های اروپایی به تعهدات برجامی به کاهش محدود برخی تعهدات در کنار اجرای توافق بسنده کرد.

جالب اینکه اروپایی‌ها با فرار به جلو مدعی شدند مکانیسم ماشه برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل را به اجرا ‌گذارند و حال آنکه همان‌ها طی 2 سال اخیر با وعده‌های پوچ مانند راه‌اندازی کانال‌های موسوم به اس‌پی‌وی و اینستکس، فقط فرصت‌سوزی کردند.

با این اوصاف معلوم نیست وزارت خارجه اساسا با چه هدفی در کمیسیون مشترک برجام شرکت می‌کند؟ آخرین بار در همین نشست و پس از آن بود که سه طرف کلاهبردار اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) ایران را تهدید به استفاده از مکانیسم ماشه کردند. این هم از عجایب قراردادنویسی است که مکانیسم شکایتی در آن هم به نفع یک طرف و به ضرر طرف دیگر باشد به نحوی که طرف ذی‌حق نتواند حتی برای احقاق حق خود شکایت کند!

آرمان: افزایش قیمت دلار با موافقت دولت است

یک کارشناس اقتصادی می‌گوید: افزایش قیمت دلار با موافقت دولت برای جذب نقدینگی است.

روزنامه آرمان از قول مسعود دانشمند نوشت: وقتی صرافی‌های دولتی قیمت را بالا می‌برند، قیمت در صرافی‌های غیردولتی و بازار هم فارغ از مسئله FATF افزایش پیدا می‌کند. ما همواره در این مدت شش ماه، یک تفاوت معنادار در حد 150 تا 300 تومان بین قیمت دلار صرافی‌های دولتی و بازار اختلاف بوده است.

بر همین اساس، اکنون که دلار صرافی دولتی 14 هزار و 200 تومان قمیت خورده است، دلار 1‍4 هزار و 500 تومانی بازار معقول و منطقی است. رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد اگر می‌خواهند قیمت دلار افزایش پیدا نکند، قیمت را در صرافی‌های دولتی که دلار عرضه می‌کنند، تثبیت کنند. دقت کنید که در یک ماهه گذشته به‌طور منظم صرافی‌های دولتی قیمت را بالا برده‌اند و به تبع آن قیمت بازار هم افزایش پیدا کرده است.

وی در پاسخ این سوال که چرا قیمت دلار از سمت صرافی‌های دولتی کنترل می‌شود؟، گفت: فرض کنید صرافی‌های دولتی، یک میلیون دلار برای فروش دارند. اگر این را بیاورند بفروشند 11 هزار تومان، 11 میلیارد دلار پول به‌دست می‌آورند. اگر این را بفروشند 14 هزار تومان طبعا 14 میلیارد تومان به‌دست می‌آورند. این یک روش جذب نقدینگی و جمع‌آوری نقدینگی از بازار است.

«وزیر اقتصاد روز گذشته اعلام کرده بود که بالا رفتن قیمت ارز هیچ منفعتی برای دولت ندارد. ارزیابی شما چیست؟»، مسعود دانشمند در پاسخ به این پرسش گفت: منفعت ندارد؟ اگر صرافی‌های دولتی دارند در حق مردم احجاف می‌کنند پس با آنها به‌عنوان گران‌فروش برخورد شود.

اگر هم این‌گونه نیست و دارند طبق دستور عمل می‌کنند و دولت قیمت‌ها را می‌بیند و هیچ نمی‌گوید پس این با توافق آنهاست. اینکه دولت منفعتی ندارد یعنی چه؟ برخی مسائل با هم همخوانی ندارند.

مگر می‌شود صرافی دولتی قیمت را بگذارد 14 هزار و 200 تومان و همه ملت ایران از جمله بانک مرکزی هم این عدد را ببیند و اتفاقی نیفتد؟ بنابراین همه روی این عدد توافق دارند. اگر توافق نداشته باشند با آن برخورد می‌کنند.

در این صورت می‌توان گفت دولت به‌دنبال آن است که برای مثال آن یک میلیارد دلاری که دارد را با ریال بیشتری جابه‌جا کند. اگر این‌طور نیست دولت باید از فردا صبح بگوید من دلار را در صرافی‌های دولتی 10 هزار تومان می‌فروشم!

ایران

وزیر دادگستری مأمور پیگیری ادعاهای نیلوفر بیانی

  خبر اول اینکه، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت نوشت: وزیر دادگستری مسئول رسیدگی به ادعای نیلوفر بیانی شد. بر اساس مصوبه روز یکشنبه هیأت دولت، مقرر شد که وزیر دادگستری ادعاهای اخیر خانم نیلوفر بیانی را به طور جدی پیگیری و نتیجه را به هیأت وزیران گزارش کند.

اخیراً نامه‌ای به نام نیلوفر بیانی از محکومان پرونده زیست محیطی ها منتشر شده که در آن ادعا شده در دوران بازداشت تحت فشارهای روحی و روانی قرار داشته است. دادستانی تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده علی رغم مراجعه هیأتی به زندان برای شنیدن توضیحات، ادله و استنادات احتمالی نامبرده درخصوص ادعاهای منتشرشده درفضای مجازی، متأسفانه خانم بیانی حاضر به بیان هیچ گونه توضیحی دراین باره نشد.

دیروز معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در همین باره به ایلنا گفت: سلامت و امنیت فرد بازداشت شده به عهده حاکمیت است. وی ادامه داد: مسائل مطرح شده در نامه بسیار نگران کننده‌ است و یقیناً همه دستگاه‌ها باید موضوع را پیگیری کنند بخصوص دستگاه قضا و دستگاه‌هایی که متولی مسائل حقوق شهروندی در سطح دستگاه قضایی هستند، باید این موضوع را مورد رسیدگی قرار دهند. این موضوع در حیطه دستگاه قضا است و همه انتظار دارند در مورد این مسأله شفاف‌سازی کرده و به مردم گزارش دهد.

هشدار ارگان پایداری به اصولگرایان غیر انقلابی

  دست آخر اینکه، پایگاه خبری جبهه پایداری به اصولگرایان به زعم خود غیر انقلابی که منتخب مجلس یازدهم شده‌اند، هشدار داد که حالا باید همدلی و همراهی خود با انقلابیون را اثبات کنند. سایت رجانیوز در گزارشی با تیتر «وحدت در انتخابات خوب بود یا بد؟» با مروری بر انتخابات دوم اسفند و پیروزی لیست اصولگرایان تأکید کرده که یقیناً می‌شد با عدم وحدت در تهران چهره‌های انقلابی‌تری وارد مجلس کرد.

درابتدای این گزارش با بیان اینکه مجلس یازدهم پر است از چهره‌های انقلابی، نام برخی منتخبان همچون مرتضی آقاطهرانی، سید محمود نبویان، سید مصطفی آقامیرسلیم، الیاس نادران، علیرضا زاکانی، فریدون عباسی، جواد کریمی قدوسی، حسین جلالی (مسئول دفتر آیت‌الله مصباح یزدی) و... به عنوان نمونه‌هایی از این چهرهای انقلابی آورده شده بدون آنکه نام سرلیست اصولگرایان در انتخابات تهران یعنی محمدباقر قالیباف را بیاورد.

در بخش دیگری از این گزارش هم هشدار داده شده: «کسانی که تاکنون مورد انتقاد جریان انقلابی بوده‎اند و اکنون به برکت وحدت و تسامح انقلابیون به مجلس راه یافته‎اند باید بدانند فرصتی دوباره به آنها داده شده تا مدعای خویش را در پیگیری آرمان‎های انقلابی و همدل بودن با انقلابیون اثبات کنند. این مجال، مجالی است که در آینده بدان قضاوت خواهد شد.»

خراسان

مسئولان ارشد دولتی، اولین گزارش هوشمند را گرفتند

با توجه به تاکیدات و دستورالعمل های مسئولان ارشد دولتی مبنی بر ضرورت هوشمند کردن گزارش های ارسالی از سوی مدیران اقتصادی کابینه، یک مقام مسئول در اقدامی که مورد تشویق نهاد ریاست جمهوری نیز قرار گرفته، گزارش های مربوط به عملکرد مالی ادارات و سازمان های دولتی تا اواسط زمستان امسال را در قالب یک لوح هوشمند ارسال کرده که علاوه بر امکان جست وجوی دستگاه ها و اقدامات، صورت ‌وضعیت دریافت‌ ها و پرداخت ‌های نهادهای دولتی نیز در آن مشخص شده است. قرار است با تاکیدات صورت گرفته، این گزارش به نهادهای نظارتی نیز ارسال شود.

آرمان

رایزنی وزیر خارجه ترکیه و ظریف درباره کرونا

وزیران امور خارجه ایران و ترکیه به صورت تلفنی با یکدیگر رایزنی و گفت‌وگو کرده‌اند. رسانه‌های ترکیه در این باره گزارش دادهاند چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود موضوع شیوع ویروس کرونا در ایران و زلزله در مرز دو کشور را مورد ارزیابی قرار داده است.

بستری مداحی در دوبی به دلیل کرونا

محسن طاهری، مدیرعامل سابق خانه مداحان و یکی از ذاکران پیشکسوت اهل بیت(ع) که به کشورهای مختلف سفر کرده بود، روز گذشته پس از ورود به فرودگاه امارات و بعد از معاینات پزشکی معمول در فرودگاه این کشور عربی به دلیل تب بالا، مشکوک به ویروس کرونا تشخیص داده شده و بستری شده است. گفتنی است براساس این گزارش، این مداح اهل بیت(ع) هم‌اکنون در بیمارستان شیخ راشد شهر دوبی بستری است. کنترل درجه تب در مجلس

روز یکشنبه دمای بدن نمایندگان، کارکنان و خبرنگاران در مبادی ورودی مجلس شورای اسلامی کنترل شده است. این در حالی است که در این رابطه پیش آغاز جلسه علنی دوشنبه 5 اسفند مجلس شورای اسلامی تیمی از پزشکان و نیروهای امدادی با استقرار در خانه ملت با دستگاه‌های تب‌سنج حرارتی، دمای بدن نمایندگان، کارکنان و خبرنگاران را در مبادی ورودی مجلس شورای اسلامی کنترل کرده‌اند. گفتنی است در این راستا پیش از این نیز به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دستگاه‌های حضور و غیاب که با انگشت‌زنی کار می‌کنند، غیرفعال شده‌اند.

عملیات انتحاری ناکام در سیستان و بلوچستان

جانشین مرزبانی ناجا گفته است: دشمنان بنا داشته‌اند تا با اعزام گروه‌های تروریستی به برخی شهرهای استان سیستان و بلوچستان در جمع مردم عملیات انتحاری انجام دهند که با هوشیاری نیروهای امنیتی آنان نتوانسته‌اند اقدامات شوم خود را عملی کنند. این در حالی است که در این درگیری، تعدادی از اشرار توسط مرزبانان ایران اسلامی به هلاکت رسیده‌اند که رد خون آنان، تا پاکستان رسیده است.

تخلیه بعضی خانه‌ها در پلدختر

فرماندار پلدختر در مورد تخلیه بعضی خانه‌ها در پلدختر گفته است: برخی اهالی این شهرستان که در معرض خطر سیل قرار دارند، منازل خود را تخلیه کرده‌اند. در این رابطه حسن رضائیان، فرماندار پلدختر در ادامه سخنانش اظهار کرده است: این در حالی است که برای مقابله با حوادث احتمالی سیل تا جایی که امکان و ضرورت داشته است، اقدامات لازم را انجام داده‌ایم. گفتنی است در این خصوص اسکان اضطراری، آذوقه و سایر موارد ضروری تامین شده و در بحث آب شرب و سوخت نیز اقدامات لازم انجام شده است. حسن رضائیان با بیان اینکه تمام دستگاه‌ها در این باره در حالت آماده‌باش هستند، در ادامه اضافه کرده است: همچنین درخواست هلی‌کوپتر داده‌ایم تا در مواقع نیاز امدادرسانی به خوبی انجام شود. حسن رضائیان، فرماندار پلدختر با اشاره به اینکه به مناطقی که در معرض سیل هستند هشدارهای لازم داده شده است، در این باره اضافه کرده است: این در حالی است که ساکنان این مناطق، منازل خود را تخلیه کرده‌اند.

شکایت قلعه‌نوعی از انصاری‌فرد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس رسما شکایت کرده است. گفتنی است در این باره محمدحسن انصاری‌فرد اظهاراتی را به خاطر اتفاقات به وجود آمده در حاشیه مسابقه سپاهان و پرسپولیس در مورد امیر قلعه‌نویی و باشگاه سپاهان مطرح کرده است که این مساله واکنش سپاهان و سرمربی زردپوشان را درپی داشته است. این در حالی است که قلعه‌نویی و همچنین باشگاه سپاهان از محمدحسن انصاری‌فرد به دلیل توهین و افترا، رسما به دادگاه فرهنگ و رسانه شکایت کرده‌اند. در این راستا همچنین سیامک قلیچ‌خانی مدیررسانه‌ای تیم سپاهان، این خبر را تایید کرده است.

خبر تازه جهرمی درباره ماهواره ناهید1

وزیر ارتباطات با اشاره به وضعیت کنونی طراحی و ساخت 3 ماهواره در پژوهشگاه فضایی ایران گفته است: در حال حاضر ماهواره مخابراتی «ناهید1» آماده پرتاب است. محمدجواد آذری‌جهرمی با تأکید بر اینکه فعالیت هفت سال گذشته این پژوهشگاه در پیشرفت فناوری فضایی تاثیرگذار بوده است، افزوده است: توسعه علم و فناوری‌های فضایی از افتخارات کشورایران بوده و باعث اقتدار ما در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و امنیتی و یکی از ضروریات هر کشور است. وی در ادامه اظهار کرده است: در حال حاضر فناوری فضایی به‌عنوان ایجاد زمینه‌های رقابتی در میان کشورها شناخته شده و مبنایی برای مقایسه از نظر توسعه اقتصادی و صنعتی کشورهاست.

تذکر بنزینی به روحانی

نماینده رباط‌کریم به رئیس‌جمهور به خاطر کاهش سهمیه‌ها در کارت‌های سوخت تذکر داده است. گفتنی است تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور در نشست علنی مجلس روز گذشته (دوشنبه 5 اسفند 98) توسط علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شده است که این تذکرات به شرح زیر است: حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم به رئیس‌جمهور به خاطر کم شدن بنزین کارت سهمیه سوخت و محاسبه بنزین براساس مضربی از اعداد 3/99 که موجب نارضایتی مردم شده است، تذکر داده است. این در حالی است که علی کرد نماینده خاش و میرجاوه در تذکری به وزیر کشور عنوان کرده است: چرا خسارات مربوط به بارندگی و سیل‌های سال‌های 97 و 98 در حوزه انتخابیه اینجانب پرداخت نشده است.

اشتباه عجیب مدیرعامل سپاهان

مسعود تابش مدیرعامل سپاهان و محمدحسن انصاری‌فرد مناظره‌ای را با یکدیگر درباره اتفاقات رخ داده انجام داده‌اند که انتهای این مناظره با گاف عجیب مدیر سپاهان همراه بوده است. این در حالی است که در پایان این مناظره محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل پرسپولیس در جواب تابش مدیرعامل سپاهان گفته است: از شما خواهش می‌کنم در بازی بعدی سپاهان در نقش جهان از وقتی بازیکنان از رختکن خارج می‌شوند تا موقع گرم کردن فیلم بگیرید که حرف ما مستند شود. در این راستا کسی که عزم بازی داشته باشد یک نفر از تیمش را می‌فرستد تا بگوید تیم‌مان دارد می‌آید. پروژه آنها هم این بود. گفتنی است در ادامه و در جریان صحبت‌های انصاری‌فرد، تابش که به نظر می‌رسید فراموش کرده است تلفن همراهش را قطع کند، در حال مواخذه کردن یکی از اطرافیانش در ارتباط با اتفاقات بازی بوده است. در این میان مجری برنامه ابتدا تصور می‌کرده است تابش در حال صحبت با این برنامه است ولی بعد از گذشت لحظاتی مشخص شده است تابش با یکی از اطرافیانش صحبت می‌کند و در حال مواخذه وی است.

رهایی 2 محکوم به قصاص

رئیس شوراهای حل اختلاف استان خوزستان در مورد رهایی 2 محکوم به قصاص گفته است: در این خصوص اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر توانسته‌اند بین دو طایفه صلح و سازش برقرار کنند و دو محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافته‌اند. گفتنی است در این باره عبدالعباس زبیدی‌نیا، رئیس شوراهای حل اختلاف استان خوزستان در ادامه سخنانش اظهار کرده است: این در حالی است که در این باره سال 1391 در نزاعی طایفه‌ای، دو نوجوان به قتل رسیده‌اند. بعد از این حادثه اختلاف شدیدی بین دو طایفه رخ می‌دهد و حتی در این مدت یک نفر دیگر هم به قتل می‌رسد. عبدالعباس زبیدی‌نیا، رئیس شوراهای حل اختلاف استان خوزستان در ادامه افزوده است: گفتنی است در این خصوص اعضای خدوم و زحتمکش شورای حل اختلاف ویژه عشایر با وساطت و تلاش شبانه‌روزی خود طرفین با اعلام رضایت از همدیگر هم قسم شده‌اند که از این به بعد در کنار هم با دوستی و صفا زندگی کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • اکبری IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  3 0
  اصلاح طلبان با موضع گیریهایشان پیاده نظام آمریکا هستند
 • IR ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
  0 0
  مشرق بی ابرو خجالت بکش این قدر دروغ تحویل مردم نده کثیف ترین نجس ترین سایت دنیا هستین حتی از بی بی سی ومنو تو .برید بمیرید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس