کد خبر 1045291
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مدیرکل دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تمامی خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه ۴۸ساعت پیش تعطیل شده است و تنها تعداد معدودی از خوابگاه‌ها به دلیل اینکه دانشجویان جلسه دفاعیه دارند، هنوز دایر است.

به گزارش مشرق، حسین یوسفی‌خواه مدیرکل دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به تعطیلی خوابگاه‌های دانشجویی گفت: این دانشگاه با توجه به اطلاعیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تعطیلی همه دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه نسبت به تعطیلی خوابگاه‌های خود اقدام کرده است. به طوری که از ۲۲ خوابگاه این دانشگاه ۳۵ درصد از دانشجویان را به خود اختصاص داده بود تعطیل کرده و دانشجویان را به شهرهای محل سکونت خود اعزام کرده است.

* ۴۵۰۰ دانشجو از ۲۲ خوابگاه این دانشگاه استفاده می‌کردند

وی تصریح کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ۱۳ هزار دانشجو است که از این تعداد ۴۵۰۰ دانشجو از ۲۲ خوابگاه این دانشگاه استفاده می‌کردند که با اعلام وزارت بهداشت خوابگاه‌ها تعطیل شد و دانشجویان به محل سکونت خود فرستاده شدند. البته باید به این نکته اشاره کنم که ۱۰ درصد از خوابگاه‌های دانشجویی همچنان فعال هستند چرا که دانشجویان این خوابگاه در مقاطع کارشناسی و دکترا جلسات دفاعیه دارند و باید از خوابگاه استفاده کنند.

* خوابگاه هایی که دانشجو دارند به طور مستمر ضد عفونی می‌شود

مدیرکل دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: در حال حاضر خوابگاه‌هایی که تعطیل شده‌اند با توجه به اینکه از نظر پزشکی در صورت بروز ویروس در این خوابگاه به طور خودکار بعداز گذشت ۹ ساعت ویروس از بین می‌رود اما خوابگاه‌هایی که همچنان دانشجو دارد نیز توسط عوامل دانشگاه به طور مستمر ضد عفونی می‌شود. همچنین برای پیشگیری از این بیماری لوازم و مواد شوینده در اختیار دانشجویان قرار داده شده است.

* سلف دانشگاه از زمان تخلیه خوابگاه دانشجویی تعطیل شده است

یوسفی‌خواه خاطرنشان کرد: سلف دانشگاه از زمان تخلیه خوابگاه های دانشجویی تعطیل شده است و اکنون منتظر تصمیم شورای دانشگاه برای تعطیلی کامل و قطعی دانشگاه هستیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس