کد خبر 1045264
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
چاقوکشی نمایه

پسرجوانی که متهم است طی درگیری به خاطرنگاه چپ اقدام به جنایت کرده است درحالی که همه شاهدان او را به عنوان قاتل معرفی کرده بودند در دادگاه خود را بی گناه معرفی کرد.

به گزارش مشرق، رسیدگی به این پرونده از بهمن سال ۹۴ به دنبال درگیری خونین در منطقه جوادیه تهران آغاز شد. شواهد نشان می‌داد درگیری چند جوان به خون کشیده شده و پسر ۲۰ ساله‌ای به نام عادل زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

عادل که از ناحیه گردن زخمی شده بود در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت، اما تلاش پزشکان برای نجات وی بی نتیجه ماند و پسر جوان به دلیل شدت خون ریزی تسلیم مرگ شد. ردیابی عامل جنایت آغاز شد و پلیس در نخستین گام از تحقیق‌ها به پرس و جو از شاهدان پرداخت.

بیشتر بخوانید:

جسد غزاله کجاست؟

آتش‌سوزی گسترده در کارگاه چوب‌بری +عکس

همگی پسر ۱۸ ساله‌ای به نام مهدی را عامل درگیری خونین معرفی کردند و خواهر مقتول نیز به ماموران گفت: وقتی درگیری میان برادرم و مهدی بالا گرفت من برای نجات برادرم وارد دعوا شدم. من می‌خواستم هر طور شده جلوی مهدی را بگیرم، اما او مقابل چشمان من و دیگر شاهدان با چاقو به گردن برادرم زد و گریخت.

اعتراف به قتل
با تکمیل تحقیقات پلیسی مهدی ردیابی و بازداشت شد و به درگیری خونین به خاطر نگاه چپ اعتراف کرد. وی گفت: من و عادل بچه یک محل بودیم و از قبل یکدیگر را می‌شناختیم، صبح همان روز به خاطر نگاه چپ با هم درگیر شده بودیم، اما درگیری با میانجی‌گری چند نفر از بچه محل‌ها پایان یافت، اما عصر همان روز دوباره یکدیگر را دیدیم و دعوا میان ما بالا گرفت و من با چاقو به گردن عادل زدم.

به دنبال اعتراف‌های پسر جوان و بازسازی صحنه جرم وی دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه پدر و مادر قربانی برای عامل جنایت حکم قصاص خواستند، اما وقتی متهم روبه روی قضات ایستاد خودش را بی گناه خواند و گفت: من هیچ درگیری با عادل نداشتم و او را نکشتم. من فقط برای پایان دادن به دعوای دسته جمعی وارد دعوا شدم و هیچ ضربه‌ای هم به مقتول نزدم.

من بی گناهم و قبلاً تحت فشار در پلیس آگاهی به قتل اعتراف کرده بودم. سپس شاهدان یک به یک در جایگاه ویژه ایستادند و به تشریح ماجرا پرداختند و یکی از شاهدان گفت: وقتی دعوا بالا گرفت دوستان مهدی از یک پرشیا پیاده شدند و به سمت عادل حمله کردند. آن‌ها عادل را دوره کرده بودند.

همان موقع چند نفر از دوستان عادل و خواهرش وارد دعوا شدند. خواهر عادل به سمت مهدی رفت و پیراهن او را کشید، اما مهدی او را هل داد. خواهر عادل بار دیگر دنبال مهدی رفت و با التماس از او خواست تا برادرش را نکشند و مهدی همان موقع قسم خورد کاری با عادل ندارد.

او گفت عادل دوست اوست نمی‌خواهد او را با چاقو بزند. همان موقع مهدی به سمت عادل حمله کرد و مقابل چشمان ما یک ضربه به گردن او زد و گریخت. شاهدان دیگر نیز حرف‌های وی را تایید کردند و مهدی را عامل جنایت نامیدند، اما مهدی با اصرار گفت طی درگیری چاقو همراه نداشته و نمی‌داند چه کسی عادل را کشته است.

بنابراین گزارش، در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
  39 32
  نمی خواهم قضاوت کنم ولی اگر خواهر مقتول پوشش و وضع نامناسبی داشته ، در قتل برادرش شریک است اگر چه قانونا مجرم نباشد.
  • CO ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
   15 5
   شما همان بهتر که قضاوت نکنید
  • IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
   2 2
   چه ربطططططی داشته؟؟
  • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
   1 0
   قتل اتفاق افتاده و قاتل مشخص است ولی کسان دیگری هم شریک جرم هستند انهایکه نتوانسته اند ایجاد شغل و در نتیجه ازدواج جوانان راحل کنند.واتفاقات از این دست اگر پیش می اید بیشتر بخاطر ول انگاری و بیکاری جوانان و ازخود بی خود شدن انهاست .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس