کد خبر 1045189
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
کرونا نمایه

پزشکان توصیه‌ های مختلفی را به افراد برای محافظت از خود در برابر ابتلا به ویروس کرونا ارائه دادند.

به گزارش مشرق، اپیدمی کرونا که از شهر ووهان در مرکز چین شیوع پیدا کرده و تاکنون بیش از دو هزار قربانی بر جای گذاشته و ده ها هزار نفر را مبتلا کرده، باعث شد تا پزشکان توصیه‌های متعددی را برای جلوگیری از انتقال بیشتر این ویروس ارائه دهند.
 

*چرا افراد باید دستان خود را مرتبا شست و شو دهند؟

استریت تایمز می نویسد: ویروس کرونا از طریق قطرات تنفسی شیوع می‌یابد و دست ها ممکن است سطوح آلوده به این ویروس را لمس کنند. در نتیجه اگر افراد با همین دست آلوده چشم، بینی و یا دهان را لمس کنند، این ویروس به سرعت به افراد منتقل می‌شود.

روش ساده شستن دست ها با آب و صابون می‌تواند افراد را به راحتی از شر این ویروس خلاص کند.
 

بیشتر بخوانید:

شهر «ووهان» چین از قرنطینه خارج شد+عکس

تولید ماسک ۳ شیفت شد

*آیا پوشیدن دستکش ضرورتی دارد؟


پوشیدن دستکش برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا ایرادی ندارد، اما اگر دستکش‌ها هم آلوده باشند بازهم  فرد با دستکش صورت خود را لمس کند و ویروس به راحتی انتقال می‌یابد.
 


*چرا باید هنگام عطسه کردن دهان و بینی خود را پوشاند؟
 

ویروس کرونا از طریق قطرات تنفسی شیوع می‌ یابد. پوشاندن دهان و بینی در زمان سرفه و عطسه کردن می‌تواند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند.

اگر دست های خود را در هنگام عطسه جلوی دهان خود بگیرید، ممکن است اشیا و یا افرادی را از این طریق آلوده کنید.
 

*آیا باید از ماسک استفاده کرد؟

دیوید کارینگتون، ویروس شناس بالینی در دانشگاه سنت جورج، دانشگاه لندن می‎گوید که ماسک‌های پزشکی به دلیل آنکه صورت را نمی‌توانند بپوشانند چشم ها در معرض ویروس قرار می‌ گیرند.

استفاده از ماسک ممکن است همچنین به افراد احساس کاذب در برابر ایمنی دهد و از این رو افراد ممکن است از شستن دست های خود خودداری کنند.


پزشکان توصیه می‌کنند در صورت استفاده از ماسک باید به درستی بر روی صورت قرار بگیرد و هیچ گونه منفذی برای انتقال به بدن وجود نداشته باشد؛ در صورت مرطوب و خیس شدن آن، ماسک را باید عوض کرد.

علاوه بر آن، پزشکان توصیه می‌کنند که افراد از لوازم شخصی دیگران استفاده نکنند.

توصیه می‌شود «دستگیره در» و «دکمه‌ های آسانسور» به دلیل آنکه مورد استفاده قرار می‌گیرند انتقال ویروس به راحتی صورت می‌گیرد.

همچنین توصیه می‌شود افراد تا جایی که می‌توانند از دست دادن و تماس دست با دیگران خوداری کنند.
 

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha